Resim sanatı stresi yeniyor FOTO GALERİ

Akçakoca’da, aralarında öğretmen, esnaf, ev hanımının bulunduğu resim sergisi açıldı

Resim sanatı stresi yeniyor  FOTO GALERİ
20.06.2014 - 15:33
7080

 


Akçakoca’da, aralarında öğretmen, esnaf, ev hanımının bulunduğu resim sergisi açıldı

 

Akçakoca merkez cami karşısında, 27 kursiyer 97 sanat eserini sergiledi. Aralarında Öğretmen, ev hanımı ve esnafın bulunduğu kursiyerler, 3 yıl uzun uğraşlar sonunda yaptıkları sanat eserlerini açık havada sergiliyor. Eserler vatandaşlar tarafından da ilgi görüyor.

 

Resim öğretmeni Recep Ali Tanış, 3 yıllık kurs çalışmasına her meslekten katılım olduğunu belirterek "Her meslek dalından halk eğitim kursuna katılan kursiyerler, 3 yıllık zaman zarfında yaptıkları eserleri açık havada sergiliyorlar" dedi.

 

 

"Stres atmak ve bir şeylerin yapmanın başarısının keyfini yaşamak" olduğunu söyleyen Tanış, "Kursiyerler kursu bitirdikleri andan itibaren eserlerini çıkartmaya başlıyorlar. Bir yıl içerisinde bir kursiyer 5 eser çıkartabiliyor. Burada ki resimler profesyonel resimlere yakın resimlerdir. Herkes belli bir eğitim aldıktan sonra resim yapabilir, kursiyerlerimizin aralarında öğretmen,esnaf,ev hanımı ve hatta kanser hastası bile bulunuyor" diye konuştu.

 

 

Kursiyerlerden emekli öğretmen, gazeteci, resim yapmayı seven Özdal Alas’da "2 yıldır bu işi yapıyorum. Akçakoca’da çekilmiş güzel fotoğrafları yağlı boya olarak sanat eserine dönüştürüyorum. Bu sanat eserleri ile uğraşırken hem stres atıyorum hem de güzel vakit geçiriyorum" dedi.

 

 

Mesleğin zorluğundan bahseden Alas, "Atölyemiz olmadığı için zorluk çekiyoruz. Eserlerimizi okulların koridorunda yaptığımız için malzeme taşımak ve toplamak zorunda kalıyoruz. Bu bizim için zor oluyor. Bir atölyemiz olduğu taktirde hem daha çok vakit ayırabileceğiz hem de bir çok katılımcı geleceğini inanıyoruz" diye konuştu. Resim sergisinin 4 gün daha sergileneceği bildirildi.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız