Minel Savcı onlarca sokak hayvanına sıcak yuva buldu

Minel Savcı onlarca sokak hayvanına sıcak yuva buldu
9.08.2021 - 12:29
Güncelleme 9.08.2021 - 12:31
Özel Haber
781

Miner Savcın, Kitmirkuzu sahiplendirme platformu ile birlikte Akçakoca'dan yüzden fazla köpeğin yuva bulmasını sağladı. Miner Savcın, Belediye tarafından verilen Emniyetin önündeki küçük alanda hayvanları transfer öncesi koruma altına alıyordu.  Belediyenin "şikayet var, orayı boşaltın" demesi üzerine, Miner Savcın'ın sahiplendirme için güvenli bir koruma alanı kalmayacak.

Dohaycan Derneği'nin instagram hesabından "Akçakoca'dan, barınak ve sokaklardan köpek sahiplendirmelerin çok önemli olduğunu " hatırlatarak, Başkan Okan Yanmaz'a Emniyetin önündeki yerin neden önemli olduğunu anlatan dilekçe yazması dikkat çekti.

Miner Savcın üzerinden köpek sahiplenen insanlar Başkana Miner Savcın'a destek olması için çağrı yaptılar. Başkan Okan Yanmaz, Belediye & Miner Savcın & Kitmirkuzusarimernusyemliha işbirliği ile Akçakoca'dan yüzlerce hayvan sahiplendirilerek kurtarılmasının önünü açabilir.

***

Akçakoca'nın Hayvan Meleği Miner Savcın'a destek yağıyor!

AKÇAKOCA BELEDİYE BAŞKANLIĞI'NA

Sayın Mehmet Okan Yanmaz

Konu: Akçakoca'dan köpek sahiplendirmelerini yapabileceğimiz GÜVENLİ, ULAŞIMI KOLAY BİR YER Talebimiz

Konuyu özetleyelim:

Miner Savcın'ın gönüllü ve hiçbir karşılık beklemeden Hayvan Hemşireliği yaptığı Emniyetin Önündeki yer neden önemli ?

* Yavruların barınak hastalığına yakalanması orada önlenebiliyor. Çünkü Miner Hanım düzenli dezenfekte yapıyor ve yavruları sağlıklı beslediği için yuvalandırılması kolay oluyor.

* Sahiplendirme ilanı açıldıktan sonra, Köpeği almaya gelecek kişiler bazen gece 1:00' de bile köpek almaya geldikleri için, sahiplendirilene kadar ulaşımı kolay biryerde tutulmaları gerekmektedir. Miner Hanımın yeter ki yuvalansınlar gelip alsınlar diye feragat ettiği gece uykusundan hiçbir maaşlı eleman feragat edip, barınağın kapısını açmaz. Emniyet Önü veya yanı Miner Hanımın verimli çalışması için güvenli bir yerdir.

*Akçakoca'dan ücretsiz köpek sahiplendirmede Miner Hanım ve Pınar Hanım öyle iyi bir ikili oldular ki; Derneğimiz, bu konuda onların sağlıklı ve verimli çalışmasına sadece saha desteği vermekte, hiçbir şekilde müdahale etmemektedir.

Konuyu iyi değerlendirerek, belediyelerin arayıpta bulamadığı sahiplendirme çalışmalarını zorlaştırmak yerine, destek vererek daha verimli hale getirilmesi hususunu arz ederiz.

 

Dohaycan Yönetimi

Başkan Derya Çolpan

Bşk. Yardımcısı Nezaket Aydın

Not : Bu alanda ayrıca bir konteynır olsa, küvet olsa ve sıcak su ile köpekler yıkansa, güzel fotoğraflar çekilerek sahiplendirmeler çoğaltılabilir.

Kısırlaştırıp, bakımını yaptıktan sonra iyi bir görselle ilan açmak etkili olacak, sokaklardan ve barınaktan yüzlerce can kurtarılacaktır.

Akçakoca'dan 100 den fazla can #kitmirkuzusarimernusyemliha  tarafından sahiplendirildi. Bu çalışma devam etmeli, gereken destek verilmelidir. Fotoğraflar sığmadığı için paylaşamadık. ( sayıyı düzelttik )

#Akçakocabelediyesi

@senolyazgan

@okanyanmazcom

#Dohaycan

#Akçakoca

 


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız