BALATLI GÜREŞLERİ BAYRAMIN SON GÜNÜ

 BALATLI GÜREŞLERİ BAYRAMIN  SON  GÜNÜ
14.06.2018 - 12:24
1378

Akçakoca’nın Balatlı köyünde düzenlenecek. Geleneksel Balatlı Köyü Karakucak Güreşleri, bayramın 3’üncü yapılacak.

Renkli görüntülere sahne olması beklenen ve Bayramın üçüncü günü yapılacak olan Karakucak güreşlerine Tertip Heyeti tüm sporseverleri davet etti.

GÜREŞ AĞASI’NDAN DAVET

Geleneksel Akçakoca Balatlı Güreşleri  Ramazan Bayramının 3. Günü yapılacak. Daha Önceki yıllarda yağlı güreş olarak başlatılan güreşler daha sonra Karakucak Güreşleri olarak devam etti.

2017-2018 yılının güreş ağalığını yapan Yılmaz Demir,“Bu sene yine büyük bir katılım bekliyoruz. Çevre illerden bu güreşe gönül verenleri davet ettik davetimize icabet edecek olan Güreşçileri en iyi şekilde ağırlayacağız “ dedi.

Bu sene yapacağımız Güreşlerimize Alaplı, Yığılca, Karasu, Hendek, Kocaali, İzmit, Ankara Büyükşehir belediyesinin ünlü güreşçileri ile, İstanbul Sancaktepe Belediyesine ait ve diğer ilçelerdeki güreşçilerin katılmasını bekliyoruz.

Ayrıca Akçakoca’nın civar köylerinden de Güreşçileri davet ettik.Güreşlerimizi izlemek için gelecek olan misafirlerimize her yıl olduğu gibi pilav ikramımız olacak bunun için tüm güreş severleri bu geleneksel güreşlere davet ettiğini belirtti.

Haber: Hüseyin AKÇAY

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız