Nursen Yanmaz plaket verdi

Akçakoca Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Düzce Üniversitesi, Biyolojik Çeşitlilik Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından “Yaşam İçin Su ve Temiz Çevre” konulu panel gerçekleştirildi.

Nursen Yanmaz plaket verdi
29.03.2022 - 11:36
Haber Merkezi
438

Düzce Üniversitesi, Biyolojik Çeşitlilik Uygulama ve Araştırma Merkezi (DUBİYOM) ve Akçakoca Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü birlikteliği  ile “Yaşam İçin Su ve Temiz Çevre” temalı su kaynakları ve doğanın sürdürülebilir kullanılması, su kaynakları ve deniz kirliliği ile ilişkileri konularında toplumsal bilinci artırma çalışmaları dahilinde Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinde Doç. Dr. Deniz Yağlıoğlu’nun katılımı ile panel gerçekleşti.

Gerçekleşen panele ; Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Birimi Gönüllü Koordinatörü Nursen Yanmaz, Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Yeliz Yalılı, öğretmen ve öğrenciler katıldı.  

Su kaynaklarının sürdürülebilir kullanılmasının gerekliliğine dikkat çeken Doç. Dr. Deniz Yağlıoğlu “Su kaynaklarını sürdürülebilir bir şekilde kullanarak gelecek nesillerin de kullanabileceği seviyede bırakmak insanlığın en önemli sorumluluklarının başında gelmektedir. Suyun olmadığı yerde canlıların yaşamlarına devam etmesi çok zordur, imkânsızdır. İnsan ihtiyaçlarının sürekli artması buna karşın doğal kaynakların çeşitli sebeplerle azalır durumda olması su kaynaklarını sürdürülebilir kullanılmasını gerekli kılmaktadır. Su kaynaklarının sürdürülebilir kullanılarak gelecek nesillerin de kullanabileceği seviyede bırakmak insanlığın en önemli sorumluluklarından biridir. Çevre insanlar ve hayvanların yaşamlarını sürdürebilmesi için ihtiyaç duyduğu doğal ortamdır. Bu yüzden çevre kirliliği dikkat edilmesi gereken unsurlardan bir tanesidir. Hava, su, toprak olmadan canlı varlıklar yaşayamaz. Çevre kirliliği ise doğal olmayan bir şekilde doğanın insanlar tarafından kirletilmesidir. Hızla artan nüfus, kentleşme, sanayileşme, doğal kaynakların yoğun bir şekilde tüketilmesi, kimyasal ve fosil yakıtların kullanılması çevre kirliliğine neden olmaktadır” diye konuştu ve birçok konuya sunum eşliğinde değindi.

Panelin sonunda   Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Birimi Gönüllü Koordinatörü Nursen Yanmaz,  Doç. Dr. Deniz Yağlıoğlu’na  plaket takdim etti ve katılımlarından dolayı teşekkürlerini iletti.  


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız