HAYRETTİN USTA: AYAKKABININ YENİSİNİ ALAMAYANLAR, TAMİR ETTİRİP BİRAZ DAHA GİYMENİN PEŞİNDE

11.10.2021 - 13:55
Özel Haber
1675
1

Düzce’nin Akçakoca ilçesinde 32 yıldan bu yana ayakkabı tamirciliği yapan Hayrettin Yanmaz, "250 –300 lira olan ayakkabının yenisini alamayanlar tamir ettirip biraz daha giymenin peşine düştü" dedi.

Düzce’nin Akçakoca ilçesinde yaşayan Hayrettin Yanmaz, ilçede daha önce 8-10 ayakkabı tamircisi olduğunu ancak şimdi dört tane kaldığını söyledi. Yanmaz, şöyle konuştu:

“İŞLER AŞIRI ARTMAYA BAŞLADI”

“32 yıldır bu işi yapıyorum. Son zamanlarda iş aşırı artmaya başladı. Gelen poşet poşet, çok getirince bu sefer karşılayamıyoruz. Müşteriye de çok yoğunum alamam dediğim zaman, bu sefer almış olsam bu sefer burada çok ayakkabı birikiyor, bu sefer de yetiştirmekte zorlanıyoruz. Müşteriye yalancı çıkıyorsun. Müşteriye mümkünse başka tarafa bırakın diyorum, bu sefer de ‘iş beğenmiyorsun’ diyorlar, ne yapacağız ben de anlamıyorum.

Ayakkabıcılar azaldı. Eskiden 8-10 tane tamirci vardı, şimdi 4 tane kaldıklarını belirterek. En genç olarak içlerinde benim, kimisi yetiştiremiyor, artık iş yetiştiremez hale geldik şu anda. Şu ayakkabı nerden baksan 250 – 300 lira adam yenisini almaktan ziyade tamir ettirip biraz daha giymenin peşinde, o yüzden de aşırı yoğunluk var. Atamazsın, o da müsriflik olmuş olur.”

 


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • pess
    pess
    11.10.2021 16:01

    Fakirlik artmış demeyip iş arttı demek çok düşüncesizce bir hareket.. keşke yeni tamirciler açılsa da sizin gibilere gerek kalmasa.. ayıp ayıp.. şükretmeyi bilmeyen bir toplum olduk çıktık.. neymiş efendim poşet poşet ayakkabı bırakılıyormuş.. işiniz neydi pardon? tamircilik mi? tahfifcilik mi? tabii anlayana..

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız