İyi Partili Dikbayır, 'Millet 5'ten büyüktür' dedi, sonra sildi

İYİ Partili Ümit Dikbayır, 6'lı masa toplantısının ardından Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Biz bu kutlu yola çıkarken sadece ve sadece milletimize söz verdik, güvendik. And olsun şart olsun milletimizi yanıltmayacağız. Millet 5'ten büyüktür" dedi.

İyi Partili Dikbayır, 'Millet 5'ten büyüktür' dedi, sonra sildi
3.03.2023 - 06:40
Haber Merkezi
1785

Altılı Masa açıklamasında “ortak bir anlayış” vurgusu yapılmasına karşın İyi Parti’den farklı yönde açıklamalar geliyor. Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dikbayır, “Millet 5’ten büyüktür” paylaşımı yapıp sonra silerken, İyi Parti TBMM Grup Başkanvekili Erhan Usta da mutabakat sağlanmadığını söyledi.

Altılı Masa toplantısının ardından İyi Parti ve CHP genel merkezlerinde hareketli anlar yaşanırken, parti kurmaylarından da karşılıklı açıklamalar gelmeye devam ediyor. Altılı masa açıklamasında “ortak cumhurbaşkanı adayımız ve geçiş süreci yol haritası konusunda ortak bir anlayışa ulaşmış bulunuyoruz” ifadesi kullanılmasına rağmen İyi Parti’den peş peşe gelen açıklamalar dikkat çekti. İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dikbayır, ilk olarak “Biz bu kutlu yola çıkarken sadece ve sadece milletimize söz verdik, güvendik. And olsun şart olsun milletimizi yanıltmayacağız. Milletimiz ne derse o…” tweetini attı. Dikbayır, bu tweetten yaklaşık 10 dakika sonra da sosyal medya hesabından “Millet 5’ten büyüktür” paylaşımı yaptı. Ancak Dikbayır, kısa süre içerisinde tweetini sildi.

Usta: Uzlaşılmamış diye düşünüyorum

İyi Parti TBMM Grup Başkanvekili Erhan Usta da, altılı masanın son toplantısında cumhurbaşkanı adayı üzerinde bir mutabakat sağlanmadığını söyledi. Usta, “İsimler konuşulmuş ama bir isim üstünde uzlaşılmamış diye düşünüyorum. İsim havuzu oluşmuş olabilir” ifadesini kullandı. İyi Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Apoletlerini sök dedik sana” dedi. Öztürk’ün kulislerde bu ifadeyi Kılıçdaroğlu’na yönelik kullandığı iddia edildi.


Editör: N. Cingirt