Yeni Akit'ten Ebrar Karakurt için çirkin manşet

Yeni Akit gazetesi A Milli Kadın Voleybol Takımı oyuncusu Ebrar Karakurt’u hedef aldı. Karakurt'un şampiyonluk mesajını haberleştiren gazete, Karakurt için "Milli utancımız" ifadesini kullandı

Yeni Akit'ten Ebrar Karakurt için çirkin manşet
18.07.2023 - 19:34
Haber Merkezi
592
7

A Milli Kadın Voleybol Takımı, FIVB Milletler Ligi finalinde Çin’i 3-1 mağlup ederek organizasyon tarihindeki ilk şampiyonluğa ulaştı. Final maçındaki performansıyla dikkatleri üzerine çeken oyunculardan Ebrar Karakurt, şampiyonluk sonrası yaptığı paylaşımda, İsmet Özel’in "Mataramda Tuzlu Şu" şiirinden "Boynumda bana yargı yükleyenlerin utançlarından yapılma mücevherler yani altın madalya" dizelerine yer verdi.

Karakurt'un paylaşımını Yeni Akit, "Milli utancımız Ebrar Karakurt'tan şampiyonluk mesajı!" sözlerini sarf ederek haberleştirdi. Siyasi iktidara yakınlığıyla bilinen Yeni Akit'in haberinde eşcinsellere yönelik nefret söylemleri yer aldı.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (7)

 • Odesa
  Odesa
  21.07.2023 13:42

  Boş muhabbet yapmayın. Ortada başarı var. Kim naparsa yapar. Başarıyı kutlayın. Zaten bu boş muhabbet yüzünden bu milletin burnu boktan kurtulmuyor. Takım şampiyonluk olmuş.... Konuşulana bak.

 • ads
  ads
  20.07.2023 14:36

  her koyun kendi bacağından asılır yahudi atasözüdür ve tamamıyle beyni çalışmayan ahmak toplumlara empoze ettikleri saçma sapan bir anlayıştır! bir koyun çürürse diğer koyunlara da sıçrar sosyolojik bozulmalar toplumdaki ufak tefek hastalıklardan başlar! kim çocuğunun eşcinsel olmasını ister ki? eğitim bir yere kadar toplumda böyle pislikler pohpohlanarak milletin gözüne sokuldukça çoluk çocuğu etkiliyor! bts gibi cinsiyetsiz guruplar türedi bir bak bakalım ne kadar izleniyor takipçisi var?

 • Müslüman
  Müslüman
  19.07.2023 13:43

  Yılmaz eyüboğlu milletin yorumundan sana ne! Herkes özgürce yorumunu inandığı değerler çerçevesinde yapıyor ve haberi eleştiriyor! Lut kavminin tamamı eşcinsel olduğu için helak olmadı. Eşcinselliğe tepki göstermediği için, ayne senin gibi sana ne bana ne dedikleri için helak oldu! Biliyorsan konuş aydınlat, bilmiyorsan millete sana ne deyip sallama! Saygılı ol!

 • yılmaz eyüpoğlu
  yılmaz eyüpoğlu
  19.07.2023 11:04

  yorum yapan arkadaşlar (size ne )tekrar yazıyorum (size ne ) o gazete denilen kağıt parçasının terbiyesizliği bide millet çoluğumuz çocuğumuz diyor sen düzgün eğitirsen iyi yetiştirirsen allahın izni ile hiç bir şey olmaz. her koyun kendi bacağından gerisi Allahla kul arasında (size ne )

 • ads
  ads
  19.07.2023 10:00

  ak iti sevmem ama günde 2 defa gösterdiği doğru saat budur! bu lgbt denen pslikler amerikada pedofiliyi yasal hale getirmek için senelerce uğraşan iğrencin ötesinde bir kuruluştur! keza ülkemizde henüz o iğrençliği yapmasalar bile cinsi sapkınlığı normalleştirme çabasındalar, çoluk çocuğunuzun erkek erkeğe yada kadın kadına evlenmesini münasebet kurmasını istemiyorsanız bu sapkın şahsın reklamını, avukatlığını yapmayın! unutmayın bugun çoluk çocuğunuzdan çıkmaz yarın torun torbanızdan çıkar!

 • Lut kavmi
  Lut kavmi
  18.07.2023 22:54

  Lgbt savunuculuğu yapmak size mi kaldı. Biz müslüman bir ülkeyiz.bu insan Kuran da helak olan kavmin misalini temsil ediyor.müsluman bir ülkeyi temsil etmeyen şahıs var ortada.bu millet bunu kabul edemez,yakışmaz.çolugunuz çocuğunuz böyle olsun ister misiniz? Istemezsiniz.o zaman destekte olamazsınız. Böyle haberler verip bu desteğinizi bu ülke basınına vererek lgbt destekciliginden öteye gidemezsiniz.ben bu insanlar yüzünden helal olmak istemiyorum.

 • Akit okuru
  Akit okuru
  18.07.2023 21:33

  Şimdi de LGBT savunuculuğuna mı soyundunuz? Basımımızda daha ne nefret suçları işleniyor, onları kınadığımızı görmedik! Çok tarafsızsınız maaşallah

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız