AKÇAKOCA KADINLAR PLATFORMU: "NE YAYILMACI POLİTİKALAR NE DE İŞGAL. SAVAŞA HAYIR"

Akçakoca Kadın Platformu, "Savaşa Hayır" mitingi düzenledi. Yapılan açıklamada, "Ne yayılmacı politikalar ne de işgal. Savaşa hayır” denildi.

8.03.2022 - 19:37
Güncelleme 9.03.2022 - 07:17
Haber Merkezi
1109
2

Akçakoca Kadın Platformu, "Savaşa Hayır" mitingi düzenledi. Yapılan açıklamada, "Ne yayılmacı politikalar ne de işgal. Savaşa hayır” denildi.

Akçakoca Kadın Platformu, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle kent meydanında toplanarak “Savaşa Hayır” mitingi yaptı. Grup adına açıklama yapan Neşe Perihan Kulak, şunları söyledi:

"Ne yayılmacı politikalar ne de işgal. Savaşa hayır. Rusya'nın çeşitli gerekçelerle Ukrayna'ya karşı başlattığı saldırı kabul edilemez. Sorunun bu noktaya gelmesinde ABD ve NATO politikalarının rolünü bilmekle beraber başka bir ülkenin topraklarının işgalini haklı görmemiz mümkün değildir. Saldırı için hiçbir gerekçe geçerli olamaz. Sorunların savaş yoluyla çözümü mümkün değildir. Savaş insanların ve doğanın ölümü demektir. Ukrayna'ya silah yardımı yapmak çatışmaların derinleşmesinden başka bir sonuç vermeyecektir. Silah yardımı değil uluslararası diplomasiye ihtiyaç vardır. Rusya derhal ateşkes ilan etmeli ve güçlerini geri çekmelidir Ateşkesin kontrolü, çatışmaların engellenmesi ve savaşı doğuran sorunların çözümü için uluslararası diplomasi hemen devreye girmelidir.

"MÜLTECİLER İÇİN SINIRLAR AÇILMALI"

Yaptırımların başta enerji fiyatları olmak üzere diğer ülkeler üzerinde yaratacağı olumsuz etkileri azaltmak için uluslararası bir fon kurulmalıdır. Ukrayna halkına her türlü insani destek sağlanmalıdır. Savaş nedeniyle yerlerini terk etmek zorunda kalan mülteciler için sınırlar açılmalı, uluslararası yardım fonu kurulmalıdır. Hükümetlerin savaş politikalarına karşı çıkmak insani ve vicdani bir tutumdur. Putin rejimi altında bu protestoları yapan barış yanlıları bütün dünya ve ülkemiz içinde olumlu bir örnek oluşturmaktadır. Protestocuları kararlı tutumlarından dolayı kutluyor ve destekliyoruz. AB ülkelerinin Ukraynalı mülteciler için sergiledikleri anlayışlı tutumu diğer ülkelerden göç etmek zorunda kalan farklı irk, din ve dil sahibi insanlar için de göstermesi gerektiği açıktır. Savaş enerji fiyatlarını arttıracaktır. Ekonomik sorunlarla boğuşan yoksul halk için bu yeni bir darbe demektir. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti yoksulluk sınırında yaşayanlardan ve asgari ücretlilerden başlayarak doğal gaz ve elektrik faturalarında indirime gitmeli ve mali destek sağlamalıdır."


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • maho
  maho
  9.03.2022 09:55

  Doğu Türkistan, Arakan, Filistin, Irak, Suriye, Libya ve daha nice İslam coğrafyalarında katliama uğrayan; öyle ukraynadaki tiyatro gibi 3 5 kişinin de ölmediği; 10 milyonlar ca insanın katledildiği, tecavüze uğradığı, çocuk ayrımı yapılmadan canice saldırıldığı yıllardır, 100 lerce defa yapılan savaş-saldırıların hangi birinde böyle toplandınız? 2 yüzlüsünüz - feministsiniz! nafakaymış - ota b.ka eşitlik savunuyosunuz karılar ödesin nafakayı!

 • Akçakocalı
  Akçakocalı
  8.03.2022 20:19

  Bunlar bizim CHP liler. Önce savunduğunuz partinizdeki kadınlara yönelik çirkin olayları kınayın.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız