Ağlatan şampiyonluk

Ağlatan şampiyonluk
25.11.2019 - 08:10
1010

 Dünya ve Avrupa Muaythai Şampiyonu Bediha Taçyıldız, son Avrupa Şampiyonluğunu 10 Kasım’da yaşadı. 4 Dünya 3 Avrupa şampiyonluğu bulunan Bediha Taçyıldız, Avrupa şampiyonu olarak 1. kürsüsüne 10 Kasımda çıktığını ve ağladığını söyledi.

 Türkiye’nin Muaythai’de yetiştirdiği en önemli isimlerden olan 3 Dünya ve 4 Avrupa Şampiyonluğu bulunan Bediha Taçyıldız, son Avrupa Şampiyonluğu’nun ardından Düzce’ye gelerek antrenmanlarına devam ediyor. 4 – 10 Kasım 2019’da 04-10 Kasım 2019 Belarus’un Minsk şehrinde yapılan turnuvada 10 Kasım tarihinde rakibini yenerek Avrupa Şampiyonu olan Bediha Taçyıldız, Atatürk’ün ebediyete intikal ettiği günde yapılan seramoni ile altın madalyasını almıştı. Şampiyonanın sona ermesiyle birlikte eğitim aldığı Düzce’ye dönen Bediha Taçyıldız, antrenmanlarına da yeniden başladı. Avrupa şampiyonasını değerlendiren Bediha Taçyıldız, “Avrupa şampiyonası güzel geçti. Birde Belarus’ta olması güzeldi. Çünkü Belarus bana uğurlu geliyor. 017 büyüklerde Dünya şampiyonluğumu da Belarus’ta almıştım. 2 maç yaptım. İsveç ve finalde Rus sporcu ile dövüştüm. Çok zorlandığımı söyleyemem. Çünkü senelerdir her şampiyonaya hazırlandığımız için hazırdım zaten. Şampiyonluk bekliyorduk. Ama Dünya şampiyonluğunun üzerine Avrupa Şampiyonu olmam daha güzel oldu. Taçlandırdım. Özellikle 10 Kasım’da İstiklal Marşımızı okutmak benim için en büyük gururdu. Yani Dünya Şampiyonluğunun da ötesinde bir sevinçti. Ben 4 defa Dünya şampiyonu oldum. Buda 3. Avrupa şampiyonluğum ama hayatımda hiç ağlamamıştım. İlk kez orada ağladım. Benim için çok bük anlam ifade ediyor. Şampiyonayı 3 altın ve toplamda 13 madalya ile 5. sırada şampiyonayı tamamladık” diye konuştu.

  Hedeflerini de anlatan Bediha Taçyıldız, en büyük iki hayalinin olimpiyat şampiyonluğu olduğunu söyledi. Bediha Taçyıldız; “Bundan sonraki hedefim her sene Dünya ve Avrupa şampiyonluğumu korumak. Onun haricinde profosyonel spor hayatıma önem veriyorum. 8 Aralık’ta İzmir’de müsabakam var, ona hazırlanıyorum. En büyük hayalim 2021’de Amerika’da Dünya oyunları yapılacak. Oraya gitmeyi çok istiyorum. Çünkü bu kadar şampiyonluğun yanına onun da yakıştığını düşünüyorum. Oda umarım güzel geçecek. Son olarak ta 2024’te Olimpiyat oyunlarında muaythai ilk kez yer alacak. Umarım olimpiyatlarda da yarışmaktan ziyade olimpiyat madalyası kazanmayı istiyorum. Buna da inanıyorum” dedi.(İHA)

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız