Akçakoca Turizm Derneği kongreye gidiyor, Kazım Topuz başkanlığa aday

Akçakoca Turizm Derneği 27 Ekim Pazar günü kongreye gidiyor.Kazım Topuz kendi listesiyle başkanlığa aday olduğunu açıkladı....

Akçakoca Turizm Derneği kongreye gidiyor, Kazım Topuz başkanlığa aday
10.10.2013 - 22:44
7505

 Cumhuriyet sonrası Akçakoca’nın en eski sivil toplum örgütlerinden bir olan ve Akçakoca Turizminin Türkiye’de isim yapmasında çok önemli bir işlev gören Akçakoca Turizm Derneği olağan kongreye gidiyor.

2009 Yerel Seçimlerinde Fikret Albayrak’ın belediye başkanı seçilmesiyle birlikte turizmde yeni arayışlar içine giren Akçakoca’da, yeni arayışların öncüsü ve toparlayıcı olması için uzun zamandır işlevsiz olarak kenarda duran Akçakoca Turizm Derneği’ni, o eski günlerine yeniden kavuşturmak amacıyla dernek yeniden canlandırılmak istenmesine rağmen bir türlü yönetim  olarak  istikrar yakalayamadı.

Bu öyle bir istikrarsızlıktı ki, son 4 yılda bir çok kez genel kurula giderek başkan ve yönetim değişikliğine gidildi. Her kongre bir umut oldu. Ancak bugüne kadar o umutların hepsi boşa çıktı…

İşte, bugünlerde Akçakoca Turizm Derneği yeni bir kongreye hazırlanıyor….

Mevcut başkan Sinan Tezel’in bir daha aday olmayacağı kongrede eski başkan Cemil Gülez’in yeniden aday olacağı konuşulurken, son kongreyi bir oyla kaybeden Sedat Yemenici’ye yeniden aday olması yönünde baskılar yapılsa da Yemeneci de aday olmayacağını bildirenlerden.

İşte böylesi bir ortamda Kazım Topuz’un başını çektiği yeni nesil turizmci gençler, Akçakoca Turizm Derneği kongresinde başkanlığa ve yönetime aday olduklarını açıkladılar.

Kazım Topuz ve onun yönetiminde görev alacak gençler, hazırladıkları projeleriyle yönetime talip olduklarını belirttiler.

Kazım Topuz’un listesi şu isimlerden oluşuyor.

YÖNETİM KURULU ASİL LİSTE

KAZIM TOPUZ

ÖMER LEVENT BİLGİN

SEDA KEY

TURGAY USTABAŞ

OĞUZHAN YEMENİCİ

ATİLLA GÜLDİKEN

YÖNETİM KURULU YEDEK LİSTE

MURAT ALBAYRAK

ŞENER KARA

ERKAN KELEŞ

TİMUR YAPICI

DENETLEME KURULU

NEJAT ÖZDEŞ

NEDİM İŞGÖREN

SERDAR KAŞKIR

AYTEKİN SEÇKİN

PROJELER

1.       AKÇAKOCA TARİHİNİ VE TURİSTİK BİLGİLERİNİ İÇEREN AYNI ZAMANDA İÇERİĞİNDE İLÇEMİZİN OTEL, PANSİYON, RESTAURNAT VE DİĞER İŞLETMELERİMİZİN İLETİŞİM ADRESLERİNİN OLDUĞU, İLÇEMİZDEKİ TURİZİM İLE İLGİLİ HABERLERİNİN YER ALDIĞI, GÜNCEL İNTERNET SİTESİ TASARLAYIP HAYATA GEÇİRMEK.

2.       İLÇEMİZDE BU GÜNE KADAR FARKLI KURUM VE KURULUŞLAR TARAFINDAN YAPILAN AKÇAKOCA TANITIM METARYALLERİNİ BİR ARAYAYA GETİREREK DERLENİP DÜZENLENMESİ, BU ÇALIŞMA İLE TEK BİR ANA TEMA ÜZERİNDEN DOĞRU BİLGİ VE REKLAM ÇALIŞMASI İLE İLÇEMİZİN TANITIMININ YAPILMASI.

3.       OLUŞTURULAN AKÇAKOCA TEMALI TANITIM REHBERİNİN; İLÇEMİZDEKİ TÜM TAKSİ DURAKLARI, STK LAR, EN YAKIN BÜYÜK ŞEHİRLERDE YAR ALAN TURİZM SEYEHAT ACENTALARI, DERNEKLER, KURUM VE KURULUŞLARI BELİRLEYEREK YAPILACAK GÖRÜŞMELERİN SONRASINDA TANITIM REHBERİNİN GÖNDERİLMESİ VE BURALARDA YER ALAN İNSAN POPİLASYONUNA ULAŞARAK AKÇAKOCAMIZI TANITMAK VE İLÇEMİZE GELMELERİ İÇİN TEŞVİK ETMEYİ SAĞLAMAK.

4.       İLÇEMİZİN KARADENİZ BÖLGESİNİN EN BÜYÜK SAHİL ŞERİDİNE SAHİP OLMASI, ÇEVRE İLLERİMİZDEN YAZ SEZONUNDA SAHİLLERİMİZE YOĞUN BİR TALEBİN OLMASI SAHİLLERİMİZDE EN BÜYÜK EKSİKLİK OLAN “CANKURTARAN” KAVRAMINI ÖN PLANA ÇIKARMAKTADIR. TSO VE KOSGEB DESTEKLİ YAPILACAK PROJE İLE İLÇEMİZİN GENÇLERİNDEN ŞEÇİLECEK ARKADAŞLARIMIZA GEREKLİ EĞİTİMLER VERİLEREK SAHİLLERİMİZİ DAHA GÜVENİLİR HALE GETİRMEYİ PLANLAMAKTAYIZ.

5.       2013 ŞUBAT EMİTT İSTANBUL ULUSLARARASI TURİZM FUARINDA, FUARA KATILAN TURİZM SEYEHAT ACENTALARININ KÜLTÜR TURLARI VE OTEL SATIŞ DEPARTMANLARI İLE İLETİŞİME GEÇEREK FUAR TARİHLERİ İÇERİSİNDE RANDEVULAR ALARAK, HEM DERNEĞİMİZ VE İLÇEMİZ ADINA ZİYARETTE BULUNUP AYNI ZAMANDA İLÇEMİZDE YER ALAN TURİSTİK TESİSLERİMİZ İÇİN ACENTALAR İLE ORTAK NOKTADA BULUŞTURARAK TANIŞMALARINI TİCARET İÇERİSİNE GİRMELERİ İÇİN KÖPRÜ VAZİFESİ SAĞLAMAYI PLANLAMAKTAYIZ.

6.       YAKIN BÖLGE ANLAMINDA TURİZM İL VE İLÇELERİNE NAZARAN AKÇAKOCAMIZDA 4 VE 2 YILLIK TURİZM ÜNİVERİSTESİ VE TURİZM LİSESİ İLÇEMİZDE BULUNMAKTADIR, OKULLARIMIZ İLE GEREKLİ GÖRÜŞMELERİN YAPILMASI SONRASI, ÖĞRENCİ ARKADAŞLARIMIZA VE İLÇEMİZİN GENÇLERİNE VERİLECEK EĞİTİMİN ARDINDAN, İLÇEMİZE GELECEK OLAN GRUPLARI VE MÜNFERİT MİSAFİRLERİMİZİ AKÇAKOCADA REHBERLİK YAPTIRMAYI PLANLAMAKTAYIZ.

NOT: BU UYGULAMA BEYPAZARI İLÇESİ VE SAFRANBOLU İLÇELERİNDE UYGULAMAYA ALINMIŞ VE OLUMLU DÖNÜŞLER ELDE EDİLMİŞTİR.

7.       İLÇEMİZDE YER ALAN TURİSTİK TESİSLERİNE KOYMAYI PLANLADIĞIMIZ İNFO BİLBORTLARI İÇERİSİNE İLÇEMİZE ÖZEL OLARAK HAZIRLANMIŞ TURİSTİK GEZİLERİN VE BÖLGE TARİHİNİ İÇEREN BİLGİLENDİRMELER KOYARAK İLÇEMİZE GELEN TURİST MİSAFİRLERİMİZİN İLGİSİNİ ÇEKİP, BU AKTİVİTELERE KATILMALARINI SAĞLAYARAK REHBER EĞİTİMLARİNİ ALAN ARKADAŞLARIMIZ EŞİLİĞİNDE AKÇAKOCAMIZDA EĞLENCELİ VAKİT GEÇİRMELERİNİ SAĞLAMAK.

ÖZGEÇMİŞLER

KAZIM TOPUZ


07/07/1984 AKÇAKOCA  DOĞUMLU. ORTAÖGRENİM VE LİSEYİ AKÇAKOCA OKUDU. 2003 YILINDAN BU YANA AKÇAKOCADA BALIK LOKANTASI İŞLETMECİLİĞİ YAPIYOR.

2011-2013 AKÇAKOCA TURİZM DERNEĞİ BAŞKAN YARD.

ÖMER LEVENT BİLGİN

25/12/1990 AKÇAKOCA DOĞUMLU. ORTAÖGRENİM VE LİSEYİ AKÇAKOCA OKUDU. ANADOLU ÜNİVERSİTESİ İŞLETME FAKÜLTESİ ÖĞRENCİSİ. 2010 YILINDA “YÖREL AKÇAKOCA” MARKASIYLA KURULAN YÖRESEL ÜRÜN İMALATI VE BU ÜRÜNLERİN PAZARLAMASINI YAPMAKTA.

GENÇ AKÇAKOCA İLETİŞİM DERNEĞİ YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ 2010-….

TÜRKİYE GENÇLİK FEDERASYONU YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ 2010-2012

DÜZCE GENÇ MÜSİAD YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ 2012-….

SEDA KEY

23/02/1989 KARASU DOĞUMLU. ORTAÖGRENİM VE LİSEYİ AKÇAKOCADA OKUDU. GEZİ ÜNİVERSİTESİ ENDÜSTRİ MÜHENDİLİĞİ BÖLÜMÜNDEN MEZUN OLDU. NİSAN 2013 YILINDA KURMUŞ OLDUĞU DANIŞMANLIK ŞİRKETİYLE DEVLET DESTEKLERİ KONUSUNDA HİZMET VERMEYE BAŞLADI.

DÜZCE GENÇ MÜSİAD YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ 2012-….

OĞUZHAN YEMENİCİ

20/05/1980 AKÇAKOCA DOĞUMLU. ÖN LİSANSINI ZONGULDAK KARAELMAS ÜNİVERSİTESİ ELEKTRONİK BÖLÜMDE TAMAMLADI. LİSANS EĞİTİMİNİ ANADOLU ÜNİVERSİTESİ İŞLETME FAKÜLTESİNDE TAMAMLADI. ….. TARİHİNDEN İTİBAREN TURKUAZ BEACH OTELİN İŞLETMECİLİĞİNİ YAPIYOR.

ATİLLA GÜLDİKEN

10/03/1959 AKÇAKOCA DOĞUMLU. ORTAÖĞRENİM VE LİSEYİ AKÇAKOCADA OKUDU. ALMANYADA UZUN YILLAR TURİZM VE REHBERLİK ŞİRKETLERİNDE GÖREV ALDI. REHBERLİK YAPMAKTA VE İYİ DERECE ALMANCA BİLİYOR

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (26)

 • selçuk
  selçuk
  3.04.2021 18:41

  Yakışır kardeşime, kazanan akçakoca ve turizm olur...

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  Kuzenimi sonuna kadar destekliyorum!

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  Kazım doğru yoldasın.. bu haberin veriliş şekli bile yapacaklarının ispatıdır.. Akçakocaya faydan olur.. Not; Akçakoca tv seni desteklese de onlardan uzak oyna.. dost tavsiyesi.

 • Ceyhun yemenici
  Ceyhun yemenici
  3.04.2021 18:41

  Genc arkadaslarimi ve iyi dostum kazim topuzu sonsuz destekliyorum yolunuz acik olsun her anlamda yaninizda olmaya hazirim. Basarılar

 • B.YANMAZ
  B.YANMAZ
  3.04.2021 18:41

  DÜRÜST, MERT, KARAKTERLİ, BİLGİLİ, BİRİKİMLİ DONANIMLI BIR ARKADAŞIMIZ KAZIM BEY..SİYASİ GÖRÜŞÜ YADA DÜŞÜNCESİ HANGİ YÖNDE OLURSA OLSUN, HERKESİM TARAFINDAN SEVİLİYOR VE TAKDİR EDİLİYOR. HELAL OLSUN DİYORUM..AKLIN YOLU BİRDİR. DİĞER ADAYLARDA DOSTLARIMIZ KARDEŞLERİMİZ. AMA BU SEFER KAZIM TOPUZ VE LİSTESİ DİYORUZ...

 • A.SOLAK
  A.SOLAK
  3.04.2021 18:41

  YOLUN AÇIK OLSUN KAZIM TOPUZ VE YÖNETİMDEKİ ARKADAŞLAR..İLK DEFA HEYECAN VERICI BİR LİSTE ÇIKIYOR GİBİ. GENÇLERİN HEPSİ ALANLARINDA GENÇ YAŞLARINA RAĞMEN RÜŞTLERİNİ İSPAT ETMİŞLER. KAZANAN AKÇAKOCA OLSUN.

 • M.OKTAY
  M.OKTAY
  3.04.2021 18:41

  HABERİ OKUYUNCA GERÇEKTEN ÇOK MUTLU OLDUM. KAZIM TOPUZUN KALİTESİNİ TARTIŞMAYA BİLE GEREK YOK. BİLAHERE YONETİMDEKİ ARKADAŞLARDA ÖYLE. ÇOK GUZEL İSİMLER VE LİSTE.SONUNA KADAR DESTEK TAM DESTEK..YORUMDA ELEŞTİRİLMİŞ OLSADA, AKLIN YOLU BİRDİR BAKIŞ AÇISINI YAŞAM GEÇİRENE AKÇAKOCA TV YE İÇTEN TEŞEKKÜR EDİYORUM. HABERIN İÇERİĞİNE BAKTIĞINIZDA SOSYAL SORUMLULUĞA ÇOK GÜZEL BİR ÖRNEK TEŞKİL EDİYOR. KAZANAN AKÇAKOCA OLSUN.

 • abdulkadırpandul
  abdulkadırpandul
  3.04.2021 18:41

  SANA YAKISIR KARDESIM HAYIRLI OLUR INSAALLAH

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  aalahınızı severseniz siz turızım deyın ce ne anliyorsunuz oncelıklı olarak bunu bana bı anlatırmısınız zahmet olmasa

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  Keşke bu kadar güzel bir haber Akçakoca tv kadar yalanci rantcı isine gelen haberi isine geldiği gibi yapan bir yerden duyulmasaydi kazim kardeşim;sanki haberi sen yaptirmissin gibi ama cunku akcakoca tv nin karakteri bu Neyse yolun acik olsun liste guzel sana da yakisir

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  lıste ıcın akcakocada daha cok arastırma yapmanızı kısılerı turızm deneyımı olanlarla istiraşelerde bulunmanızı danısmanızı lısteye katmanızı beklerdım.. lıstenızde turızmle ılgılı cokta fazla bır ısım goremedım hayırlı olsun ne dıyelım

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  akcakocanın artık genc yetenejklere ıhtıyacı oldugu bır gercek bu yonde sızlerın basarlı olacagını dusunuyorum allah yolunuzu acık etsın basarlılar dılerım

 • B. SARIOĞLU
  B. SARIOĞLU
  3.04.2021 18:41

  CANI GÖNÜLDEN DESTEKLİYORUZ SİZİ KAZIM BEY..İŞTE BU YA. HEPİMİZ AKÇAKOCALIYIZ. SİZ VE DİĞER KARDEŞLERİMİZDE. BU SEFER SİZİN SONUNA KADAR YANINIZDAYIZ..KAZANAN KARDEŞLİK DOSTLUK VE AKÇAKOCA OLSUN..

 • Akcakocapostasıdüzce
  Akcakocapostasıdüzce
  3.04.2021 18:41

  Söylemiştim ticaret odası seçiminden sonra gençler durmaz her STK ve diğer yerler için talip olurlar yanlış bu topuzlar fazla oluyor. :) hakkında hayırlısı yalnız su hiç yonetım toplantısına hiç katılmadığım CHP sen biran önce istifa etmen gerekir diye düşünüyorum. Darısı esnaf kefalet , esnaf odası ve belediyeye diye düşünüyorum akçakoca için hayırlı olsun

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  yukarıda turizm yüksek okulu var biraz oraya kulak kabartmayı deneyin bence bu kurula üniversitedeki bir hocayı danışman olarak kazandırmayı deneyin... bu size hem daha kaliteli bir planlama kazandıracak hem de faaliyet aşamasında üniversite öğrencilerinden daha kolay ve hızlı yararlanma imkanı sunacaktır.

 • akcakocabey
  akcakocabey
  3.04.2021 18:41

  sn topuz o iş tutmaz sen balık satmaya devam dostum

 • kenan nur
  kenan nur
  3.04.2021 18:41

  duruşuyla bişeler ifade eden? konuşmasıyla başarır. gerçekten kazancacagınıza inanıyorum ve ben tüm dostlerımla sizlerleyim allah yolumuzu açık etsin ...

 • Akgenç
  Akgenç
  3.04.2021 18:41

  Bu yıl gençlerin taşın altına elini koyduğu bir yıl oldu,hepinizi canı gönülden destekliyoruz yolunuz açık olsun,Akçakoca için hayırlı olacak her işin arkasındayız.

 • Ahmet
  Ahmet
  3.04.2021 18:41

  Başarılar Gençler

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  Sıra gençlerde

 • muhtar
  muhtar
  3.04.2021 18:41

  AKÇAKOCABEY ÖNCE SANA SENOKU YORUMUN DA KARDEŞİM KAKIZM BEYE BALIKSAT DEMİŞSİN BALIK SATMASIMI ZORUNA GİDİYOR YOK SA ADAY OLMASIMI GERÇİ SEN DENDE ŞUPEDUYUYORUM ÇUN Kİ SENDE İSMİNİ YAZCAK CESARET BİLE GÖREMİYORUM OYSA BUKADAR ZAYIF CESARETSİZ BİRİ BÖLEBİ ONUR VERİCİ SEÇİME GİRENE NASIL YORUM YAPAR ONUDA ANLAMIŞ DEİLİM KAZIM KARDEŞİM YOLA DEVAM BUMEMLEKETE DE AKÇA KOCAYADA SENİN GİBİ DEERLİ İNSAN LARIN İHTİİYACIVAR

 • DERDİNİZ NE...??
  DERDİNİZ NE...??
  3.04.2021 18:41

  EVET ŞİMDİ SORUYORUM..SİZİN DERDİNİZ NE..SİZ DEĞİLMİSİNİZ GENÇLERİN ÖNÜNÜ AÇMAK BOYNUMUZUN BORCU DİYEN. ŞİMDİ NE HALDESİNİZ. HALAN DAHA OTURMUŞ CAFE KÖŞELERİNDE LİSTE HAZIRLIYORSUNUZ ÖYLEMİ. YAHU NE ZAMAN BU TURİZM DERNEĞİ SEÇİMİ VAR HEP AYNI BİR KAÇ İSİM. YETER ARTIK KABAK TADI VERDİNİZ. GERÇEKTEN YETER. MADEM O KADAR TURİZM VE AKÇAKOCA GÖNÜLLÜSÜ İDİNİZ DE, NEDEN SİNAN TEZEL BEYİN YÖNETİMİNE DESTEK VERMEDİNİZ.İNATLAŞMA YOLUNA GİTTİNİZ..ŞİMDİ SİZ BU DURUMDA KESIN BİR AÇIKLAMADA BULUNURSUNUZ. GEREKÇELERİNİZ ANSİKLOPEDİLERE BİLE SIĞMAZ.!!!. SİZİN İÇİN ASIL OLAN HIRSLARINIZ YADA HİSLERİNİZ Mİ, YOKSA AKÇAKOCA YADA TURİZM Mİ..KAZIM BEY VE ARKADAŞLARI KAMUOYUNUN TEVECCÜHÜNÜ SIRTLAMIŞ GİDİYORLAR..HELAL OLSUN BU GENÇ KARDEŞLERİME.BİZİM İKİ OYUMUZ DA KAZIM BEYİN LİSTESİNE..

 • Kazım Topuz, yaptıkların yapacaklarının TEMİNATIIIII
  Kazım Topuz, yaptıkların yapacaklarının TEMİNATIIIII
  3.04.2021 18:41

  Sayın Topuz, şu anda yönetimdesin, bu projelerle ilgili NEDEN şu anki yönetimde kılını kıpırdatmadın... Eğer mesele başkanlıksa, Sinan beye söylesyedin sana BAŞKANLIK verirdi... Nerden baksan çıkmaz sokak, bakalım hayırlısı...

 • YAZIKLAR OLSUN SİZE
  YAZIKLAR OLSUN SİZE
  3.04.2021 18:41

  KAZIM TOPUZ YAPTIKLARIN YAPACAKLARI TEMİNATI DİYECEĞİNE, OLAYLARI BİLİNÇLİ OLARAK SAPTIRACAĞINA, SOMUT PROJE ÜRETMEK YERİNE, DEDİKODU YAPMAYI TERCİH EDECEĞİNE, ( Kİ EN İYİ YAPTIĞINIZ İŞ DE BU..!! ) ZAMANINDA ELİNİ TAŞLARININ ALTINA KOYAN SİNAN KARDEŞİM VE KAZIM KARDEŞİMİZ GİBİLERE DESTEK VERSEYDINIZ. YOK SİZ ONU YAPMADINIZ. İŞİN KOLAYINA KAÇIP TRIBUNDE MAÇ İZLER GİBİ YAN GELİP YATTINIZ. ŞİMDİ NASIL DA KONUŞUYORSUNUZ BE. SİZ "AYIP" DENEN BİR KAVRAMIN VARLIĞINDAN HABERDAR MISINIZ ÇOK MERAK EDİYORUM..!! EVET YAPTIĞINIZ OLUMLU TEK BİR ŞEY GÖSTERİN ( İSMİNİZİ YAZARAK TABI BİR MAHSURU YOKSA.!! )BİZDE HEMEN TÜM YÜREĞİMİZ İLE TEŞEKKÜR EDELİM. AYNI ŞEKİLDE..BEKLİYORUZ..!!

 • "Yazıklar Olsun Size" diyene helal olsun...
  3.04.2021 18:41

  Sizin birine olan sevginiz... "GERÇEKLERİ" görmenize engel olmasın!!!... önemli olan bir takım yer aldığınızda, TEK BAŞINA KALSANIZDA yaptıklarınızdır... burda görev aldığı dönemde YAPTIĞI FAALİYETLERİ de yazsaydı iyi olurdu... Sinan beye gelince Turizm haftasını unutan bir başkan, Düzcede turizm etkinliklerinde yoktu maaleseffff... Dedikodu ifadelerini de size yakıştıramadımmm....

 • GENÇLERİN ÖNÜNÜ AÇIN
  GENÇLERİN ÖNÜNÜ AÇIN
  3.04.2021 18:41

  BU TÜR SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINDA GENÇLERİN ÖNÜ AÇILSIN Kİ BİR SONRAKİ RESMİ BASAMAKLARDA TECRÜBELERİNİ VE GENÇLİKLERİNİ ORTAYA KOYSUNLAR.ÖNCELİKLE GENÇLERİMİZE SONRA DA AKÇAKOCA'MIZA HAYIRLI VE UĞURLU OLSUN.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız