AK Kadınlardan sessiz çığlık...

AK Parti Kadın Kolları üyeleri, Mersin’de hunharca öldürülen Özgecan Aslan için bir yürüyüş düzenlediler. Ak Partili kadınlar, slogansız, bağırmadan sadece sessiz yürüyerek bu vahşeti sessizce protesto ettiler.

AK Kadınlardan sessiz çığlık...
17.02.2015 - 16:46
4424

AK Parti Kadın Kolları üyeleri, Mersin’de hunharca öldürülen Özgecan Aslan için bir yürüyüş düzenlediler. Ak Partili kadınlar, slogansız, bağırmadan sadece sessiz yürüyerek bu vahşeti sessizce protesto ettiler.

AK Parti Kadın Kolları tarafından Mersin’de vahşice öldürülen ve tüm Türkiye’yi yasa boğan Özgecan Aslan’ı anmak ve kadın cinayetlerine dikkat çekmek için bir yürüyüş düzenlendi.Yürüyüşe AK Parti Milletvekili aday adaylarından Esvet Sarıoğlu ve Ahmet Durdu ile birlikte bir grup AK Partililer destek verdi...

 Düzce Belediyesi önünden başlayan ve Anıtpark’ta kadar devam eden yürüyüşe AK Parti Kadın Kolları Başkanı Sebahat Uçar, parti kadın kolları üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

Suçluların adalet önünde cezalandırılmalarını bekliyoruz

Sessiz bir şekilde yürüyen kadınlar adına Anıtpark’ta açıklama yapan Kadın Kolları Başkanı Sebahat Uçar, “Mersin’de işlenen son Özge Can cinayetini vahşet kelimesinin dahi içine sığamayacak kadar büyük ve tarifsiz bir eylemdir. Düzce AK Parti Kadın Kolları olarak bu menfur olayı kınıyor, mazlum ve masum üniversite öğrencisi Özge Can Aslan kızımıza Allah’tan rahmet, kederli ailesine sabırlar diliyor, suçluların adaletin vereceği en uygun ceza ile cezalandırılmasını bekliyoruz.  

Bu acının tarifi yok

Hepimizi çok üzen, çok derinden yaralayan, bir kez daha insanlığımızı sorgulayan, bir kez daha kimliğimizi sorgulayan bir olaydır. Allah hepimize sabırlar versin, Allah hiçbir anneye böyle bir acı nasip etmesin. İnsan olma onurumuzun, vicdanımızın yerlere serildiği bu olay kızı olan her anneyi ve babayı; insan olan herkesi büyük bir korku girdabına sürüklemiştir. Bu acıya tahammül edilemez. Bu acının tarifi yok. Özge Can’ın annesi ile birlikte bütün annelerin yüreğine bu acının düştüğünü biliyoruz. Bütün milletimizin yüreğine bu acının düştüğünü biliyoruz.

Ey Kadınlar, Ey Erkekler, Ey Düzceliler, Ey İnsanlar

“ Şiddetin, özellikle de çocuklara ve kadınlara karşı şiddetin yasa ile polis ile jandarma ile ceza evlerinin sayısını arttırmakla önlenemeyeceğini hepimiz çok iyi biliyoruz”  denilen açıklamanın devamında, “  İdam cezalarının çok tartışıldığı şu günlerde Düzce AK Parti Kadın Kolları olarak soruyoruz! Hangi birini idam edeceksiniz? Neden Bataklığı kurutmaya odaklanmıyoruz? Neden daha güçlü, aile ile kültürlü ve milli manevi değerlerini bilen Allahtan korkan ve vicdani sorumlulukları gelişmiş bir nesil yetiştirmeye odaklanmıyoruz. Çocuklarımız her gün internetten ve TV ler den yayılan şiddet içerikli programların esiri olmuşken şimdi yaşadığımız bu korkunç olay karşısında hem tepkimizi ortaya koymalı hem de bataklığı kurutacak önlemleri bulmalıyız.

Ailelerin parçalanmasını önleyecek tedbirler üzerine yoğunlaşmalıyız

AK Parti Kadın Kolları olarak Ailelerin parçalanmasını önleyecek tedbirler üzerine yoğunlaşmalıyız. Yasalarımızı yeniden gözden geçirmeli ve sağlıklı boşanma süreci danışmanlığına verdiğimiz emek kadar da boşanmayı önleyici yöntemler, şiddeti önleyici tedbirler üzerine yoğunlaşmalı, kültürel değerlerimizle örtüşmeyenleri değiştirmeliyiz. Cennetin annelerin ayağı altında olduğunu söyleyerek annenin ve kadının değerini vurgulayan Rahmet Peygamberimizin ümmeti olmanın evrensel mesajını yaşayan ve yetişmekte olan tüm insanlarımıza öğretmeliyiz.

 Herkes adım atmalı

Bütün kamu kurum ve kuruluşları, bütün sivil toplum kuruluşları, memur esnaf iş adamı, meslek gurupları ve herkes. İşte bugün. Kadına karşı şiddetle mücadelede top yekün olarak seferberlik ilan edilme vaktidir. AK Parti Kadın Kolları olarak Özge Can’ın ailesine bir kez daha Allahtan Rahmet diliyor, herkesi duyarlı olmaya davet ediyorum” dedi. 

Konuşmanın ardından AK Parti Yönetim Kurulu Üyesi Sibel Tuncer ise bir şiir okuyarak tepkisini dile getirdi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Ad Soyad Giriniz...
    Ad Soyad Giriniz...
    3.04.2021 18:41

    Anca böyle sessiz sesiz yürürsünüz çünkü söyleyecek sözünüz yok memleketi bu hale getiren sizlersiniz neyin yürüyüşünü yapıyorsunuz bu ne ilk nede son olacak daha dün gibi el kadar gizem bebeğede aynısı yapılmıştı o zaman ne yaptınız kadın olarak kız çocuğu annesi olarak hiç uyardınız mı iktidarda olan yandaşlarınızı.Bu ülkede her gün bir kadın öldürülüyor onlarcası şiddete maruz kalıyor yine hergün onlarca işçi ölüyor yine bir okadardan fazlasıda iş kazası geçiriyor memleket kolay ölümlerin memleketi haline geldi bunların bütün sebebi şimdiye kadar olan biteni hep izlemeniz oldu 12 -13 yıldan beri hep izlediniz işçi öldü izlediniz, kadın öldü izlediniz ,çocuklar öldü izlediniz İnşaallah bundan sonra izlemezsiniz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız