Çıkan olaylar üzerine Çilimli ve Kaynaşlı Belediyespor...

Çıkan olaylar üzerine Çilimli ve Kaynaşlı Belediyespor...
5.12.2023 - 11:51
Güncelleme 5.12.2023 - 11:51
Kaynak: Haber Merkezi
662

BAL liginde ilimizi başarıyla temsil eden Çilimli Belediyespor ve Kaynaşlı Belediyespor arasındaki hafta sonu oynanan müsabakayı Çilimli Belediyespor 1 – 0 kazandı.

Bir futbol sever bir futbol yorumcusu olarak gönül isterdi ki ilimizi başarıyla temsil eden iki temsilcimiz arasında oynanan müsabakayı futbol adına yorumlayalım. Ne yazık ki futboldan çok maç sonunda meydana gelen olaylar damga vurdu maça…

Maç sonu çıkan olaylar, bizleri olduğu gibi inanıyorum ki tüm spor çevresini üzdü.

Profesyonel olarak aktif futbol hayatına son vererek amatöre döndüğüm yıllarda Çilimli ve Kaynaşlı Belediyespor formalarını giydim, o formalar için ter akıttım.

Her iki tarafta arkadaşlarım abilerim ve kardeşlerim var.

 İki takımdan birisinin şampiyon olmasını ve 3. lige çıkması sadece o ilçeyi değil beni ve bütün ili sevince boğar.

Amacım maç sonunda kavgayı o çıkardı bu çıkardı diye suçlu aramak değil. Futbol Disiplin Kurulu gereken değerlendirmeyi yapar ve kusurlu olanlara cezayı verir.

Uzun yıllar Düzce ve ülkemiz futbolu takip eden birisi olarak çirkin ve kötü tezahüratın her yerde olduğunu söyleyebilirim, keşke olmasa tabii…

BUNUN SONU YOK

Şimdi ne olacak?

Benim düşüncem, bu olay fazla uzatılmamalı. 

İki ilçe belediye başkanları Muhsin Yavuz ve Birol Şahin oturup ne yapacaklarını düşünmeleri gerekiyor.

Benin tavsiyem iki başkanın her iki teknik adam ve taraftar gruplarından 3-4 kişi ile bir yerde yemek yiyerek barışın getirilmesi için çaba sarf etmeleri en doğru adım olur.

Ayağı futbol topuna değen her futbolseverin her ilçede arkadaşları ve dostları var. Çıkan olaylardan hiç kimse mutlu değil.  İlk adımı hangi belediye başkanımız atarsa atsın, sizlerden ricam bu sorunu ivedi bir şekilde bir araya gelerek barışı sağlamak olmalı.

Yoksa iki ilçe arasında devam edecek bu düşmanlık gelecek yıllara yayılarak devam eder. Bu ise hiç kimseyi mutlu etmez. Bundan gelecek yıllarda çocuklarımız da zarar görür.

Ve bu kavganın kazananı olmaz…

Haydi Muhsin Başkan! Haydi Birol Başkan!

Top sizde…

Mustafa Yıldırım...


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız