Hangi ilden kaç vekil çıkacak?

Resmi Gazete'de yayımlandı! Hangi ilden kaç vekil çıkacak? İşte milletvekillerin illere göre dağılımı

Hangi ilden kaç vekil çıkacak?
5.04.2022 - 08:18
Özel Haber
2022
1

Yüksek Seçim Kurulu’nun 124 numaralı kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre 600 milletvekilinin illere göre dağılımı yapılırken, 18'den fazla milletvekili çıkaracak İstanbul, Ankara ve İzmir seçim bölgelerine bölündü.

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) 124 sayılı kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı. TÜİK verilerinden hareketle 600 milletvekilinin illere göre dağılımı yapıldı.

BÜYÜKŞEHİRLER BÖLÜNDÜ

18'den fazla milletvekili çıkaracak Ankara 3, Bursa 2, İstanbul 3, İzmir 2 seçim bölgesine bölündü.

İşte milletvekillerinin illere göre dağılımı:


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • KazımS. Hoca
    KazımS. Hoca
    5.04.2022 08:55

    İsrafın İSLAM ile bağdaşmadığını çok iyi anlayan Sayın Devlet ricalimizden ve yüce TÜRK Milletinden,kadirşinas halkımızdan,geçen yıllarda gereksizce 600e çıkartılan mebus sayısının 300e indirilmesi,duyarlı yurttaşlarımızın dilek ve temennisidir.Yüksek kaliteli İNSANlardan oluşacak yüce TBMMmizin,ahlaksız bazı ayakbağlarından arındırılma zamanıdır. Dokunulmazlığı,suçlarına kalkan görenleri kayıran rant hukukçu ve güvenlikçilerin de tesbit ve tehrici elzemdir.HAKseverlere ikramımız zemzemdir.SLM.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız