AK Parti ve MHP seçimlere ayrı ayrı girecek

AK Parti ve MHP'nin seçimlere ayrı ayrı gireceği, iki parti arasından milletvekili listeleri gibi bir sorun yaşanmayacağı ileri sürüldü.

AK Parti ve MHP seçimlere ayrı ayrı girecek
23.09.2022 - 14:50
Haber Merkezi
173

AK Parti’ye yakın isimlerden biri olan gazeteci Abdulkadir Selvi, AK Parti ve MHP'nin seçimlere ayrı ayrı gireceğini, milletvekili listeleri gibi bir sorun yaşanmayacağını yazdı.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim startını vermek üzere olduğunu belirterek "Zaten Cumhur İttifakı’nın bir cumhurbaşkanı adayını belirleme sorunu yok. Erdoğan aday. Ayrıca AK Parti ve MHP seçimlere ayrı ayrı girecek. O nedenle milletvekili listeleri gibi bir sorun yaşamayacaklar" dedi.

EROL OLÇOK’UN KAMPANYA RUHUNA GERİ DÖNÜŞ

AK Parti'nin seçim kampanyası ile ilgili ilk sunumları izleyen herkesin çok beğendiğini belirten Selvi, "Pozitif, kucaklayıcı bir kampanya. Ama aynı zamanda heyecan uyandıran bir kampanya deniliyor. Erol Olçok’un kampanya ruhu yeniden dönüyor deniliyor" ifadesini kullandı.

DEVA GÜL’Ü İSTİYOR

Selvi; DEVA Partisi lideri Ali Babacan’ın, Kemal Kılıçdaroğlu’nun ortak adaylığına sıcak bakmadığını savunarak, ‘masanın dışından’ tarifiyle akla ilk olarak Abdullah Gül'ün geldiğini iddia etti.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız