Turİzm Paneli Tamamladı

15-22 Nisan Turizm Haftası Etkinlikleri kapsamında Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ev sahipliğinde Akçakoca Turizm paneli gerçekleştirildi.

Turİzm Paneli Tamamladı
21.04.2022 - 10:54
Güncelleme 21.04.2022 - 13:43
Kaynak: Haber Merkezi
8000
3

15-22 Nisan Turizm Haftası Etkinlikleri kapsamında Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ev sahipliğinde Akçakoca Turizm paneli gerçekleştirildi.

Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ev sahipliğinde Akçakoca Öğretmenevinde düzenlenen panele Akçakoca Kaymakamı Mustafa Can, Refik Kaymakam Tuğçe Orhan, Belediye Abitaş Genel Müdürü Hakan Öztaş, İl Kültür Müdürü Sabahattin Parlak, Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet N. Pazvant, eski Belediye Başkanlarından Nazmi Çiloğlu, siyasi parti ilçe başkan ve yöneticileriyle STK temsilcileri, turizm sektöründe faaliyet gösteren işletme sahipleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldılar.

Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Pazvant,  kısa süre önce Üniversite ile işbirliği halinde bir Turizm Çalıştayı düzenlediklerini, bugün de İl Kültür Turizm Müdürlüğü işbirliği ile Düzce- Akçakoca  Turizminin daha verimli hale getirilmesi, eksiklerinin tespiti ve günümüz şartlarına göre neler yapılmasına yönelik görüş ve önerilerin sunulacağı bir panel düzenlediklerini vurgulayan konuşmasının ardından İl Kültür ve Turizm Müdürü Sabahattin Parlak Düzce il genelinde  gerçekleştirilen ve planlanan turizm çalışmalarını aktardı. Akabinde Akçakoca Kaymakamı Düzce Vali Yardımcısı Mustafa Can, Türkiye’de belki de bütün bu özelliklere sahip olan yerlerin sayısı onu geçmez, çok zenginliklere sahip olmasına karşın Akçakoca’da yapılacak çok şey var.  Bunları belirledik. Hedeflerimiz büyük ve masaya yatırdık. Kademe kademe, öncelik sırasına göre tüm paydaşların katılımıyla bunların üstesinden geleceğiz dedi.

Protokol konuşmalarının ardından panelistler Düzce İl Kültür Müdür Yardımcısı Fatih Akkan, Düze ili genelindeki faaliyetleri, DÜ Akçakoca Turizm Otelcilik Öğretim Üyesi Dç Dr. Yıldırım çalıştay sonuç bildirgesini ve Akçakocalı turizmci Ömer Özcan da Düzce Akçakoca’nın  turizm destinasyonları açısından zenginliğini belirten slayt destekli sunumlarını yaptılar. Gerekli tanıtım eksikliğini vurguladıkları sunum sonunda izleyenler arasından önermeler ve eleştiriler alındı.


Editör: N. Cingirt