ELE VERİR TALKINI KENDİ YUTAR SALKIMI

ELE VERİR TALKINI KENDİ YUTAR SALKIMI
2.12.2021 - 09:49
Haber Merkezi
654

Onlarca yıl halk arasında Olimpiyat Kavşağı olarak bilinen bölgeye, ben yaptım oldu mantığıyla hareket ederek kendi ailelerinin adını vermeye kalkışan Sancaklı ailesinin, fabrika üretim tesisinin yerini tarif eden adres bilgilendirme formunda, adını değiştirmeye kalkıştıkları Olimpiyat Kavşağı adını kullandıkları ortaya çıktı.


Sancaklı Kavşağı tabelasını asmasının ardından kamuoyundan gelen yoğun tepkiler sonrası “  bu kavşak Sancaklı ailesi tarafından düzenlenmiştir”  tabelası ile değiştiren  Sancaklı ailesinin, İŞKUR’a gönderdiği işyeri bilgi formunda fabrika adresi olarak Olimpiyat Kavşağı anlaşıldı.


İnsanların onlarca yıl tekrar ede ede bilinç altına yerleştirerek hafızlarına kazıdıkları  yer  isimlerinin bir çırpıda değiştirilemeyeceğinin kanıtı olan bu durum, Ele Verir Talkını Kendi Yutar Salkımı yorumlarına neden oldu.

 


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız