Merve Çakır, OdaTVye dava açtı!

Düzce Ak parti Milletvekili Aday adayı Y. Mimar Merve Çakır, Avukatı ile birlikte yanlış haber fotoğrafı kullanılması nedeniyle Odatv hakkında, Akçakoca Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu.

Merve Çakır, OdaTVye dava açtı!
15.04.2015 - 15:00
3502

 

Edinilen Bilgiye göre,Ak Parti Düzce Milletvekilleri aday adayları arasında Elif Keçeci' nin, aday olamaması sonucu yaptığı sosyal paylaşım sitelerinden Düzceliler' e yaptığı  hakareti haberleştiren Odatv’nin yanlış resim kullanarak servis yapmasına ilişkin Ak Parti Milletvekili aday adayı Y. Mimar Merve Çakır,Akçakoca Cumhuriyet Savcılığına Avukatı Muhammet Kaya ile birlikte suç duyurusunda bulunarak dava açıldı.

 

Ak parti Milletvekili aday adayı Merve Çakır, İha’ya yaptığı açıklamada Kişilik haklarına yapılan suiistimaller söz konusu olduğunu belirterek’’Bir takım yayın kuruluşu sosyal medya ve haber sitelerinde farklı bir aday adayına ait kötü bir haber için hakkımızda fotoğrafımızı kullanarak bir yayın yapmıştır. Bu yayın yanlış bir tutumdur. Bu haberle ilgili uzaktan yakından hiçbir alakamız yoktur. Bunuda kamuoyuna duyurmak adına gerekli hukuki işlemde bulunuyoruz’’dedi.

 

 

 Avukat Muhammet Kaya, yaptığı açıklamada, Öncelikle bu yapılanın kanuna  ve kişilik haklarını zedeleyen bir konu olduğunu belirterek’’Haksız fiilden dolayı Manevi tazminat davası açmış bulunmaktayız.Bunun dışında tekzip yayınlatmak için kanuni haklarımızı kullanacağız.Olumlu sonuç alacağımıza inanıyorum,Odatv dikkatsizce asılsızca böyle bir haber yayınlamış, bu haberin bize verdiği zarar büyüktür. Bunun için bizde elimizdeki bütün hukuki imkanları kullanacağız’’diye konuştu.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız