TURNUVA ÖDÜL TÖRENİ İLE SONA ERDİ

TURNUVA ÖDÜL TÖRENİ İLE SONA ERDİ
2.12.2019 - 17:26
851

 30 Kasım - 1 Aralık  2019 tarihlerinde Belediye nikah salonunda gerçekleşen "Akçakoca  Belediyesi 1.Palamut Festivali Satranç Turnuvası" sona erdi. İki gün boyunca süren turnuvaya  çeşitli kategorilerde 240  yarışmacı katıldı.  

Ödül töreninde bir konuşma yapan Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz şu sözlere değindi “ Turnuvaya katılan tüm öğrencilerimizi ve katılımcılarımızı tebrik ediyor, kutluyorum.  Belediye olarak satranç sporuna önem veriyoruz ve geleneksel hale getirmek içinde bu yıl 1.sini düzenleyerek güzel bir başlangıç yaptık. Amacımız satranç turnuvalarıyla genç beyinlerin, bu sporla daha fazla ilgilenmelerini sağlayarak hayatlarında ileriyi görebilmelerine, plan ve muhakeme gücünü geliştirebilmelerine, sabır ve azmin başarıya olan katkısını anlayabilmelerine yardımcı olmak” dedi.

8 yaş ve altı  kategorisinde dereceye girenlere  ödülleri Belediye Başkanı Okan Yanmaz tarafından verildi. 10 yaş ve altı kategorisinde derece alanlara ödülleri Başkan Okan Yanmaz’ın eşi ve Umut Işığı Yardımlaşma Birimi koordinatörü Nursen Yanmaz tarafından takdim edildi. 14 yaş ve altı kategorisinde dereceye girenlere ödülleri Satranç Bölge Temsilcisi  Çetin Kaynak tarafından sunuldu. Açık B kategorisinde derece alanlara ödülleri Düzce İl Türkiye Satranç Federasyonu Temsilcisi Sayın  Haluk Velioğlu tarafından verildi. Açık A kategorisinde derece alanlara ise ödülleri Akçakoca İlçesi Türkiye Satranç Federasyonu Temsilcisi Hayrettin Atban tarafından takdim edildi.

Ödül töreni toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.