Taşlı: CHP Genel Başkanı olmak istiyorum

CHP’den siyasete atılan Kızılay eski Genel Müdürü Ömer Taşlı, CHP Genel başkanlığı koltuğuna göz dikti…

Taşlı: CHP Genel Başkanı olmak istiyorum
28.03.2015 - 17:49
2027

 

CHP’den siyasete atılan Kızılay eski Genel Müdürü Ömer Taşlı, CHP Genel başkanlığı koltuğuna göz dikti…

 

Pazar günü yapılacak milletvekilliği ön seçimi öncesi iddialı açıklamalarda bulunan CHP Düzce milletvekili aday adayı Ömer Taşlı,  Düzce’den iki milletvekili çıkaracaklarını söyledi, MHP,SP ve Vatan Partisini birlik beraberliğe çağırdı bir de çok büyük bir isteğini anlattı. “Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı yapıp partinin genel başkanı olmak istiyorum” dedi.

 

Pazar günü  ön seçime girecek olan CHP’de aday adayları çalışmalarını sürdürürken, CHP Milletvekili aday adayı Ömer Taşlı dün akşam Düzce TV’de yayınlanan Gündem Programında Mehmet İbrahimoğlu’nun konuğu oldu.

 

Kızılay Genel Müdürlüğü’nden emekli olduktan sonra siyasete atılan Ömer Taşlı, gençlik yıllarından beri bir siyasi görüşü olduğunu ancak aktif olarak seçim atmosferinde siyaset yapmanın yeni ve keyifli olduğunu belirtti.

 

Siyasete girme nedenini, Düzce ile ilgili yaptığı görüşmeler sonucunda, Ankara’da temsiliyetinin bittiği görüşünün ortaya çıkması ile ilgili olduğunu anlatan Taşlı, son dönemlerde Düzce’nin Ankara’ya giderek kapısını çalacağı çok az insan kaldığını vurguladı.

 

TAYİN TERFİ BAŞVURUSU BU

 

CHP’den az, Ak Parti’den ise çok sayıda aday adayı başvurusu olmasının bir millet tevecücühü olmadığını söyleyen Taşlı, bu kadar çok aday adayı başvurusu nedenlerinden birini tayin terfi başvurusu olarak nitelendirdi.

 

Taşlı, “ Bilin ki o büyük listelerin temel sebebi, verilecek ihalelerin başvurusudur, tayin terfi başvurusudur, paralelcilerle görüşmüş olanlar varsa bunlardan arınma listesidir bu. Kendini ispat listesidir bu. Bu AKP adına sevinilecek değil üzülecek bir noktadır. Bizim 5 aday adayımız var bu da halkın teveccühü değil ama baktığınızda hepsi siyaset yapmak için burada.” Dedi.

 

Düzce ile ilgili hep hayalleri olduğunu söyleyen Taşlı, Düzce’de yaşamanın zor olduğunu ancak Düzce’nin büyük adamlar yetiştirdiğini belirtti. Taşlı hayallerinden bahsederken, tekstilde Dünya markalarının dikildiği Düzce’yi bu markaların moda merkezi yapmak gerektiğini ifade etti, Düzce’nin mutlaka bir havaalanı olması gerektiğini söyledi. ”Düzceliler arkamızda durursa bu projelerin hepsini hayata geçiririz.” Dedi.

 

KONURALP RANT İÇİN MAHALLE YAPILDI

 

“belediye olarak kalsaydı kime zararı vardı” diyen Taşlı Konuralp’in neden mahalle olduğunu sorgularken, mahalle olmasının nedeninin toprak rantı olduğunu iddia etti.

 

Taşlı, “ Düzce’de toprak rantı yok, meğer bütün gözleri buna dikmişler. Hatıplıketenciler ve Düzköy’ün meraları var, yüz bin, iki yüz bin dönümlük araziler var. Çoğu orman vasfını kaybetmiş durumda, bir lütuf çıkarttılar 2 B. Anamızın babamızın topraklarını bize 6 bin lira karşılığı satıyorlar. Kimin malını kime satıyorsunuz.

 

Çözüm var ama duyumsamazlıktan  geldiler. Bu araziler ücretsiz verilmeliydi. CHP’nin çözüm önerisi vardı ücretsiz verin satışta vergiyi çoğaltın ana kale alınmadı.

 

Konuralp’teki de bu oyun parçası. Anladık ki bize sus payı verilecek. Düzce’nin suyu, toprağı, havası para, bunu keşfetti İstanbul, inanılmaz satın alamalar yapıyorlar.

 

Buradan bütün Konuralp’teki vatandaşlarımı uyarıyorum. İmar planlarına bakmadan yer satmayın. Oradaki rant için kasabamızın belediyesini yediler. CHP olarak seçilsek de seçilmesek de Konuralp’in davasını sürdüreceğiz. Ya Konuralp’i yeniden beldeye dönüştürecekler ya da mutlaka ilçe statüsüne kavuşturacaklar.

 

KILIÇDAROĞLU CUMHURBAŞKANI, BEN CHP GENEL BAŞKANI

 

Ömer Taşlı nasıl bir milletvekili olacağı sorusunu cevaplarken, “Düzce’de olan bir milletvekili olacağım” dedi ve çok büyük bir iddiasını anlattı.

 

Taşlı, “ Benim örnek idollerim kemal Demir, Nemci Hoşver, Avni Akyol. İnşallah bakan da olurum. Benim hedefim de inşallah gelecek dönem, Sayın Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı yapıp partinin başına geçmek istiyorum. Düzceli dostlarımla paylaştım. Ben lider olmak istiyorum. Türkiye’yi daha ileri taşımak istiyorum. ”şeklinde konuştu.

 

DÜZCELİNİN TOKADI SERT OLUR

 

CHP’nin Düzce’den kaç milletvekili çıkarabileceği konuşulurken, “Düzce halkı çok akıllı, bu halkın tokadı çok serttir, bunu damdan düşen bilir, damdan düşenlere sormak lazım” diyen Ömer Taşlı, bu kez Düzcelilere inandığını belirtti ve CHP’nin 2 milletvekili çıkaracağını iddia etti. Taşlı Belediye Başkanı Mehmet Keleş’i de eleştirirken, “birinci döneminde çıraktı, ikinci döneminde usta olduysa göstersin ustalığını” dedi.

 

MHP,SP VE VATAN PARTİSİNE ÇAĞRI

 

Programın son bölümünde Düzcelilere hitap eden Taşlı, “içinizden biri olmak benim için çok büyük onur” dedi, kendisini tercih etmelerini istedi,

 

Taşlı, “3 dönem 3­0 AKP’ye oy verdiniz sonuç ortada, biz sizin ağanız olmayacağız, efendiniz olmayacağız. Biz sizin hizmetçiniz olacağız. Size hizmet etmeye talibiz. Bu devlette size hizmet edecek. Bu sefer aynı hataya düşmeyeceğinizi biliyorum. Biz onları çok destekledik bu kez biz MHPli kardeşlerimizden, SP’li kardeşlerimizden destek bekliyoruz. Yolumuz aynı yol. Biz sizle de beraber olmak istiyoruz. Vatan partisine sesleniyorum. Gelin birlik olalım, bu kötü gidişe dur diyelim.” Dedi.

 

Kaynak: Düzce TV

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız