Berberler Pazar, kuaförler Salı günü kapalı olacak

Akçakoca başta olmak üzere Düzce’de berberlerin Pazar, kadın kuaförü ve güzellik salonlarının Salı günü tatil yapmasına karar verildi.

Berberler Pazar, kuaförler Salı günü kapalı olacak
16.09.2022 - 06:11
Haber Merkezi
680

1 Ekim'den itibaren berber, kadın kuaförü ve güzellik salonlarının haftada bir gün izin yapması yönündeki genelgesinin ardından Düzce’de berberlerin Pazar, kadın kuaförü ve güzellik salonlarının Salı günü tatil yapmasına karar verildi.

 Yapılan toplantı sonrasında Düzce Valisi Cevdet Atay, yayınladığı kararla erkek berberlerinin Pazar, kadın kuaför ve güzellik salonlarının ise Salı günü tatil yapmasına karar verdi.

Düzce Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Muzaffer Demirel, Düzce’de bu kararın geçmiş yıllarda kısmen uygulandığını hatırlatarak, “Düzce'de erkek berberleri için pazar günü, kadın kuaförü ve güzellik merkezleri için salı olarak belirledik. Konuyla alakalı olarak sayın valimizin kararı imzalandı ve esnaf arkadaşlarımıza tebliğ edilecek. Böylelikle daha önce tatil kararına uyan esnafımızla AVM ve benzeri yerlerde iş yerlerini açık tutan esnaflarımızın arasındaki rekabeti ortadan kaldırdık. Bu konuda bizlere yardımcı olan öncelikle bakanlıklarımıza ve taleplerimizi geri çevirmeyen Düzce Valimiz sayın Cevdet Atay’a teşekkürlerimizi sunuyoruz. Ben alınan kararın tüm üyelerimize ve halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.


Editör: N. Cingirt