HOPA’DA DÜZCESPOR’A BÜYÜK AYIP

HOPA’DA DÜZCESPOR’A BÜYÜK AYIP
26.01.2020 - 16:33
1722

 Düzcsepor Hopa deplasmanında bitiş düdüğünün ardından stad karıştı. 

Hopaspor'un taraftarı, Federasyon gözlemcilerine,  Bin kilometre uzaktan gelen Düzcesporlu futbolcu ve taraftarına ağır küfürler ederek sahaya yabancı cisimler attı. 

Ayrıca protokol tribününe de Hopaspor taraftarı tarafından galiz sözcükler kullanıldı.  Düzcsepor'a bir çakmak için 6 Bin TL ceza kesen Federasyonun Hopaspor'u nasıl cezalandıracağı merak ediliyor.

Düzcespor bugün saat 13.00'de Hopaspor deplasmanına çıktı. Hopa İlçe stadyumundaki karşılaşmada stadın bozuk zemini Düzcesporlu futbolcuları oldukça zorladı. Düzcespor etkili futboluna rağmen 50. dakikasında gol yedi. Dakikalar 69'u gösterdiğinde Düzcespor penaltıdan golü buldu. Bu dakikadan sonra rakip takım agrasif futbol ortaya koyarken, taraftarlar ise futbolcularımızı tahrike yönelik tezahüratlar yapmaya başladı. Karşılaşmanın mormal süresinde ve uzatma dakikalarında başka gol sesi çıkmadı. Karşılaşmanın orta hakemi Sinan Özcan'ın bitiş düdüğünü çalması ile birlikte stadyum biranda karıştı. 

 

BU NE HAZIMSIZLIK

 

Puan kaybını hazmetemeyen Hopaspor taraftarı Bin kilometre uzaktan gelen futbolculara, taraftara ve federasyona ağır küfürler etti. Ayrıca Düzcespor protokol tribününe de galis sözcükler kullanıldı. Düzcesporlu futbolcu yönetim ve taraftarının sağduyulu yaklaşımını rağmen Hopasporlular ağır küfürlere ve sahaya yabancı cisim atmaya devam etti.

ŞİMDİ NE OLACAK

Geçtiğimiz hafta Düzcespor evinde oynadığı karşılaşmada sahaya 1 adet çakmak atılması nedeniyle disiplin kurulu tarafından 6 BİN TL kesilmişti. Hopaspor taraftarı tüm spor ahlakına yakışmayan hareketlerde bulunarak Düzcespor'a ağır küfürler etmesi ve sahaya yabancı madde atması nasıl sonuçlar doğuracak merak ediliyor. Terbiyesizce davranan Hopaspor kulübüne federasyonun vereceği ceza merak ediliyor.