AKÇAKOCA KEDİLER OTELİ PROJESİ HAYATA GEÇİYOR...

Erdemirler Sitesi Yönetim Kurulu Başkanlık görevini üstlenen Bertan Özkan, Dohaycan Derneği Yöneticilerinden Mükafat Ata ile görüşerek, sitede yaşayan kediler için dört dörtlük SİTE PATİLİLER OTELİ yaptı.

AKÇAKOCA KEDİLER OTELİ PROJESİ HAYATA GEÇİYOR...
3.08.2021 - 07:53
Özel Haber
1315

“ Allah Canlıyı Yarattı...”

Erdemirler Sitesi Yönetim Kurulu’nda bu yıl  Başkanlık görevini üstlenen Sayın Bertan Özkan, Dohaycan Derneği Yöneticilerinden Mükafat Ata ile görüşerek, sitede yaşayan kediler için dört dörtlük SİTE PATİLİLER OTELİ yaptı.

Bütün yıl sitede dağınık olarak yaşamını sürdüren kedilerden bazı yazlıkçıların şikayetçi olması üzerine; onlardan şikayet edenleri ve onları sevenleri de memnun edecek bir proje hazırladıklarını" söyleyen Özkan, “Site sakinlerinin yaşam alanı dışında oluşturdukları Pati Oteli'nde, kedileri kısırlaştırma, tedavi ve sahiplendirme çalışmaları yapmayı amaçladıklarını" belirtti. “Proje tamamlanınca, kedi kulübelerinin yanında, kedi oyun alanları, kedilerle insanların buluşabileceği yaşam parkları da oluşturacaklarını” açıklayan Bertan Özkan “Burada oluşturacağımız yaşam parkında, şikayet edenlerle, sevenleri buluşturmak, birbirleriyle dostça sohbetlerini, iletişimlerini sağlayarak, huzurlu bir site yaratmak istiyoruz. O canlıları da Allah yarattı. Burada birbirimizi ve kedileri tanıyacağız, seveceğiz, birlikte yaşamayı öğreneceğiz,” dedi.

Bu projeye başından beri danışmanlık desteği veren Dohaycan Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Mükafat Ata, “Oyun yaşam alanlarının tamamlanması ile birlikte, şikayet edenlerin, hayvanlara zarar vermelerinin önlenmesini beklediklerini, sevmeyenlerin kedi avına, sevenlerin ise yasa gereği hayvanlara zarar vermek suç teşkil ettiğinden suçlu avına çıkmasını önleyecek bu projeye sıcak baktıklarını” söyledi.

Dernek Başkanı Derya Çolpan ise, “Site sakinlerinin evlerinin dışında yapılan bu alanda tutulacak kedilerin, ortama alıştıktan sonra, sürekli kapalı tutulmalarının imkansız olduğunu, yasal olarak bunun mümkün olmadığını” belirterek,  “Barınma, mama ve su ihtiyaçları karşılanan kedilerin burada kendilerine sağlanan yaşam alanlarında kalmayı tercih edeceklerini, evlerin kapılarına giderek, sevmeyenleri rahatsız etmeyeceklerini umduklarını,” söyledi.

“Kediler özgürlüğüne düşkün canlılardır, ve bir kedi yılda otuzbin haşere tüketerek, doğal dengenin korunmasına katkı sağlar,” diyen Çolpan,  Patililer Oteli Projesi tamamlandığında Akçakoca'daki diğer yazlıkçı sitelere örnek olması için tüm gelişmeleri kamuoyu ile paylaşmayı arzu ettiklerini" söyledi. "Sitenin insan sakinleriyle, sitenin doğal sakinlerinin, barış içinde yaşamaları için emek veren Erdemirler Sitesi Yönetimine ve Yönetim Kurulu Başkanı Bertan Özkan’a bu proje için teşekkür eden Çolpan, "Projenin Erdemir Sitesi Sakinlerine huzur getirmesini" diledi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız