Döviz kuru düşünce fiyatları düşürdü

Düzce’de balıkçılık yapan bir esnaf, dolar kurunun düşmesinin ardından balık fiyatlarında indirimler yaparak örnek bir davranışa imza attı.

Döviz kuru düşünce fiyatları düşürdü
25.12.2021 - 16:31
Haber Merkezi
1259

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamaların ardından dolar 11 liraya kadar düştü. Döviz kurunun yükselmesi ile birlikte birçok ürüne zam yapan kişilerin dövize gelen indirim ile birlikte herhangi bir indirim yapmadığını gören Düzceli Balıkçı Tuncay Kılıç, elini taşın altına koyarak balık fiyatlarında indirimler yapmaya başladı.

Vatandaşların indirimi görmesinin ardından mutlu olduklarını dile getiren Balıkçı Tuncay Kılıç, “Döviz kurunun düşmesi ile birlikte bizler de elimizi taşın altına koyduk. İstavrit gibi birçok balıkta indirime gittik. Örneğin 100 liraya sattığımız balığı 80 liraya, 30 liraya sattığımız balığı 15 liraya kadar düşürdük. Bu zaman zarfında biz de böyle bir şey yaptık. Doların inmesi ile birlikte bizler de fiyatları aşağıya çektik. Diğer esnafın da indirime gitmesini bekliyoruz. Biz küçük esnaf olarak elimizden geleni yaptık. Sıra onlarda diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız