Akçakoca'da Off-road yarışları renkli görüntülere sahne oldu

Akçakoca ilçesinde düzenlenen off-road yarışları renkli ve heyecanlı görüntülere sahne oldu Yarışmalara sponsor olan Başkan Okan Yanmaz, turizm ilçesi Akçakoca'yı bu tür organizasyonlarla tanıtmanın önemli olduğunu söyledi.

12.06.2022 - 17:38
Güncelleme 12.06.2022 - 18:12
Kaynak: Haber Merkezi
1862

Düzce'nin Akçakoca ilçesinde ilki düzenlenen off-road yarışları renkli görüntüler oluşturdu.

Düzce Safari Off-Road Kulübünce (DÜSOF) Akçakoca Belediyesi sponsorluğunda gerçekleştirilen yarışlar büyük heyecana sahne oldu. Yarışlara, 30 araç ve 60 sporcu katıldı.

Üniversite yolu üzerinde daha önce hazırlanan çamurlu parkurda zorlu engelleri geçerek ilerleyen ekipler, yarışı en kısa sürede bitirmek için birbirleriyle mücadele etti.

Dere içinde hazırlanan parkurda arızalanan kimim araçlar ise başka araçlara bağlanarak çekildi.

Yarışların Akçakoca ilçesinde yapılması için belediye olarak sponsor olan  Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, turizm ilçesi Akçakoca'yı bu tür organizasyonlarla tanıtmanın önemli olduğunu söyledi.

Off-road tutkunları için her yıl bu organizasyonu yapmak istediklerini aktaran Yanmaz, "İlk yıl eksiklerimizi göreceğiz. Bu eksiklerimizi yıllar içinde düzelteceğiz. Off-road gibi çeşitli aktiviteleri yapacağız. İlk olmasına rağmen büyük kalabalık oldu. Böyle neşeli şeylerin Akçakoca'ya değer katacağını düşünüyorum." diye konuştu.

Yarışlar sonunda dereceye girecek sporculara ödülleri verildi.


Editör: N. Cingirt