İstanbul’dan Anadolu’nun Her Noktasına Uçun

Ülkemizin muhteşem bir coğrafi konumu bulunuyor. Bu coğrafi konum sayesinde üç tarafımız denizlerle çevrilirken, 1 adet iç denize ve 2 adet boğaza sahibiz.

İstanbul’dan Anadolu’nun Her Noktasına Uçun
22.06.2022 - 14:43
Kaynak: Haber Merkezi
6839

Oldukça geniş bir yüzölçümümüz yer aldığı için dört mevsimi de doyasıya yaşama şansına sahip oluyoruz. Bütün bu sebeplerden ötürü ülkemizin her bir tarafından farklı kültürler ve yaşam tarzlarını görmek mümkün. Tek yapmanız gereken bavulunuzu alıp yola koyulmak.

Eski dönemlerde Anadolu’nun farklı kentlerini ziyaret etmek için tek seçenek karayolu ulaşımıydı. Ancak artık havacılık alanında yapılan atılımlar ile birlikte birçok şehrimize havayolu ulaşımı ile gitmek mümkün hale geldi. İnternet üzerinden uçuş ara işlemini gerçekleştirdiğinizde doğru uçak biletlerini bularak alışverişlerinizi tamamlayabiliyorsunuz. Sonrasında 1-2 saat içerisinde Anadolu’nun istediğiniz şehrine iniş yapma şansınız olacak.

İstanbul Sinop Uçak Seferleri Başladı!

Orta Karadeniz bölgesinin en uç noktasında yer alan Sinop her zaman gezilip görülmesi gereken şehirlerimiz arasında sayılıyor. Ancak hepimiz Sinop’a ulaşımın uzun sürmesi sebebiyle gezi planlarımızı erteliyoruz. Artık bu bahaneye yer olmadığını söylememiz gerekli. Yapacağınız uçuş ara işlemi ile birlikte Sinop Havalimanı’na direkt uçuşları bulabilirsiniz. Böylece karayolu ile çile çekmenize hiçbir şekilde gerek kalmaz.

Nispeten küçük şehirlerimizde açılan havalimanlarına her şehirden ulaşım yok. Birçok havalimanı yalnızca İstanbul ve Ankara ile direkt seferlere sahip. Sinop da bu şehirlerimizden bir tanesi. İstanbul’dan direkt olarak Sinop’a seferler düzenleniyor. 1 saatte İstanbul - Sinop arasını kat etmek mümkün olmakta. Tek yapmanız gereken biletinizi almak ve uçuş saatinden 1 saat öncesinde havalimanında olmak.

İstanbul Sinop Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Harika bir Karadeniz gezisi için Sinop uçak bileti almaya karar verdiyseniz yapmanız gereken ilk işlem bilet satışı yapan web sitesine giriş yapmak olacaktır. Siteye giriş yaptığınızda oldukça kullanışlı bir uçuş arama kısmı sizleri karşılar. Buraya gitmek istediğiniz şehre Sinop yazarak sizin için uygun olan uçuşları bulabilirsiniz. Karşınıza çıkacak liste üzerinden biletlerinizi belirlemeniz ve alışveriş aşamasına geçmeniz yeterli olacak.

İstanbul dışında yaşayan vatandaşlarımızın Sinop uçuşları için endişelenmesine gerek olmuyor. Çünkü farklı şehirlerimizden de aktarmalı uçak biletleri satın alarak Sinop’a gidebilirsiniz. Bulunduğunuz şehrin havalimanından İstanbul aktarmalı olarak Sinop uçak biletlerini almanız yeterli olur. Sonrasında gerçekleştireceğiniz iki kısa uçuşlar Sinop’a inmiş olacaksınız. Ardından gezmeniz gereken birçok tarihi yer ve doğal güzellik sizleri bekliyor olacak.

Sinop’ta Gezilmesi Gereken Yerler

Hiç vakit kaybetmeden Sinop uçak bileti aldıysanız artık Sinop’un gezilmesi gereken yerlerini araştırmaya başlayabilirsiniz. Sizin için harika bir liste hazırladığımızı hemen söylememiz gerekli. Listemizde çok sayıda muhteşem yer bulunuyor. Her bir noktayı ayrıntılı bir şekilde açıklamamız çok mümkün değil. Bu sebeple de sizlere liste halinde gezmeniz gereken yerleri belirteceğiz. Listedeki yerleri geziş sırasını belirlemek tamamen sizlere kalmış.

Bahar aylarına Sinop’a iniş yaparsanız gezmeniz gereken yerleri rahatlıkla gezebilirsiniz. Kaçırmamanız gereken bu yerler;

·         Sinop Arkeoloji Müzesi,

·         Sinop Balatlar Kilisesi,

·         Sinop Kalesi,

·         Tarihi Sinop Cezaevi,

·         Karakum Plajı,

·         Boztepe Burnu,

·         Sinop Yarımadası,

·         Korucuk Köyü,

·         Hamsilos Koyu,

·         Başkaya Burnu,

·         Sarıkum Plajı ve Gölü, şeklinde sıralanabilir.

Tatil Rotası Muğla Olanlara Harika Teklifler

Anadolu’nun farklı şehirlerini gezme fikrine yaz aylarında kapıldıysanız ya da izniniz yalnızca bu ayları kapsıyorsa İstanbul Muğla uçak bileti alarak rüya gibi bir tatile çıkabilirsiniz. Ülkemizde çok sayıda farklı yaz turizmi noktası bulunuyor. Binlerce beş yıldızlı otelde harika hizmetler verilmekte. Yapmanız gereken tek şey hangi şehirde ve hangi otelde konaklayacağınıza karar vermek. Ancak tercihiniz Muğla olacaksa otelinizde çok fazla durabileceğinizi düşünmüyoruz.

Tatilinize yalnızca deniz, kum ve güneş için gidiyorsanız oteliniz sizin bütün ihtiyaçlarınızı karşılayabilir. Ancak gezip görmek ve farklı yerler keşfetmek isterseniz yapmanız gereken şey harika bir şehir turuna çıkmak olacaktır. Muğla’da çıkacağınız şehir turunda da sürekli olarak denize girilebilecek alanlar karşınıza çıkacağından denizden ve yüzmekten ayrı kalmayacaksınız.

İstanbul Muğla Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Muğla’nın tarihi yerlerini ve gözlerinize inanamayacağınız kadar güzel olan doğal bölgelerini görmek için ilk olarak şehre ulaşım sağlamanız gerekiyor. Muğla konum olarak muhteşem koyların bulunduğu bir bölgede olsa da büyük şehirlerimize uzak. Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirlerimizden Muğla’ya karayolu ile gitmek hem yorucu hem de maliyetli oluyor. Kısa süreli yaz tatilinizde yorulmak ve sıkılmak istemeyeceğinizi biliyoruz. Bu yüzden doğru tercih havayolu ulaşımı olacaktır.

Hiç vakit kaybetmeden web sitesine giriş yaparak buradan İstanbul Muğla uçak bileti aramasını yapabilirsiniz. Karşınıza direkt olarak seferler çıkacaktır. Yaz aylarında Muğla milyonlarca kişiyi ağırladığı için uçak seferleri oldukça sık düzenlenir. Muğla Dalaman Havalimanı’na iniş yapabilir ve harika bir tatili başlatabilirsiniz. İsterseniz Bodrum Milas Havalimanı da hizmetinizde olacaktır. Tercih tamamen sizin olacak.  

Muğla’da Kesinlikle Görmeniz Gereken Yerler

Muğla’nın gezilip görülmesi gereken yerlerinin tamamını sizlere anlatmak istersek sayfalar yetersiz kalacaktır. Bu küçük alanda yüzlerce görülmesi gereken yer olduğunu söyleyebiliriz. Her birini gezmek için sizin de uygun zamanınız olmayacağınız bildiğimizden kısa bir liste paylaşmak istiyoruz. Dilerseniz sizler listeye eklemeler yapabilir ve yeni rotalar belirleyebilirsiniz.

Muğla tatiliniz sırasında gezip görmeniz gereken yerler;

·         Saklıkent Milli Parkı,

·         Marmaris Marina,

·         Bodrum Kalesi,

·         Kelebekler Vadisi,

·         Sedir Adası,

·         Ölüdeniz Plajı,

·         Babadağ,

·         Bitez Plajı,

·         İztuzu Plajı,

·         Zeki Müren Sanat Müzesi,

·         İçmeler Plajı,

·         Orak Adası,

·         Knidos Antik Kenti, şeklinde sıralanıyor.

 


Editör: N. Cingirt