Çakmak: Milletvekili MHPden çıkacak

MHP Milletvekili adayları Osman Çakmak, Bahri Temel ve Celal Kasapoğlu ile MHP yöneticileri gazetemize yaptıkları ziyarette 1 Kasım seçimlerine yönelik önemli açıklamada bulundu.

Çakmak: Milletvekili MHPden çıkacak
2.10.2015 - 18:21
1892

MHP Milletvekili adayları Osman Çakmak, Bahri Temel ve Celal Kasapoğlu ile MHP yöneticileri 1 Kasım seçimlerine yönelik önemli açıklamada bulundu.  Düzcenin Sesi gazetesi  Genel yayın yönetmeni İslam Keleş ve yayın koordinatörü Nevzat Cingirt’le yapılan görüşmede,  gazete yönetiminde yapılan değişimin basın camiası ve Düzce’ye hayırlı olması temenni edildi.

Ahmet Hakan’a yapılan saldırıyı kınadı

Milliyetçi Hareket Partisi Düzce Milletvekili adayları ve teşkilat üyeleri, Düzcenin Sesi gazetesine nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette açıklama yapan MHP 1. Sıra adayı Osman Çakmak, Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan’nın evinin önünde uğradığı çirkin saldırıyı lanetle kınadığını belirterek, “ saldırı her türlü baskıya rağmen konuşan, eleştiren gazetecilere “susun” mesajıdır “ dedi.

Düzce’de siyaset sıkıştı

Ziyarette çok önemli mesajlar veren Çakmak, seçildikten sonra nasıl bir vekil olacağını anlatırken, “Düzce halkını unutan, milletvekilliğini Ankara’da el kaldırmak el indirmek olarak gören vekiller gördük. Biz Düzce’de siyasi yönden sıkışmış bir ortam görüyoruz. Biz Düzcelilerin içinden çıktık. Düzce’nin her insanına her ortamına girerek vekillik yapacağız.” Dedi.

Düzce’nin genç dinamik yeni Akyol ve Hoşverlere ihtiyacı var

Milletvekili adaylığı sürecini anlatan Çakmak, tüm teşkilatların olurunu aldıktan sonra adaylık için karar verdiğini belirtti, klasik milletvekilliği profilinin dışına çıkacağını söyledi.

Çakmak, “ Önce parti teşkilatlarımıza bir seçenek sunduk. Tüm teşkilatların fikri alınarak bir teamül işletildi. Klasik siyasetçi tipinin dışına çıkmak gerektiği kanaatindeyim. Milletvekilliği çok büyük manevi sorumluluğu olan bir görev. Çok büyük bir vebal. Biz bu vebali göze alarak yola çıktık. Çünkü Düzcelilerin buna ihtiyacı var. Düzce üzerine hayali olan, ben Düzce’nin geleceğini inşa edeceğim diyen, zorluklardan yılmayan, kararlı siyasetçilere ihtiyacı var. Düzce üzerine hayallerimiz var bizim. Düzce’ye yatırımları söke söke alacak siyasetçilerin gelmesi çok önemli. Düzce uzun süredir bunu unuttu. Bir Avni Akyol’umuz vardı. Bir değerdi Düzce için, şimdi rahmetle anıyoruz. Necmi Hoşver, Allah uzun ömürler versin. Büyük mücadeleler verdi. Düzceliler minnettar ona. Biz onlardan sonra Ankara’da Düzce adına mücadele eden vekil göremedik. Düzceliler 4 seçimdir Ankara için Düzce’yi feda ediyor. Biz halkımızın siyasi tercihine saygılıyız.1 vekille Ankara değişmeyecektir ama 1 vekille Düzce’nin kaderi değişecektir. 1 Kasım’da Düzceliler Düzce için sandığa gitmeli.” Dedi.

MHP  mutlaka vekil çıkaracak

Konuşmasında Düzce’de sağ tabanın daha yüksek olduğunu vurgulayan Çakmak, CHP’nin 7 haziranda alabileceği en yüksek oyu aldığını ifade etti ve Düzce’de milletvekili ya da milletvekilleri çıkacaksa bunun MHP’nden olacağını söyleyerek, “ Biz bu seçimlerde çok  iddialıyız” dedi. Düzce’nin teveccühüne talibiz diyen Çakmak, Düzce’ye gelmeyen yatırımlar için, Düzce’nin niteliğinin artması için bu göreve talip olduğunu belirtti.

Burada bir zafiyet var

Son yıllardaki kör bakışlı siyasi anlayış yüzünden Düzce’nin eğitimde değer kaybettiğini belirten Çakmak, eğitimde adaletsizliği kaldıracaklarını vaat etti. Çakmak, “ Ben dönemin il başkanına milletvekillerine söylediğimde, biz e karşı çıkıyoruz ama gücümüz yetmiyor dediler. Siyasi iradenin il başkanının gücünün yetmediği yanlışlar oluyorsa burada bir zafiyet var demektir. Mecliste milli eğitim komisyonunda bulunan bir milletvekilinin Düzce’deki yanlışları engellemeye gücü yetmiyorsa burada bir hata var demektir. Biz bu adaleti temin edeceğiz. Kimseyi kayırmayacağız.” Dedi.

VALİ GÖNDERMEYİ MARİFET SAYIYORLAR

Düzce’nin 15 yılda 9 vali değiştirmesini yorumlayan MHP Milletvekili adayı Osman Çakmak, “ değer üretmeyen siyasiler keyfince kullanamadıkları valiyi göndermeyi marifet biliyorlar” iddiasında bulundu.

Düzce hepimizin ortak evi

“Biz yıllarca il başkanı ile milletvekillerinin, belediye başkanının kavgasını gördük. Düzceli artık bunu görmeli. Siyasetin seviyesini düşüren bu yaklaşımı mutlaka cezalandırmalı.” Diyen Çakmak, Düzcelilerden Düzce’nin talihini bozmalarını istedi.Çakmak, Ankara’dan vekillik yapmayacağını söylerken, toplantıları bitti anda Düzce’ye gelerek nerede sıkıntı varsa oraya koşacağı sözü verdi, “ yan gelip yatma anlayışını kıracağız” dedi, meclis kürsüsünü Düzce’nin menfaatine kullanacağını söyledi.

Teşkilat olarak yek vücuduz

Nitelikli siyasetçileri Düzce’ye getirmek istediklerini ve bu zorlu sınavı aşmak istediklerini dile getiren Çakmak, teşkilatın hiçbir zaman olmadığı kadar heyecanla seçime hazırlandığını, ahde vefa örneği gösterilerek partinin köklü isimleri ile birlikte hareket edildiğini vurguladı.

Ziyaretin son bölümünde söz alan MHP Düzce 2. Sıra adayı Bahri Temel ve 3. Sıra adayı Celal Kasapoğlu, 1 Kasım’da Düzce’de çok  şey değişecek, hiçbir şey eskisi gibi olmayacak mesajını verdiler.

Düzce’nin aynası olmaya çalışacağız

MHP heyetinin gazetemize yaptığı nezaket ziyaretinde bir açıklama yapan genel yayın yönetmeni İslam Keleş, Düzce’nin Sesi gazetesinin her görüşe açık mesafede olmaya çalıştığını ve yeni yayın döneminde de kadrosuna kattığı yazarlarla Düzce’nin çok sesli, çok kültürlü yapısını gazete sayfalarına yansıtmak içim emek vererek Düzce’nin aynası olacağız “ dedi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız