Hamsinin kilosu 60 liradan satılıyor

Batı Karadeniz'in önemli balıkçı limanlarından Düzce'nin Akçakoca ilçesinde, hamsinin kilosu 60 liraya kadar yükseldi.

Hamsinin kilosu 60 liradan satılıyor
10.07.2021 - 23:06
Haber Merkezi
815
1

Batı Karadeniz'in önemli balıkçı limanlarından Düzce'nin Akçakoca ilçesinde, hamsinin kilosu 60 liraya kadar yükseldi.Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Karakaş, yaptığı açıklamada, balık sezonuna kadar hamsi fiyatlarının çok fazla düşmeyeceğini söyledi.

Batı Karadeniz'de hamsi kilosu 60 liradan satılıyor

Hamsinin Batı Karadeniz'e Ege, Marmara ve Yunanistan'dan geldiğini aktaran Karakaş,

"İthal edildiği için de pahalı işlem görüyor. 1 Eylül'e kadar bazı balıkların fiyatlarının çok fazla aşağı düşmeyeceğini düşünüyoruz.

Bölgemiz balıkçılık açısından çok önemli. Kıyı balıkçılığı devam ediyor. Ama şu anda bölgemizde yaşanan olumsuz hava koşulları da balık tutmayı engelliyor.

Birkaç gün içinde diğer balıkların tezgah fiyatları düşse de hamside çok fazla düşüş olmayacaktır." diye konuştu. Tezgahlarda çupra (tane) 25, levrek (tane) 70, mezgit kilosu 30, çinekop 50, istavrit ise 60 liradan satılıyor


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Seher Ulu
    Seher Ulu
    11.07.2021 08:31

    Çok normal değil mi? Mevsim hamsi mevsimi değil.. Erik kilosı 500 TL den satılırken turfanda diye tepki göstermiyorken...Mevsiminde olmayan "(sezonu değil yani) "hamsinin 60 TL olmasına tepkiyi anlamakta zorluk çekiyorum...

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız