Reklamın İyisi Kötüsü Olmaz... Akçakoca bu kez gezi teknesi ile manşette

Pazartesi günü plajlarıyla Hürriyet Gazetesinde manşet olan Akçakoca, bugün de önümüzdeki günlerde Akçakoca turizmine hizmet vermesi beklenen gezi teknesi ile manşet oldu.

Reklamın İyisi Kötüsü Olmaz... Akçakoca bu kez gezi teknesi ile manşette
2.06.2020 - 10:15
3705

 Akçakoca turizmine yeni bir ivme kazandırması beklenen gezi teknesi ulusal medyada manşetleri süslemeye başladı.

Seçim kampanyası esnasında yaptığı konuşmalarda, "Gezi teknesi olmayan şehirde turizm mi olur" eleştirileri yaparak, göreve başladığında ilk icraatlarından birinin gezi teknesi olacağını söyleyen Başkan Okan Yanmaz, 3 katlı, 400 kişi kapasiteli, 24 metre uzunluğunda ve 12 metre genişliğinde olan yüzer restoranlı tekneyi turizme hizmet etmesi için Akçakoca’ya kazandırmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın,  1 haziran tarihinden itibaren normalleşme adımlarına bağlı olarak plajların açılacağını, otel, motel, pansiyon, cafe ve restoranların yeniden faaliyete geçeceğini  açıklamasının ardından, Ereğli’de özel bir tersanede son bakımları yapılan gezi teknesinin, önümüzdeki günlerde Akçakoca Balıkçı Barınağına getirileceği ve yapılacak törenin ardından Akçakocalılara, şehrimize gelen misafirlere hizmet vermeye başlayacağı öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, çift gövdeli katamaran gezi teknesinin 3 milyon 150 bin liraya alındığı öğrenildi.

Kimi ulusal medya organlarında yer alan gezi teknesi haberleri, mevcut belediye yönetimini yıpratma amacı gütse de,  Akçakoca’nın reklam ve tanıtımına katkı sağlamış oluyor.

 Ulusal medyada yer alan gezi teknesi haberleri ayrıca, tatillerini Akçakoca’da geçirmeyi düşünenlere de farklı bir seçenek sunmuş oluyor.