Akçakoca'da Palamut Bereketi

Akçakoca açıklarında avlanan balıkçılar, barınağa kasalar dolusu palamutla döndü. Balıkçılar, palamudun bu yıl bol olacağını ve fiyatının düşeceğini söyledi.

Akçakoca'da Palamut Bereketi
12.09.2022 - 13:24
Güncelleme 12.09.2022 - 13:25
Haber Merkezi
752

Düzce’nin Akçakoca ilçesi açıklarında avlanan balıkçılar, barınağa kasalar dolusu palamutla döndü. Balıkçılar, palamudun bu yıl bol olacağını ve fiyatının düşeceğini söyledi.

Batı Karadeniz'de avlanan Akçakocalı balıkçılar, bugün barınağa kasalar dolusu palamutla geldi. Balıkçılara göre bu yıl palamut bol olacak ve fiyatı da giderek düşecek.

Av sezonunun başlamasıyla birlikte balıkçılar Karadeniz'e açılıyor. Tekneleriyle Karadeniz'e açılan balıkçılar, kasalar dolusu balıkla dönüyor. Akçakoca limanına sabah saatlerinde yanaşan tekneler, kasalar dolusu balığı limana indirdi. Limana indirilen palamutlar çevre illere gönderiliyor.

Denizde palamut bolluğu yaşandığını söyleyen balıkçı Ferhat Birinci, "Karasu-Ereğli-Akçakoca arasında bol miktarda balık çıkıyor. Bizim için, ülkemiz için bu bolluğun devamını bekliyoruz. Akçakoca'da 3 palamut 100 liraya satılacak. Daha da düşerse balıkçıya yazık. Balıkçılık çok masraflıdır. O yüzden bu fiyatında altına düşmez artık" dedi.

Palamut almak isteyen bazı vatandaşlar da limana gelerek, balıkçılarla pazarlık yaptı.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız