Amatör küme takımları zor durumda…  

Düzce il genelinde Amatör Kümede 78 spor kulübü bulunurken, bu kulüplerin bir çoğu imkansızlıktan dolayı liglere katılmadı.

Amatör küme takımları zor durumda…  
29.10.2022 - 14:48
Haber Merkezi
591

Düzce süper amatör kümede kulüpler can çekişmeye devam ediyor. 28 takımın liglere girmeme kararı aldığı amatörde ,  bu gidişle takımların sonu iyi değil denilirken,  yapılan yardımların yetersiz olduğu belirtildi.

Düzce'de  amatör futbolun sonunun gelmeye başladığı ifade edildi. Düzce süper amatör kümede 14 takım mücadele ederken 1.amatörde 13 takım mücadele verecek. Daha önceki yıllarda 1.amatör kümenin iki veya 3 grup olduğu söylenirken maddi imkansızlıktan dolayı bu takımların liglere girmediği kaydedildi.

"DAYANACAK GÜCÜMÜZ KALMADI"

Düzce ilinde bulunan 78 kulübün bir çoğu liglere girmezken, ilçe takımlarının belediye destekli olmasından dolayı liglere girdiği,  ancak  köy ve mahalle takımlarının 2-3 idareci ile liglere girdiği, yıllardır aynı kişilerin takımların başında olduğu, bu kişilerinde dayanacak güçlerinin kalmadığı,  bu yüzden liglerden çekilme kararı aldığı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

BU TAKIMLARIN ÇEKİLMESİ GENÇLERE ZARAR VERİYOR

Amatör kümenin yılardır yükünü çeken, hiçbir menfaatleri olmadan gençleri spora yönlendiren yöneticiler artık yeter derken, " elimizdekileri vermekten bıktık,  hiç yardım alamıyoruz,  bir forma birkaç topla bu takımlar sahaya çıkmıyor,  diğer illerde yapılan maddi destek Düzce ilinde olmuyor,   bizler nereye kadar bu takımları yürüteceğiz,  bu gençler biz olmasak uyuşturucu ve diğer kötü alışkanlıklara yönelecek" ifadelerini kullandılar.

AMATÖR TAKIMLARIN AYAKTA KALMASI

Düzce amatör kümenin ayakta kalması için Düzce Valiliği İl Özel İdarenin  bütün amatör takımlara malzeme yardımı değil liglere katılma şartı ile maddi destek çıması ve bunun faturasını istemesi  gerektiği söylenirken, bu uygulamanın Düzce amatör takımlarının liglere katılmasını sağlayabileceği belirtildi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız