Akçakoca Festivali Harbiye Marşı İle Başladı

16.Parlayan Kent Akçakoca Festivali’nin birinci günü Harbiye Marşı ile başladı Gülşen’in yatcaz kalkcaz şarkısı ile sona erdi.

Akçakoca Festivali Harbiye Marşı İle Başladı
21.06.2013 - 11:45
5030

16.Parlayan Kent Akçakoca Festivali’nin birinci günü  Harbiye Marşı ile başladı Gülşen’in yatcaz kalkcaz şarkısı ile sona erdi.

16. Parlayan Kent Akçakoca Festivali Harbiye Marşı, gaflar, Resul Dizdar ve Gülşen konseri ile coşkulu başladı. Özellikle pop şarkıcısı Gülşen son dönemin hit parçaları ile festival alanına dolan gençleri coşturdu.

16. Parlayan Kent Akçakoca Festivali başladı. Festival öncesi Çuhallı Çarşıdan başlayarak şehir merkezine kortej yürüyüşü yapıldı ve açılış gerçekleştirildi. Kortejin alana girişinde Düzce Belediyesi Bando Takımının çaldığı Harbiye Marşı kimi izleyiciler arasında şaşkınlık yaratırken, kortejin 1980 dönemini andıran marşla alana girilmesi nedeni ile birçok Akçakocalı tepkisini dile getirdi.

Festivalinin açılış törenine Düzce Valisi Adnan Yılmaz'ın yanı sıra; Merkez Valisi Nevzat Turan, Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Akçakoca Kaymakamı Aykut Pekmez, Akçakoca Belediye Başkanı Fikret Albayrak, davetliler ve Akçakoca halkı katıldı. Festival açılış töreni, Atatürk Anıtına Çelenk konulması, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Vali Adnan Yılmaz törende yaptığı konuşmasında; "Tarih, kültür, yeşil ve mavinin kenti Düzce’de tüm Düzcelilerle, Parlayan Kent Akçakoca Uluslararası Kültür ve Sanat Festivalini 16. kez karşılıyor olmanın gururunu yaşıyoruz. Yurtdışından ve yurt içinden gelen konuklarımızla birlikte olmaktan, bu atmosferi birlikte paylaşmaktan duyduğum mutluluk ve heyecanla hepinize hoş geldiniz diyorum.

Albayrak’tan Düzce milletvekili gafı

Akçakoca Belediye Başkanı Fikret Albayrak, Festival açılışına katılan CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç ve Bolu Milletvekili Tanju Özcan’ı Düzce Milletvekili diye anons etmesi gülüşmelere neden olurken, kürsüye gelen CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan “Biz Düzce milletvekili değiliz. Ama sayın başkan böyle dedikleri için onur durduk” diyerek durumu toparlamaya çalıştılar.

Resul Dizdar coşturdu

Daha önce Karmete isimli müzik grubu ile konserler veren Karadenizli şarkıcı Resul Dizdar, Karmete Grubu’ndan ayrılması ile birlikte tek solist olarak konserler vermeye başladı. Dizdar, söylediği hareketli ve duygusal Karadeniz yöresine ait şarkılarla Akçakocalıları coşturdu. Konser alanına gelenler zaman zaman horon oynarken zaman zaman ise duygusal dakikalar yaşadılar.

Dizdar ayrıca, sahnede Türk Bayrağı açarak birlik ve beraberlik mesajları verdi. Şarkıcı Resul Dizdar, “Bugünlerde birlik ve beraberlik içinde olmamız lazım. Biz biriz ve beraberiz. Şu an burada eminim Laz, Kürt, Çerkes bütün herkes vardır. Bizim birliğimizi kimse bozamaz” dedi.  

Gülşen önce yuhalandı sonra alkışlandı

Konsere yarım saat geç kalan son dönemlerin en beğenilen pop şarkıcısı Gülşen önce festival alanındaki sabırsız gençler  tarafından yuhalandı. Araya giren sunucu Elif Güvendik halka sakin olmaları yönünde çağrıda bulununca vatandaşlar Gülşen diye bağırmaya başladı.

Yatcaz Kalkcaz şarkısı ile konserine başlayan Gülşen bir anda kalabalığı coşturmayı başardı. Gülşen ayrıca son dönemin en hit şarkıları ile alandakileri oynatmayı başardı.

Gülşen konserinin ardından gece havai fişek gösterisi ile sona erdi.

Parlayan Kent Akçakoca 16. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivalinin açılış törenine Düzce Valisi Adnan Yılmaz'ın yanı sıra; Merkez Valisi Nevzat Turan, Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Akçakoca Kaymakamı Aykut Pekmez, Akçakoca Belediye Başkanı Fikret Albayrak, davetliler ve Akçakoca halkı katıldı.