İbrahim Bilgin esnaf odalarını ziyaret etti

Ak Parti Düzce milletvekili aday adayı ve ‘’teşkilatın bilge ismi’’ İbrahim Bilgin, Düzce’nin esnaf odaları başkanlarına bir ziyaret gerçekleştirirdi...

İbrahim Bilgin esnaf odalarını ziyaret etti
3.03.2015 - 11:56
1898

Ak Parti Düzce milletvekili aday adayı ve ‘’teşkilatın bilge ismi’’ İbrahim Bilgin, Düzce’nin esnaf odaları başkanlarına bir ziyaret gerçekleştirirdi.

 

Düzce’den aday adaylık başvurusunu yaptıktan sonra, partinin ilçe teşkilatlarına ve belediye başkanlarına ziyaretlerini tamamlayan deneyimli siyasetçi Bilgin, çeşitli sivil toplum kuruluşlarını (STK) dolaştıktan sonra esnaf odalarını ziyaret etmeye başladı.

 

İki dönem Düzce İGM üyeliği yapmış olması nedeniyle Düzce’nin esnafları başta olmak üzere, çeşitli çevreleriyle dostane ilişkileri olan İbrahim Bilgin, bunun bir uzantısı olarak da yaptığı her ziyarette beklenenin üzerinde bir ilgi ve yakınlıkla ağırlanıyor.

 

Son olarak, Düzce DESOB’a bir ziyaret gerçekleştiren siyasetin bilge ismi İbrahim Bilgin’i kapıda karşılayan isimler, DESOB (Düzce Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği)  Başkanı Mustafa Kayıkçı ve ikinci başkanı Düzce Yapı Sanatları Oda Başkanı Bülent Keser olurken, onlara eşlik edenler ise,Düzce Fırıncılar Odası Başkanı İbrahim Korkmaz ve Düzce Sebzeciler ve Balıkçılar Odası Başkanı Musa Sarı oldu.

 

 

İbrahim Bilgin burada yaptığı konuşmada neden milletvekili adaylığına soyunduğunu anlatırken, vekil seçilmesi hâlinde Düzce ve ilçelerine yönelik yürütmeyi planladığı çalışmalar ve projelerinden söz etti.

 

Milletvekilleri ile sivil toplum ve meslek odaları arasındaki ilişkilerin samimiyet, içtenlik ve hak temelinde bir ilişki olması gerektiğini ifade eden Bilgin, her türden ilişkinin kendini besleyeceği derin bir esnaf kültürümüzün olduğunu belirterek, ‘’Ahilik kültürü sosyal dayanışma anlayışımızın temelini oluşturduğunda, menfaat odaklı ticari anlayışımız yerini yardımlaşma ahlâkına ve topyekün kalkınmaya terk edecektir. Bu kültürü bir söz veya bir temenni olmaktan çıkartıp, uygulanabilir bir model olmaya kafa yormalıyız’’ dedi.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız