AMATÖR TAKIMLAR CAN ÇEKİŞİYOR

Düzce ve ilçelerinde faal durumda olan 72 amatör kulüp adeta can çekişirken bir çok takım kapısına kilit vurdu. Sporun gençlere ne kadar faydası olduğu gözönüne alındığında, uyuşturucu ve alkol gibi kötü alışkanlıklardan uzak tuttuğu da bilinirken, bir kesimin bu duruma at gözlüğü ile baktığı ve siyasetin içinde kaldığı görülüyor.

AMATÖR TAKIMLAR CAN ÇEKİŞİYOR
26.12.2021 - 09:56
Özel Haber
980

Kızılcahamam'da düzenlenen Belediye Başkanları İstişare ve değerlendirme toplantısına katılan  Cumhur başkanı Recep  Tayyip Erdoğan belediye başkanlarına sert çıkarak  gençlere sahip çıkılmasını istedi.

Düzce'de bulunan pek çok takım maddi konulardan kapısına kilit vururken, bu takımda oynayan genç oyuncuların spordan uzak kaldığı da bir gerçek. Amatör takımlar uzun süredir yardım alamazken kendi imkanları ile kulüplerini yaşatmaya devam ediyorlar. Bir çok kulüpte küçük esnaf ve emekli yöneticiler bulunurken,  esnaflara yardım için  gidildiğinde bu yardımları alamadıkları, esnafın da zor durumda  olduğu söylendi.  Amatör kulüpler seslerinin duyulmasını isterken, gerekli maddi desteğin yapılmasını istediler. Amatör takımların profesyonel takımların alt yapısı olduğu,  profesyonel oyuncuların  bu amatör takımlardan geldiği ifade edilirken, amatör kulüpler " bizler gerçekten amatörce hizmet ediyoruz yarın bizler bıraktığımıda bu amatör takımların hali ne olacak lütfen bu haykırışımızı duysunlar " şeklinde serzenişlerini dile getirdiler.


Editör: N. Cingirt