Yerli turistin yeni mekanı

Geçmişte önemli turizm merkezlerinden biri olan Akçakocaya yeniden ilgi başladı.

Yerli turistin yeni mekanı
29.08.2014 - 16:49
2653

Batı Karadeniz'in önemli turizm merkezlerinden Akçakoca ilçesi, ziyaretçi akınına uğruyor. TRT Türk'te yer alan haberde, Akçakoca'nın o eski kalabalık günlerine yeniden dömeye başladığı bilgisine yer verildi.

 

Haberde, Akçakoca için şu görüşlere yer verildi...

 

37 kilometrelik kıyı şeridine sahip ilçede özellikle ramazanın ardından plajlar boş kalmadı. Güney sahillerini aratmayan doluluk yaşanan ilçede otellerin dolması nedeniyle, bazı evler günübirlik kiraya veriliyor.

 

Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici,  ramazanın turizm mevsimine rastlamasına rağmen, ciddi doluluk olduğunu belirtti.

 

 

Sahil ve otellerin hınca hınç dolu olduğunu vurgulayan Yemenici, "Esnafımız doluluktan son derece memnun. Turizm kenti Akçakocamızı çok iyi tanıttığımızı düşünüyoruz. Akçakoca, turizm alanında Karadeniz'in en çok bilinen şirin ilçesidir" ifadesini kullandı.

 

"Bu yoğunluktan oldukça memnunuz" diyen Yemenici, şöyle konuştu:

 

"Belediyecilik anlamında da hiçbir sıkıntı yaşamadan sezonu geçiriyoruz. Önümüzdeki yıl daha büyük ilgi bekliyoruz. Bu yılki eksiklerimizi de önümüzdeki yıl tamamlayacağız. İlk defa jet ski can kurtarma ekibi kurduk ve Kardeniz'in hırçınlığına rağmen. bu hizmeti de çok iyi şekilde yerine getiriyoruz. Okullar açıldığında dahi hafta sonraları yoğunluk yaşayacağımızı düşünüyoruz. İlçeyi yoğunlukla yerli turistler tercih ediyor.

 

Yaklaşık 25 bin nüfusa hitap eden turizm alanına hizmet ediyoruz. Bursa, Kocaeli, İstanbul gibi illere hizmet ediyoruz. Ciddi potansiyele sahibiz. Ulaşım acısından bu illerimiz bizi tercih ediyor. Yaklaşık 2 saatlik sürede insanlarımız ilçeye ulaşabiliyor. Akçakoca, turizm açısından geçmişte olduğu gibi gelecekte de Batı Karadeniz'in parlayan yıldız olacaktır."

 

(AA)

http://www.trtturk.com/haber/yerli-turistin-yeni-mekani-akcakoca--82072.html

 

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız