Akçakoca HEM Sergisine Büyük İlgi

Akçakoca  Kaymakamlığı Halk eğitim merkezi müdürlüğünün açtığı kurslarda üretilen el emeği göz nuru çalışmalar sergilendi.

Akçakoca HEM Sergisine Büyük İlgi
2.06.2022 - 11:04
Haber Merkezi
667

Akçakoca  Kaymakamlığı Halk eğitim merkezi müdürlüğünün açtığı kurslarda üretilen el emeği göz nuru çalışmalar sergilendi.


Yıl içerisinde faaliyet gösteren yaklaşık 20 ayrı kursta  üretilen 4000 parça eserin yer aldığı serginin açılışını  Akçakoca Kaymakamı Mustafa Can ,Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz Ak Parti İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz İyi Parti Akçakoca İlçe Başkanı Behçet Alkan Lokum Ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sinan Bozkurt birlikte gerçekleştirdiler.


Akçakoca belediyesi nikah salonu ve ilave alanlarda açılan  ve üç gün sürecek sergide  ilgi gören sergide kursiyerlerin 10 ayrı dalda ürettikleri başta biçki dikiş -nakış olmak üzere ahşap boyama Yağlı Boya Resim Rölyef, Geri Dönüşüm , Taş boyama ve amiguri çalışmaları büyük ilgi gördü ve beğenildi.

 Gün boyunca çok sayıda vatandaşın ziyaret ettiği ve büyük ilgi gören sergiyi gezen Kaymakam Can ve  Başkan Yanmaz kursiyerler ile sohbet ederek  çalışmalar ile ilgili bilgiler aldılar.


   Sergiye ev sahipliği yapan Belediye Başkanı Okan Yanmaz basın mensuplarının sorusu üzerine anlattığı izlenimlerinde “ Bugün çok güzel bir etkinliği şahit olduk.  Ancak bu güzel eserlerin sergilenmesi gereken bir binanın ne kadar çok gerekli olduğu ortaya çıktı.
Burada eserleri sergilenen birçok yetenekli Genç Yaşlı Kadın Erkek vatandaşımız daha iyi imkanlar sunulması halinde   mutlaka daha iyi çalışmalar üreteceklerdir.
Kendilerini  daha çok geliştirmeleri için hem üretecekleri  hem de sergileyecekleri bir binaya ihtiyaç var .

Bununla ilgili girişimlerde bulunduk İnşallah 1000 metrekarelik bir alanda hem sergi hem de çalışma salonları yer alacak bir yapıyı  yakın süre içerisinde Akçakoca’mıza kazandırmak için çalışıyoruz” dedi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız