Akçakocaspor

Akçakocaspor
27.02.2017 - 16:00
886

Yenilgiler taraftarları üzüyor

BAL ligi (Bölgesel Amatör Lig) temsilcimiz Akçakocaspor’un kötü gidişatı devam ediyor. Dün oynanan Modafen maçından 1-0 yenilgi ile ayrılan Akçakoca, son dört haftada 2 beraberlik ve 2 mağlubiyet alarak BAL liginde kalma şansını iyiden iyiye zora soktu.

Sebep yetersiz ekonomi mi ?

Akçakocaspor yönetimi, tüm yıl boyunca otopark paralarını toplamak bir yana dursun, Akçakoca Belediyesi bütçesinden yıllık yaklaşık 150-200 bin lira maddi destek alıyor. Bu parasal kaynağa rağmen, Akçakocaspor futbolcularının motivasyonlarının neden bu kadar düşük olduğu merak ediliyor.

‘’Yönetim İstifa’’ sesleri duyulmaya başlandı

Süper Lig veya Spor Toto 2. Lig’de bir kulübün kötü gidişatına dur demek için acilen bir kan değişikliğine gitmek sık rastlanılan bir durumdur.

Milyonlarca liralık bütçe sorumluluklarına rağmen kulüp başkanının, sorumlu yöneticilerin ya da teknik direktörün istifasıyla kulüp bünyesinde bir değişiklik gerçekleşirken, bu durumun amatör lig takımlarından olan Akçakocaspor’da neden yaşanmadığı sorusu ise cevap bekliyor.

Akçakoca takımındaki bu kötü gidişatının sorumlusunun kim olduğunu sormak her şart ve koşulda takımını destekleyen taraftarların hakkı olduğu kadar, bu ilçenin güzide takımına gönül vermiş taraftarın kulüp yönetimini istifaya çağıran sesine de artık kayıtsız kalınmamalıdır.

Akçakocaspor yönetiminin kulüpte taze kana ihtiyaç olduğu yönündeki serzenişlere karşı sorumlu davranması beklenmektedir.

14 takım içerisinde 12. sırada yer alan Akçakocaspor’un son 4 haftadır sahada ne yapmak istediğini bilen ve gayret gösteren birkaç futbolcu haricinde, ne diğer futbolcularda ne de ortalarda görünmeyen kulüp başkanında yeterli bir gayretin olmadığı çok açık.

Kar – Kış demeden, yağmur – çamur demeden takımını desteklemiş taraftarın ve  ilçe belediyesinin başka birçok projeyi gerçekleştirme pahasına kendilerine verdiği paranın kıymetini anlamadığı yönünde eleştirilen Akçakocaspor kulübü yönetiminin, şapkayı önüne koymasının zamanı geldi de geçiyor artık.