Akçakoca Ramazan Bayramı’nda tarihi rekor kırdı

4 gün süren Ramazan Bayramı tatilinde Akçakoca tarihinin en kalabalık günlerini yaşadı. Tatil nedeniyle başata oteller, moteller, pansiyonlar, lokanta ve restoranların yapılan alışveriş nedeniyle yüzü güldü.

Akçakoca Ramazan Bayramı’nda tarihi rekor kırdı
12.08.2013 - 15:27
13617

Her kesimden insan Akçakoca’da

 

 

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Düzce  Kültür ve Turizm İl Müdürü Özcan Budak, “ Batı Karadeniz Bölgesinin incisi parlayan kent Akçakoca,  4 günlük bayram tatiliyle birlikte yerli ve yabancı turistlerin akınına uğradı “ dedi.

 

 

Otellerde yer kalmadı

 

“ Turizmin gözde mekânlarından biri olan Akçakoca, hafta içi ve hafta sonu tatilcilerin akınına uğrarken, bayram tatili nedeniyle tüm otel, motel, pansiyonlar ve yazlıklar yüzde yüz doluluk oranına ulaştığını “ belirten Budak,

 

 

Araç ve insan yoğunluğu üst seviyedeydi

 

“ İlimizi ziyaret eden turist sayısı geçen yıla kıyasla bu yılın ilk altı ayında %45’lik bir artış oranı gösterirken bayram tatili nedeniyle Akçakoca’da Konaklama tesisleri dışında restoranlar ve plajlarda da yaşanan yoğunluk dikkatleri çekti.

 

 

Piknik yerleri tıka basa doldu

 

Deniz,  kum ve güneş ekseni dışında tatil yapmayı tercih eden ziyaretçiler ise Düzce’nin piknik- mesire yerleri ve doğal güzelliklerini ziyaret ettiler “ dedi. İl Müdürü budak, otellerdeki doluluk oranının Ağustos sonuna kadar devam edeceğinin altını çizdi.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (5)

 • bir bilen
  bir bilen
  3.04.2021 18:41

  yaz susuz geçecek bunu anladıkta görünen o ki kışında musluklardan çamur akacak,su alt yapısına yapılan yatırımları köstebekler kemirmiş anlaşılan.bayram bitti enafların yüzü güldü allah daha çok kazandırsın gözümüz yok ama esnaflık kültürü hizmet anlayışı da gelişmeli,vur kaç taktiğiyle bayramdan bayrama kazanan esnaf sorunları görüp irdelemeli,akçakoca iki çarşıdan ibaret değil melenağzı-karaburun ve edilli plajları çöp yığını içinde kaldı mücavir alan olmasına rağmen belediye çöpleri toplamıyor,bazı mahalleler gündüz tamamen susuz sular gece akmaya başlayınca çamurlu,işletmelerden kontrolsüz yapılan müzik yayınları kulakları tırmalıyor,lunapark yakında esrar ve hap satılan bir yer haline gelecek,yayınladığı müzikler flaş tv ayarında bir eğlenceye davet ediyor,limanın içi içler acısı eski cazibesini çoktan kaybetti ,yollar keşmekeş bir gün bir güzergahtan giderken diğer gün orası kapanıyor akçakoca istiap haddini aşıyor yakında motor arızası verir şoförler de suçu bir önceki şoföre atar böyle gider bu düzen

 • mehmet
  mehmet
  3.04.2021 18:41

  Akçakoca Belediyesini kutlamak gerek turizmi Akçakoca da yeniden canlandırdı...

 • susuz yaz!!!!!
  susuz yaz!!!!!
  3.04.2021 18:41

  misafirler denizin tadını çıkartırken bizler evlerimizde SUSUZLUKTAN kırılıyoruz. lafa geldiğinde su için şu kadar yatırım yaptık diyen sayın yerel yöneticiler neredesiniz. lağım kokusu bir yandan susuzluk bir yandan, tam (mikroptan) PATLAYAN kent olduk...acil çözüm bekliyoruz...

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  bunlar yeni fotoğraflar olmasa gerek, evet çok kalabalıktı ama deli gibi dalga vardı. Fotoğraftakiler gibi değildi.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  evet belli bize su gelmedi 3 gün millet eğlendi halk susuz evde bayram geçirdi şu suya bi çare bulun artık ya.. kesilmesin hep aynı bölgelerde kesiliyor..

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız