Sedat Yemenici adaylıktan çekildi

Bugün yapılacak Ak Parti ilçe kongresine kendi listesiyle başkan adayı olarak katılması beklenen Sedat Yemenici’nin, son anda genel kurula katılmaktan vazgeçtiği öğrenildi.

Sedat Yemenici adaylıktan çekildi
22.11.2014 - 11:50
5319

 

 Bugün yapılacak Ak Parti ilçe kongresine kendi listesiyle başkan adayı olarak katılması beklenen Sedat Yemenici’nin, son anda genel kurula katılmaktan vazgeçtiği öğrenildi.

 

Parti genel merkezi Dergâh Akça demişti

 

Bilindiği gibi Ak Parti’nin Akçakoca ilçe yönetim kurulu başkanının belirlenmesi için son günlerini Akçakoca-Ankara yollarında mekik dokuyarak geçiren adaylar ve onları destekleyen siyasetçiler, görüşme üstüne görüşme yapmış ve nihayetinde Ak Parti genel merkezi, ilçe başkanı adayı olarak Dergâh Akça isminde karar kılmıştı.

 

Sedat Yemenici’nin adaylığı endişeleri arttırmıştı

 

Bugün Saat 13.00’de Sky Tower Oteli’nde gerçekleşecek olan Ak Parti ilçe kongresine Dergâh Akça’nın tek aday olarak kendi yönetim listesiyle gireceği kesinlik kazanırken, son haftalarda genel kurula katılarak ilçe başkanlığına aday olacağını deklare eden Sedat Yemenici’nin, süreç içerisinde nasıl hareket edeceği ise partililer tarafından endişeyle takip edilmekteydi.

 

Sedat Yemenici son gece ikna edildi

 

Alınan bilgilere göre, Sedat Yemenici’nin son güne kadar adaylıkta ısrar ettiği, fakat dün gece saatlerinde kendisiyle yapılan bir dizi görüşmenin sonucunda aday olmaktan vazgeçtiği öğrenildi.

 

Sedat Yemenici hatır’a boğuldu

 

Sedat Yemenici’yi yakından tanıyanlar, kendisinin adaylıktan çekilmesi için Ak Parti genel merkezinden bir yetkilinin kendisiyle doğrudan telefon görüşmesi yaptığını söylerken, Yemenici’nin adaylıktan çekilmesini sağlayan esas faktörün ise, kızının yanında çalıştığı Dergâh Akça’yla olan derin arkadaşlık ilişkisi olduğunu ifade ettiler.  

 

Görüşmeler Burçin Sarıcan üzerinden gerçekleşti

 

Sedat Yemenici’yi ikna edecek olan görüşmeler Burçin Sarıcan Üzerinden gerçekleşti. Süleyman Soylu’nun kendisini arayarak özellikle kongre düzeninin sağlanması konusunda aktif olmasını istediği Burçin Sarıcan’ın, genel merkez ve Sedat Yemenici arasında krizi çözecek olan telefon trafiğini sağlamasıyla, mesele gece geç saatlerde çözülmüş oldu. 

 

Eski listeden birkaç isim Akça’nın listesine girdi

 

Ak Parti’nin mevcut ilçe yönetiminde yer alan bazı isimlerin, yeni ilçe başkanı adayı Dergâh Akça’nın listesine de girdikleri gelen bilgiler arasında.

 

Bu isimler arasında, özellikle Parti genel merkezinin kendisinden çok şey beklediği Burçin Sarıcan’ın ilçe başkan yardımcılığına getirtileceği iddia edilirken,  ilçe başkanlığı adaylığında doğrudan mülakata giden Gökhan Solak ve Yaşar Hoşbaş’ın yeni listede yer alacakları öğrenildi.

 

Bu isimlerin yanı sıra, kesin olmamakla beraber Necati Yemenici, İbrahim Mat ve Ayhan Aydoğan’ın da Dergâh Akça’nın yönetim listesinde yer alacakları gelen bilgiler arasında.