AK Parti Düzce Milletvekilleri Korkmaz ve Arslan gazetecilerle bir araya geldi

AK Parti Düzce Milletvekilleri İbrahim Korkmaz ve Fevai Arslan, Düzce ve ilçelerinde görev yapan ajans, televizyon ve gazetelerin muhabirleri ile bir araya gelerek milletvekilliği görev süreleri içinde yaptıklarını anlattı. Korkmaz ve Arslan, gazetecilerin sorularını cevapladı.

AK Parti Düzce Milletvekilleri Korkmaz ve Arslan gazetecilerle bir araya geldi
8.02.2015 - 15:48
1900

AK Parti Düzce Milletvekilleri İbrahim Korkmaz ve Fevai Arslan, Düzce ve ilçelerinde görev yapan ajans, televizyon ile gazetelerin temsilcileriyle bir araya gelerek milletvekilliği görev süreleri içinde yaptıklarını anlattı. Korkmaz ve Arslan, gazetecilerin sorularını cevapladı.

AK Parti Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz ve Fevai Arslan, Camlıköşk’te  düzenledikleri kahvaltı ile basın mensuplarını ağırladılar. Kahvaltılı sohbet toplantısına AK Parti İl Başkan vekili Nurettin Şahin, AK Parti Seçim İşleri Başkanı Şinasi Tuzcuoğlu, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Durmuş Aslan ve  AK Parti Düzce İGM Üyesi Cahit Aydın ile kalabalık bir basın grubu katıldı. Kahvaltılı sohbet toplantısına Gazeteciler Cemiyeti Akçakoca Temsilcisi Hüseyin Deniz ile Akçakoca Çalışan Gazeteciler Derneği üyeleri tam kadro katıldı.

Sohbet havası içerisinde geçen toplantıda Korkmaz ve Arslan, görev süreleri içinde yapılan çalışmalar hakkında gazetecileri bilgilendirdiler, sorulara cevap verdiler.

Ben davanın adamıyım, neresinde olacağımızın önemi yoktur

Kısa bir açılış konuşmasının ardından gazetecilerin sorulana geçen Korkmaz’a ilk olarak Yılbaşı gecesinde attığı tweet sonrası kendisi ve kardeşi hakkında ki hazret kelimesinden sonra parti tarafından isminin çizildiği sorusu soruldu.

 Ben bu davının adamıyım diyen Korkmaz ise “Tayyip Bey bizim davamızın lideridir. Ahmet Davutoğlu ise partimizin lideridir. Otururlar takımı şöyle kuracağız diyebilirler. Biz bu davanın içerisinde olan insanlarız. Bu davanın neresinde olacağımızın önemi yoktur. Partini üst kademesi dahi birilerinin nerede olduğunu bilmiyordur “ dedi.

İslami açısından baktığınızda hiçbir terslik yok, ama örfe uygun değil

Açıklamalarına yılbaşı gecesi kullandığı hazret kelimesi ile devam edene Korkmaz, konuyu bundan önce yaptığı basın toplantılarında da dile getirdiğini belirterek  sözünün arkasında olduğunu ifade ederek; “ Örfe uygun değil. İnsanlar bu kelimenin manasını böyle anlıyorlarsa dikkatli olmanız lazım. İslami açısından baktığınızda hiçbir tersliği yok. Biz bir sözü literatür olarak kullanabiliriz ama bunun toplumda nasıl anlaşılacağına bakmamız gerekir. Benim bundan  dolayı bir endişem yok. Benim siyasi bir endişem de olmadı. Kimse beni bu davadan soyutlayamaz. Bu davanın sahibi Allah’tır. Bu davanın neresinde olacağımıza liderimiz karar verir. Bu davanın içinde olup olmayacağımıza biz kendimiz karar veririz. Ben bu davaya medeniyet davası olarak bakıyorum. Bu topraklarda yıkılan medeniyetimizi ayağa kaldırma davasıdır “ dedi.

Bize hiç şans tanımamışlardı ama, birinci sıra milletvekili adayı oldum

“ Bizim aday adaylığımız döneminde aday adaylarını kritik ederken İbrahim Korkmaz aday adaylığı tanıtım programına mont ve kravatsız geldiği için şansı yok yazmışlardı diyen Korkmaz, “  Ben birinci sıra milletvekili adayı oldum. Siz yazdınız diye dünya öyle gelişmiyor ben de böyle dedim diye olmuyor. Siyaset bittiğinde ki bir gün bitecek. Bizim parlamenter siyasetimiz bitecek. Ancak aranızda başımız dik gezebiliyorsak ne mutludur. Vekil olmak bir sorumluluk ve yükümlülüktür. Ağır bir sorumluluk gerektiriyor. Düzce’de bu siyaseti benden çok iyi yapacağına inandığım bir sürü insan var. Ama bana nasip oldu. Ben hep Allah’ım benden daha iyi yapacaklara nasip et. Allah bu yükü onun sırtına yüklesin ve bizde yanında hamal olalım” dedi.

Basına serzeniş

Korkmaz, basın mensuplarına da serzenişte bulunarak yatırımlardan çok polemiklere yer verildiğini söyledi. Korkmaz, “Siyasete başladığım günden bu güne kadar Düzce’nin hangi köylerini ziyaret etmişim bizden ne itenmiş bizde kayıtlıdır.

Ben defalarca bu toplantılarda televizyon programlarında Düzce ile ilgili projelerimden bahsettim. Bunların hiç biri ön plana çıkarılmıyor. İbrahim Bey şöyle dedi deniyor. Ben o gece bir tweet attım ve o yazıya bakan zerre kadar beyni varsa onu anlar. Ben yılbaşı ile dalga geçiyorum. Bu gece bize uygun değil ama illa kutlayacaksanız bizim doğumumuz kutlayın. Bugün inkılap kanunları olmasaydı biz hala o kelimeyi kullanacaktık” şeklinde konuştu.

Çilimli hariç bütün ilçelere entegre hastanesi yapıldı

Gazetecilerin Düzce’ye yapılan yatırımlarla ilgili sorularını yanıtlayan AK Parti Düzce Milletvekili Fevai Arslan ise, “Sağlık dediniz. Çilimli hariç bütün ilçelere entegre hastanesi yapıldı. Akçakoca’da hastane çok daha önce olduğu için sarkmıştır. 2015 yatırımına koydurduk yeni dönemde yapılacaktır.300 yataklı Aziziye bölgesinde devam eden  Merkez hastanemiz mütahitten kaynaklanan bir gecikmeye uğradı. Kamu İhale Kanunu (KİK ) kanunlarına göre buna yapacağımız bir şey yok. Ama birinci müteahhitin  işini fesih ettirdik. Yeni müteahhit aldı ve devam ediyor. 9. ayda burasının hastanesi bitecek” ifadelerini kullandı.

Eğitim Kampüsü için 246 dönümlük alan tahsisi edildi.

Arslan’ın ardından eğitim yatırımlarına değinen Milletvekili Korkmaz ise yeni yapılacak eğitim kampüsü ve eğitim alanında harcanan bütçe ile ilgili konuştu. Korkmaz, “Biz eğitim kampüsü yapıyoruz. 246 dönümlük bir alan tahsis edildi ve içinde yüzme havuzları, oyun alanları, dinlenme alanları, okullar olacak. 131 trilyon bunun içinde ayrıldı. Düzce’de 2002’den bu yana yüzde 80’ni bizim dönemimizde geldi. Bu okulların çoğu tamamlandı 1 tanesinin ihalesi yapılmadı. İmam hatip Lisesi’nin ihalesi kaldı. Ancak 14 senedir neden yapılmadı dersek AK Parti iktidarı son 4 senede bir şeyler yapama fırsatı buldu. Türkiye’nin hangi aşamalardan geçtiğini biliyoruz. AK Parti iktidarı bir bütündür. Bu bayrağı devir aldık ve bu konuları biz konuşuyoruz” dedi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız