Turizm Derneğindeki SEN BEN kavgası yatırmcıları isyan ettirdi!

Akçakoca Turizm Derneği’nde yaşanan kısır çekişmeler üzerine elleri taşın altında olan turizm yatırımcıları, bir araya gelerek ayrı bir dernek çatısı altında birleşme kararı aldı.

Turizm Derneğindeki SEN BEN kavgası yatırmcıları isyan ettirdi!
3.11.2013 - 13:10
4584

Akçakoca Turizm Derneği’nde yaşanan kısır çekişmeler üzerine elleri taşın altında olan turizm yatırımcıları, bir araya gelerek ayrı bir dernek çatısı altında birleşme kararı aldı.

Fikret Albayrak’ın belediye başkanı olmasından beri bir türlü istikrarlı yapıya kavuşamayan ve derneğin üye bileşenine  yapılan siyasi müdahalelerle kamuoyunda CHP’nin arka bahçesi olarak algılanan Akçakoca Turizm Derneği’ndeki kısır çekişmeler, kendi turizm işletmelerinde onlarca insana çalışma imkânı sağlayan ve Akçakoca ekonomisine ciddi girdiler sağlayan gerçek turizm işletmecilerini ayrı bir dernek çatısı alında birleşme kararı almasına neden oldu.

2009 yılında CHP Akçakoca İlçe Örgütü yönetim kurulu üyesi Ömer Başar’ın Akçakoca Turizm Derneği başkanı olmasıyla birlikte dibine kadar siyasetin bulaştırıldığı dernek, o gün bugün hiç zaman istikrarlı bir yapıya kavuşmadı.

Siyasi çekişmeler ve beklentiler yüzünden asıl amacı Akçakoca Turizmini tanıtmak, turizmin geliştirilmesi için projeler üretmek olan dernek, CHP’ye yakın isimler üye yapılarak, “ benden olsun isterse çamurdan olsun “mantığıyla günden güne asıl amacından uzaklaştırılarak, CHP Akçakoca ilçe teşkilatı için iktidar mücadelesi verenlerin arka bahçesine, onların arenasına dönüştürüldü.

Elleri taşın altına olan gerçek yatırımcıların “ birleşin “ telkinlerine rağmen, birleşmek bir yana, ayrı ayrı listelerle savaşa devam kararı verenlere tepki olarak ortaya çıkan akil insanlardan oluşan 3 yol hareketi, yeni bir oluşumla yola devam kararı verdi.

Ortaya çıkış gerekçelerini yayınladıkları basın bülteniyle duyuran yeni oluşum, Akçakoca turizminin en önemli işletmelerinin bir araya gelmesiyle kuruldu.

Akçakoca Turizm İşletmecileri Birliği olarak kendilerini anlatan yeni oluşum şu açıklamayı yaptı

 

KAMUOYUNA DUYURU

Turizm’in ülkemizde ilk başladığı birkaç noktadan biri olan Akçakoca’mızın turizmde hak ettiği bir noktaya gele bilmesi ve temsil edile bilmesi, sektörün sorunlarının turizmin yarınlarının ve tanıtımın bu sektörün içerisinde yaşayanlar tarafından değerlendirilmesi adına, Akçakoca da ki turizm işletme temsilcilerinden oluşan yeni bir dernek kurulma kararı alınmıştır.

Kurulacak yeni dernek başta Sky tower otel, Diapolis otel, Otel Akçakoca, Hamsi Balık lokantası, İskele Balık, Kamelya restaurant, Piri Reis restaurant gibi büyük otellerimiz ve restaurantlar olmak üzere, liste uzun olduğu için buraya yazmadığımız tüm diğer otel/ pansiyon/restaurantların da içinde bulunduğu ve temsil edildiği bir yapı olacaktır.

Böylece gelişen Akçakoca’mızda sektörün yükünü çeken, sorunlarını bilen, ve şehrimizi bir adım ileriye taşımak için taşın altına elini sokmuş bu işletmelerimizin ve mülki idarecilerimizin de desteği ile Akçakoca turizminde sorun yahut eksiklik olarak görülen pek çok konu bu birliğin yarattığı sinerji sayesinde el birliği ile çözülecektir.

Saygılarımızla

Sky tower otel ( Murat Acar Genel Müdür-Aytekin Seçkin)

Diapolis otel ( Bora Vural )

Otel Akçakoca ( Tuncer Kurt otel müdürü)

Piri Reis Restaurant ( Sıtkı Şengün işletme sahibi)

İskele Balık ( Merve Çakır-işletme sahibi)

Hamsi &Balık ( Ali Çubukçu işletme sahibi)

Kamelya restaurant ( Bahattin Özcan işletme sahibi )

Akbey restaurant ( Mustafa Küçük işletme sahibi)

Sezgin Otel (Sezgin Uğur-işletme sahibi)

Esentepe Otel (Mustafa Çakır işletme sahibi)

Can pansiyon (Alican Gümüş işletme sahibi)

Koçan Otel (Hamit Karakoçan)

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (9)

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  Habere bak bastan sona chp! Fikret albayrak yapilan son dernek seciminin neresindeydi? Biraz vicdan yaa insanliginizi kaybettiniz bunu size hatirlatan yok!

 • HAYIRLI OLSUN
  HAYIRLI OLSUN
  3.04.2021 18:41

  EN DOĞRU OLAN YILLAR SONRA YAŞAM BULUYOR. HAYIRLI OLSUN. DESTEKLİYORUZ

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  Fikret albayrak ortalığı her zamanki gibi karıstıryor

 • Akcakocalıı
  Akcakocalıı
  3.04.2021 18:41

  Piri reis sıtkının kendi egosunu tatmin etmek için yapmaya çalıştığı bir organizasyondur. Ama söyledigi işletmeler sıtkı gibi bir insanın gazına gelmez

 • al gülüm ver gülüm
  al gülüm ver gülüm
  3.04.2021 18:41

  akcakocada sadece bu kadarmı ısletme ve turızm tecrubesı olan ınsan var.. bırakın bu al gülüm ver gülüm muhabbetlerını ....hıc bır numara cıkmaz bu ısten....

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  işletmeler içinde bir bütünlük olmalı ilçede turizme hizmet eden tüm işletmeleri kapsamalı Şu an ki Turizm derneğinde turizmci üye bulmak zor iken kurulacagı varsayılan yeni dernekte kimlerin olacagı merak konusudur.. ilçede turizme sadece kendilerinin hizmet ettiğini sanan bu isimler içindeki bir kaç kişi ile kimse tuvalete bile gitmez.. Milleti kazıklamakla turizmci olunmaz aksine bir gelen bir daha gelmesin diye yapanlar var sanki.. kucaklaşmalı özellikle hizmet sektöründen olmak üzere herkesi kapsamalı egolar ve beklentilerden uzak bir olusum ile turizme belki katkıda bulunulabilir..

 • TURİZM İŞLETMECİSİ
  TURİZM İŞLETMECİSİ
  3.04.2021 18:41

  Turizm işletmecileri olarak bu oluşuma destek vermeyecegiz!! Mevcut dernege destege devam edecegiz

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  Piri reis müşteri bulamadığı için mi dernek kuruyor. 4 senedir neredeydi. Kendi lokantasının önünü kapatmak için denizcilik külübü kuran adandan ne beklenirki??

 • Turizm İşletmecilerine
  Turizm İşletmecilerine
  3.04.2021 18:41

  Dernek kurmanıza gerek yok... siz ortak reklam yapıp, müşteriler gelsin KAZANALIM peşindesiniz... Sivil toplum kuruluşları ise kamuoyu içindir... TURİZM DERNEĞİ'ne alternatif olamazsınız...

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız