2. ve 3.Lig maçlarını bu kanal verecek

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan ihale sonucunda, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig naklen yayın ihalesini 5 yıllığına Lüksemburg merkezli FuchsSports Türkiye firması kazanarak imzalar atılırken bu hafta oynanacak maçlara yetişmeyeceği öğrenildi.

2. ve 3.Lig maçlarını bu kanal verecek
12.10.2022 - 08:08
Haber Merkezi
453

Futbola değer katma hedefiyle başladıkları görevlerinde, ekonomik sıkıntılar içerisindeki kulüplere yeni gelir kaynakları da yaratmaya çalışan Mehmet Büyükekşi başkanlığındaki Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Fuchs Sports Türkiye ile yapılan anlaşmayla bu yönde önemli bir adım attı.

ALT LİGLERE KALICI GELİR SAĞLANDI


Türkiye Futbol Federasyonu, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig yayın haklarının 2022-2023 sezonundan itibaren 5 yıl boyunca Fuchs Sports Türkiye'ye devreden anlaşmayla, bu liglerde mücadele eden 92 takımın gelirlerini kalıcı olarak artırmış oldu.

KARŞILAŞMALARIN YAYINI NASIL OLACAK?


Fransa Futbol 4. Ligi ve 5. Ligi yayın haklarını da elinde bulunduran Fuchs Sports, dünyaca ünlü yapay zekâ destekli gelişmiş yazılımlar ve gelişmiş kameralarla donatılmış bir yeni nesil yayıncılık sistemi ile TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig'de oynanan tüm karşılaşmaların taraftarlarına kesintisiz erişimini sağlayacaktır.

İNTERNET ÜZERİNDEN TÜM CİHAZLARDAN İZLENEBİLECEK


Fubolseverler TFF ile Fuchs Sports Türkiye arasında yapılan yayın hakları anlaşması sayesinde 92 takımın mücadele ettiği TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig karşılaşmalarını 5 yıl boyunca yeni nesil bir dijital hizmet ile geniş bant internet altyapısı üzerinden her yerden, tüm cihazlardan takip edebilecek.

Taraftarlar canlı maç yayınlarına, maç özetlerine, fikstür ve puan durumuna ve daha birçok detaya Fuchs Sports platformu üzerinden rahatlıkla erişebilecek. Fuchs Sports platformunun,  IOS-Android tabanlı mobil cihazlardan, Web'den ve yakın zamanda Akıllı TV'lerden erişilebilir bir dijital platform olduğu bildirildi.


Editör: N. Cingirt