Teberden Özlüye hodri meydan çağrısı

Basın mensuplarıyla bir araya gelen CHP Milletvekili adayı Zafer Teber önemli açıklamalarda bulundu.

Teberden Özlüye hodri meydan çağrısı
26.10.2015 - 16:35
1329

 Basın mensuplarıyla bir araya gelen CHP Milletvekili adayı Zafer Teber önemli açıklamalarda bulundu. kişisel olarak kiraladığı billboardlardan kendisinin ve Çarşamba günü Düzce’ye gelecek olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun afişlerinin indirilmesini  tahammülsüzlük  olarak değerlendiren Teber,  AK Partili Faruk Özlü’ye de  Hodri Meydan çağrısında bulundu.

Pazar günü yapılacak seçimlerde milletvekili çıkarmak için yoğun bir çalışma temposuna giren Cumhuriyet Halk Partisi, Çarşamba günü Kemal Kılıçdaroğlu’nu karşılamaya hazırlanıyor. Hazırlıklarla ilgili gazetecilerle bir araya gelen CHP Düzce 1. sıra milletvekili adayı Zafer Teber, Düzce gündemini değerlendirdi.

 

 

Bizim ve basının üzerinde çok ciddi baskılar var

 

Seçim propaganda döneminde baskı gördüklerini söyleyen Zafer teber son olarak kendisinin ve Çarşamba günü Düzce gelecek genel başkan Kılıçdaroğlu’nun afişlerinin indirilmesine de açıklık getirdi. Zafer Teber; “1 Kasım sürecinde bir seçim kampanyası yürütüyoruz. Seçim kampanyasının ne türden baskılarla yürüdüğünü sizlerle birlikte görerek yürütüyoruz. Basın üzerinde de bizim üzerimizde de çok ciddi baskılar var. Ön seçim sürecimizden 7 Haziran’a kadar bir yığın baskılarla karşılaştık. Özetlersek haksız şekilde camilerde propaganda yapıldı. Yapmadık dediler ama Akçakoca Müftüsü bunu yalanladı. Akabinde yaptığımız mitinge girişleri engellemek için belediye otobüsleri kaldırıldı ve insanların gelmemesi için ellerinden geleni yaptılar. Aynı saatlerde biliyorsunuz Ağa Mahallesi’nde yemek verdiler, 5 bin kişiyi orada tutabilmek için. Yetmedi seçimleri çok kalabalık geçmesine karşın paniğe kapıldılar ve 29 Mayıstan itibaren sosyal yardımlaşmadan insanların dosyalarını aldılar ve insanları korkutmak için 'Valilikten arıyoruz, oyunuzu değiştirirseniz yardımları keseriz' diye "dedi.

 

 

10 Bilboarda tahammül edemediler

 

Baskıların bununla da sınırlı kalmadığını ve 1 Kasım seçimlerine kısa bir süre kala daha da arttığını ifade eden Teber, şöyle devam etti; " akabinde de benim ve genel başkanımız Kılıçdaroğlu’nun  bilboardlardan afişleri indirildi. Evet Merkez ilçemiz hata yapmış başvuruda bulunmamış. Bu konuda CHP’nin bilboard hakkı düşmüş durumda ama bende buna istinaden Zafer Teber olarak gittim bilboard kiraladım. Parasını ödedim, sadece kendi fotoğrafımı koydum. Buna bile tehamülleri yok. Öğrendim ki 250 tane AK Parti Bilboardu var şu anda. Buradan il ve ilçe seçim kurullarına da sesleniyorum. Sizin işiniz sadece bürokratik işleri takip etmek mi? Yoksa seçimlerin hakkaniyetli şekilde yapılmasını sağlamak mı? Bu nasıl bir adalet” diye isyan etti.

 

 

Düzce yeteri hizmeti alamıyor

 

Düzce’nin hizmet almada çok geri kaldığına da konuşmasında değinen Zafer Teber; “Hizmet almak istiyorsak, Düzce’yi kalkınbdırmak istiyorsak seçimlerde Düzceliler oylarını buna göre kullansınlar. Başbakan, Düzce’ye geldi ne dedi. Muhabbete geldim dedi. Belediye Başkanımızda Düzce’de seçimler çocuk oyuncağı dedi. Bizleri çantada keklik görüyorlar. Düzce’nin adının her yerde duyulmasını istiyorsak, perişanlıktan kurtulmak istiyorsak, yol, hastane, terminal, kültür merkezi, okulların prefabrik hali bütün bunlardan kurtulmak istiyorsak bütün bunları getirtecek olan bir muhalefete ihtiyaç var. Şu anda da önde olan parti biziz. Bu nedenle Düzcelilerin oylarına talibim. Bu hizmetleri en iyi şekilde Düzce’ye taşıyacağıma da inanıyorum” diye konuştu.

 

Özlü’ye Hodri Meydan

 

Zafer Teber, konuşmasının  son bölümünde ise Faruk Özlünü’nün bir televizyon programında söylediği sözler üzerine Faruk Özlü’yü bir televizyon programında karşılıklı tartışmaya davet etti. Zafer Teber; “Düzce Milletvekili ve AK Parti Milletvekili adayı Faruk Özlü’nün bir televizyon programında söylediği biz kimsenin projelerini çalmadık söylemine karşı Ben bütün seçim sürücü boyunca hırsıza hırsız demedim, çalma kelimesi ağzımdan çıkmadı. Benim ağzımdan çalma, çırpma, hırsız, uğursuz kelimeleri çıkmadı. Eğer bunları tartışmak istiyorsa da çıkalım bir televizyon programına bütün bunları enine boyuna tartışalım, hodri meydan” dedi. 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız