Akçakoca’nın Turizmde Geleceğine Yön Verecek Çalıştay Gerçekleştirildi

Düzce Üniversitesi Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu ile Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası iş birliğiyle düzenlenen “Akçakoca Turizm Çalıştayı”nda Akçakoca’nın turizmde geleceğine yön verecek konular ele alındı.

Akçakoca’nın Turizmde Geleceğine Yön Verecek Çalıştay Gerçekleştirildi
1.04.2022 - 09:10
Haber Merkezi
4967
3

Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programa; Akçakoca Kaymakamı Mustafa Can, Düzce Üniversitesi Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Muammer Mesci, Akçakoca Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Hüsrev Çelik, Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Nazım Pazvant, protokol üyeleri, davetli konuklar, öğretim üyeleri, basın mensupları ve öğrenciler katıldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Düzce Üniversitesi Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Muammer Mesci, çalıştayı Turizm Haftası öncesinde gerçekleştirerek çıkacak faydalı sonuçların uygulanmasını amaçladıklarını ifade etti. Kitle Turizmi, Alternatif Turizm ve Destinasyon Yönetimi masalarında Akçakoca’nın mevcut turizmi ile sorunların ve çözüm önerilerinin dile getirileceğini belirten Prof. Dr. Mesci, çalıştayın hayırlı sonuçlar getirmesini temenni etti.

Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu hakkında da kısa bilgiler paylaşan Prof. Dr. Muammer Mesci, bütüncül turizm verilerinin sunulacağı interaktif ve dinamik web tasarımı projesini hayata geçirdiklerini ve mobil uygulamasını da gerçekleştireceklerini söyledi. Turizmde farkındalık eğitimleri, etkinlikler, tamamlanan ve devam eden yatırım ve faaliyetlerden de söz eden Prof. Dr. Mesci, Mayıs ayında ise Gastronomi Festivali düzenleyeceklerini sözlerine ekledi.

Programda konuşan Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Nazım Pazvant ise Akçakoca’da en değerli alanın turizm olduğunu söyleyerek, Akçakoca turizminin 15 Temmuz hain darbe girişimi ve yaşanan iki selden dolayı olumsuz etkilendiğine işaret etti. Akçakoca’nın avantajları ve dezavantajlarını belirleyerek ellerinden ne geliyorsa yapacaklarını dillendiren Mehmet Nazım Pazvant, Akçakoca’da turizminde bir rota çizerek, tanıtımları geliştirerek iyi sonuçlara ulaşmak istediklerini dile getirdi.

Açılış konuşmalarının sonrasında, modern cihaz altyapısıyla sektöre uzman profesyonellerin yetişmesine önemli katkı sağlayacak yeni Gastronomi Mutfağı ziyaret edildi. Ziyaret sonrasında; katılımcıların da yer aldığı Kitle Turizmi, Alternatif Turizm ve Destinasyon Yönetimi masalarında Akçakoca turizmi masaya yatırıldı.

Güçlü ve zayıf yönler, fırsat ve tehditler, deniz turizmi dışında geliştirilebilecek alternatif turizm türleri, doğal ve kültürel kaynaklar gibi birçok konunun konuşulduğu ve bilimsel tartışmaların gerçekleştirildiği çalıştay ile Akçakoca’nın turizmine yön verecek kararların alınması hedeflendi. Çıkan sonuçların yazılı hale getirilerek karar vericilere gönderileceği ve Akçakoca’nın ülkemizin önde gelen destinasyonların biri olması için gerekli hazırlıkların yapılacağı ifade edildi.

 


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (3)

 • Zafer
  Zafer
  4.04.2022 20:52

  Çınar caddesindeki balık kokusu burnumuzun direğini kırıyor.Buraya turist gelir mi? Belediye önce balık kokusuna çare arasın

 • ÇUHALLILI
  ÇUHALLILI
  1.04.2022 19:06

  Akçakoca bitmiş siz neyin peşindesiniz.Turizmden bahsedenler turizm ne demek turistik yer nasıl olur haberiniz var mı.Önce bunu öğrenin .Sahiller pislikten geçilmiyor kumsal parsellenmiş kaldırımlar işportacı dolu kaldırımlar işgal edilmiş insan ailece kaldırımdan rahatça gezebiliyor mu her taraf ranta dönüşmüş ve de memleket betona teslim edilmiş.Pazvant bey yıllardır bu memlekette değil mi betonlaşmanın önüne geçmek için ne yapmış.Boşa kürek çekmeyim.Şimdi birde galgakıranlar yapılıyor

 • akçakocalili
  akçakocalili
  1.04.2022 18:40

  akçakocanın 5 yıldızlı oteli atıl vaziyette 2 yıldır duruyor turizim otelcilik okulunun uygulama alanı olarak hizmet verebilir memleketini seven bir babayiğide ihtiyacı var sadece

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız