Kızılay Başkanı Öztürk Bayram Mesajı Yayınladı

Türk Kızılay Akçakoca şube Başkanı Özkan Öztürk, Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Kızılay Başkanı Öztürk Bayram Mesajı Yayınladı
2.05.2022 - 11:39
Haber Merkezi
231

Türk Kızılay Akçakoca şube Başkanı Özkan Öztürk, Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

 Kızılay Başkan Özkan Öztürk, Ramazan Bayramı'nın inancımızda ve kültürümüzdeki yerine dikkat çekerek, “Ramazan Bayramı'nı milli ve manevi değerlerimizin öngördüğü hoşgörü ve birliktelik anlayışı kapsamında kutlamalıyız” dedi.

Öztürk, yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Bayramlar birlik, beraberlik, barış ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı müstesna günlerdir. Bayram, akraba, dost ve büyüklerimizin ziyaret edildiği, hastalara, kimsesizlere, yetimlere ve muhtaçlara yardım elinin uzatıldığı günlerdir. Ramazan Bayramı dolayısıyla, kırgınlıkları, küskünlükleri bir kenara bırakarak, herkesle kucaklaşmalı, büyüklerimizi ziyaret edip, küçüklerimizi sevindirmeliyiz.

11 ayın sultanı Ramazan ayına veda ederken, Ramazan Bayramı'na kavuşmanın sevinci ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramlar, milletlerin ve ümmetlerin tarihindeki önemli gün ve olayların zamanı gelince milletlerce ve ümmetlerce coşku ve sevinç içerisinde kutlanılan günlerdir. İdrak etmekte olduğumuz Ramazan Bayramı da bu müstesna günlerden bir tanesidir.

 Milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin en güzel şekilde sergilendiği, bir toplumda millet olma şuurunun perçinlendiği müstesna günlerden olan bayramlar, sıla-i rahim açısından da özel günlerdir.

Böyle bir günün, milletimiz, İslam alemi ve insanlık alemi için hayırlara vesile olmasını cenabı Allah'tan niyaz ediyor, tüm Akçakocalı hemşehrilerimizin ve İslam aleminin mübarek Ramazan Bayramı'nı tebrik ediyorum.”

 


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız