Düzce offroad heyecanını yaşadı

Düzce Safari Off Road Kulübü tarafından organize edilen offroad yarışları büyük çekişmeye sahne oldu

Düzce offroad heyecanını yaşadı
21.09.2014 - 17:21
3422

 Düzce Safari Off Road Kulübü tarafından organize edilen offroad yarışları büyük çekişmeye sahne oldu. Zamana karşı yapılan yarışlarda zaman zaman yaşanan kazalar yürekleri ağızlara getirdi.

Düzce’nin Kaynaşlı İlçesi Darıyeri Yörükler Yaylası’nda yapılan ve 3 gün süren yarışlarda Türkiye’nin birçok bölgesinden grup ve takımlar offroad yarışlarına katılırken 35 erkek yarışmacı ve 5 bayan yarışmacı şampiyon olabilmek için çamurlu ve zorlu parkurda yarıştı.

 Zamana karşı yapılan offroad yarışlarında birincilik kürsüsüne çıkabilmek için pilot ve copilottan oluşan takımlar, çamurlu parkurda açılan çukurları geçtiler. İzleyenler için keyifli geçen offroad heyecanında zaman zaman pilotlar araçlarını parkurda tutabilmek için zorlandılar.

DUSOF Başkanı Mehmet Albayrak yaptığı açıklamada amaçlarının kulüp olarak hem otomobil yarışlarını hem de kamp yapmayı sevdirmek olduğunu belirterek, “Bu etkinlik offroad oyunları tarzında en önemlisi de halkımıza kampı sevdirmek huzurlu bir kamp hayatı yaşatmaktı. Akşam bunu başardığımıza inanıyorum. Bir çok ilden katılımcı arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. Kamp alanımızda kamp yerimiz kalmadı. Bin kilometreden gelen yarışmacılar oldu. Artvin’den gelen takımlarımız oldu. 35 erkek ve 5 bayan yarışmacı yarıştı. Bu yarışların devamını da yapmaya devam edeceğiz” dedi. 

Off road yarışlarında pilotları parkurun zorluğu etkilerken zaman zaman kazalarda yaşandı. Yarışların son gün etabında ilk turu bitiren Safranbolu offroad takımından Şeyhmuz Oğuz ve Ali Kemal Okur’un aracı 2. tura başlarken start çizgisinde su çukuruna yuvarlandı. Ters dönen araca organizasyon ekibi hemen müdahale etti. Pilot Oğuz ve Copilot Ali kemal Okur ters dönen araçtan hemen çıkartıldılar. Araç daha sonra izleyicilerinde yardımıyla tekrar düz çevrilerek start çizgisinden çekildi. Kazada yaralanan olmadı ancak kazayı görenlerin yürekleri ağızlara geldi. Bazı araçlar ise start finiz çizgisindeki su çukrundan çıkmayı başaramayarak çekiciler tarafından parkur dışına alındı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız