Sözlü mülakat heyecanı tamamlandı

7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinde AK Parti’den Düzce Milletvekili Aday adayları parti Genel Merkezinde mülakata alındı...

Sözlü mülakat heyecanı tamamlandı
8.03.2015 - 13:31
3023

7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinde AK Parti’den Düzce  Milletvekili Aday adayları parti Genel Merkezinde mülakata alındı...

Temayüle giren AK Parti Düzce Milletvekili 60 aday adayı,Cumartesi günü mülakat için Ankara’ya gitti.

AK Parti Genel Merkezi’nde Cumartesi sabah saat 09.30’dan  itibaren, temayül yoklaması listesindeki alfabetik sıraya göre komisyon üyelerinin karşısında ter döken aday adayları, neden milletvekili olmak istediklerini anlattılar...

5 kişilik komisyon

Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem’ın  başkanlık ettiği 5 kişilik ilk derece aday mülakat komisyonunda Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü ile Elazığ Milletvekili Şuay Alpay, MKYK üyeleri Zeynep Karahan Uslu ve Semra Kırcı  yer aldı.

5 kişi mülakata katılmıyor

Temayül yoklamasına girmesine gerek görülmeyen aday adayları, mülakata da çağrılmayacak. AK Parti Genel Merkezindeki mülakatlara mevcut Düzce Milletvekilleri İbrahim Korkmaz, Fevai Arslan ve Osman Çakır ile Düzce Eski Milletvekili Celal Erbay ve eski İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu katılmıyor. Bu isimler üst komisyonda değerlendirmeye alınacak.

Son karar üst komisyonun olacak

Mülakatlarda, aday adaylarının vizyonları, birikimleri, nitelikleri, geleceğe dair planları, Türkiye ve Ak Parti'ye ilişkin hedefleri, konuşmaları komisyonlar tarafından mercek altına alınacak.

Alt komisyonlarda yapılacak elemeden geçmeyi başaran aday adayları, bu kez ana komisyonlarda değerlendirilecek.  Temayül sonuçları, anketler, kanaat önderleri ve STK'ların görüşleriyle bir araya getirilen veriler ışığında hazırlanan raporlar, son aday tespiti için Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığındaki Üst Komisyon'a aktarılacak.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız