AK Partili yeni belediye başkanları göreve başladı

Yerel seçimlerin ardından mazbatalarını alan ilçe belediye başkanları, yapılan dualar, kesinler kurbanlar ve düzenlenen törenlerle görevlerine başladı.

AK Partili yeni belediye başkanları göreve başladı
8.04.2014 - 12:23
2778

Yerel seçimlerin ardından mazbatalarını alan ilçe belediye başkanları, yapılan dualar, kesinler kurbanlar ve düzenlenen  törenlerle görevlerine başladı.

30 Mart Pazar günü yapılan seçimlerin ardından Düzce merkez başta olmak üzere, ilçe ve belde belediye başkanlıklarının tümünü kazanan AK Parti belediye başkanları görevlerine başladı.

Pazartesi günü Mehmet Keleş için yapılan devir teslim töreninin ardından Gölyaka, Gümüşoava,Cumayeri,Çilimli,Boğaziçi,Beyköy ve Kaynaşlı’da yapılan devir teslim törenlerinin ardından yeni belediye başkanları görevine resmen başladı.

Bostancıoğlu görevi Azap'a teslim etti

Gümüşova'da 30 Mart Yerel seçimlerinin galibi Ak Parti Oldu. Belediye Başkanlığı'nı kazanan AK Parti'nin iddialı adayı Ahmet Azap, Pazartesi günü İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu, Milletvekili İbrahim Korkmaz, Fevai Arslan ve partilerle birlikte Belediye Binasına gelerek görevi eski başkan Ahmet Bostancıoğlu'ndan devraldı.

Dün kiradaydım, yine kiradayım

Devir Teslim Töreninde konuşan eski Başkan Ahmet Bostancıoğlu, “Göreve geldiğim süre boyunca hep ilçem için hizmet ettim. Alt Yapıdan üst yapıya tüm ihtiyaçları gidermeye çalıştım. Personelime asla kötü davranmadım. Kesinlikle haram lokma yemedim. Dün kirada oturuyordum. Yine kiradayım. Belediyeyi 5.5 Milyon'a yakın bir borçla devrediyorum. Bugüne kadar 28 soruşturma geçirdim. Ama inanın hiç birini hak etmedim. Ben yeni Başkan Ahmet Azap'ın da ilçemize güzel hizmetler yapacağına inanıyorum” dedi.

Yapılacak çok iş var

Yeni Başkan Ahmet Azap törende yaptığı konuşmada “Gümüşova için yapılacak çok iş var diyerek, inşallah 5 yıl boyunca güzel hizmetler yapacağız ve halkımızın beklentilerini boşa çıkartmayacağız” dedi.

Pasta kesildi

Konuşmaların ardından Azap, Belediye Mührünü devraldı ve koltuğa oturarak görevine başladı. Azap, davetlilerle birlikte Ak Parti simgeli pastayı kesti. İl başkanı Metin Kaşıkoğlu ise ilk dilimi keserek pastayı Azap'a ikram etti.

İlçe Başkanı Necmi Kurt ise parti binasında ilçede il genel ve Belediye Meclisi üyeliği yapan ve görev süresi dolan partililere teşekkür plaketi takdim etti ve hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

Yakup Keleş, koltuğunu Tuna’ya devretti

Cumayeri Belediye Başkanlığı devir teslim töreni belediye hizmet binasında gerçekleştirildi.

Törene Eski belediye Başkanı Yakup Keleş, Cumayeri Belediye Başkanı Recep Tuna, Ak Parti İlçe Başkanı Musa Birdal ve kalabalık bir halk topluluğu katıldı.

Vatandaşın hakkını korumaya çalıştım

Devir teslim töreninde bir veda konuşması yapan eski başkan Yakup Keleş ” Bu güne kadar hizmet odaklı belediyecilik anlayışından şaşmadık. Vatandaşımızın hakkını koruduk. Bizden öncekilerden aldığımız hizmet bayrağını en üst seviyelere çıkarmak adına çalıştık. Şimdide görevimizi Recep Tuna kardeşimize teslim ediyoruz. Gözümüz arkada kalmayacak” diyerek duygusal anlar yaşadı.

Keleş’ten Allah Razı Olsun

Belediye Başkanı Recep Tuna ise ” Yakup Keleş başkanımıza teşekkür ediyorum. Bu güne kadar yapmış olduğu hizmetler için vatandaşlarımız adına Allah razı olsun diyorum. İnşallah ekibimiz ile birlikte yaşanabilir Cumayeri hedefimiz doğrultusunda bizlerde hizmet aşkı içerisinde çalışacağız” diyerek devir teslim törenine katılan vatandaşlara teşekkür etti.

İpek ve Hızarcı da törende hazır bulundu

Seçimlerde MHP Adayı Ahmet İpek ve Saadet Partisi Adayı Mustafa Ümit Hızarcı’nın da devir teslimde hazır bulunmaları vatandaşlar tarafından takdirle karşılandı.Tuna'nın koltuğa oturmasının ardından Ak Parti İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu ve teşkilat üyeleri de Tuna'yı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundular.

15 yıllık başkan koltuğu Akbulut’a devretti

30 Mart Yerel Seçimlerinde Gölyaka'da seçimi kazanan Ak Parti'nin güçlü adayı Bekir Akbulut Pazartesi günü düzenlenen törenle görevi 15 yıl ilçede Belediye Başkanlığı yapan Nihat Çelik'ten devraldı. Ak Parti'nin kurulması ile Ak Parti'ye geçen ilk Belediye Başkanı olan ve 15 yıldır ilçede Belediye Başkanlığı görevini başarı ile yürüten Çelik, bugün görevi Yeni Başkan Bekir Akbulut'a devretti.

Kurban kesimi ve dualarla Belediye Binasına giren Akbulut, Çelik'e yaptığı hizmetlerden ötürü teşekkür etti ve görevi devraldı

Çelik, gönül rahatlığı ile başkanlığı devrediyorum

Gölyaka'nın daha yaşanabilir bir şehir olması için çok çalıştık diyen eski başkan Nihat Çelik, yaptıklarımız ortada. Bu bir bayrak yarışı. Şimdi bu bayrağı olduğu yerden Bekir kardeşimiz daha ilerilere taşıyacak. Halkımız yeniden Ak Parti'ye oy vererek, bir bakıma yaptığımız hizmetlerden de memnun olduğunu bizlere göstermiş oldu. Ben bugüne kadar bizlere destek veren tüm halkımıza teşekkür ediyorum dedi.

Akbulut; bayrağı daha yükseğe taşıyacağız

Yeni Başkan Bekir Akbulut da Halkımız bizi bu göreve layık gördü. Biz de vakit kaybetmeden çalışmalara başlayacağız. İlçemizin geleceği için koyduğumuz hedefler ve taahhüt ettiğimiz tüm çalışmaları hayata geçirmek için var gücümüzle çalışacağız diye konuştu.

Çilimli Düzce birincisi Yavuz: Hizmetlerimiz artarak devam edecek

30 Mart yerel seçimlerinde Düzce ilinde Ak Parti'ye en yüksek oyu veren ilçe Çilimli Oldu. Yüzde 72'lik oy oranı ile Düzce il birincisi olan Çilimli'de Ak Parti sadece Belediye Başkanlığı'nı değil, Hem Belediye Meclisinin tamamını hem de İl Genel Meclis Üyeliğinin de tamamını almış oldu.

5 yıl boyunca güzel hizmet yaptık, karşılığını oyla aldık

İl Teşkilatı ve vekiller tebrik ve hayırlı olsun ziyaretinde bulunduğu Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz, ilçede 5 yıl boyunca güzel hizmetler yaptık. Halkımız da bu hizmetlerimizi takdir etti ve bizi yüksek bir oy oranı ile yeniden göreve seçti. Bizler de bu teveccühü boşa çıkarmadan daha fazla çalışacağız diye konuştu.

İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu da Yavuz'a hizmetlerinden ötürü teşekkür etti ve görevinde başarılar diledi.

Korkmaz görevi Bayraktar'a devretti

Kaynaşlı'da Belediye Başkanlığı görevini başarı ile yürüten ve 30 Mart seçimlerinde aday olmayarak Belediye Başkanlığı görevine veda eden İsmail Korkmaz, bugün düzenlenen törenle koltuğu Partisinin adayı olan ve seçimi kazanan Erol Bayraktar'a devretti.

Korkmaz; “Belediyeyi borçsuz devrediyorum”

Devir Teslim töreninde duygulu olan ve görevine veda eden eski başkan İsmail Korkmaz, yaptıklarımızı anlatmaya gerek yok. Bugüne kadar ilçemizin bir çok sorunu ile alakalı çalışmalar yürüttük. Hizmetlerimizle hatırlanmak istiyorum. Çok şükür Belediyemizin borcu 14 Bin Tl'dir, Kasamızda ise şuan 20 bin Tl Para bulunmaktadır. Belediyemizi borçsuz devretmenin de mutluluğunu yaşıyorum dedi.

Korkmaz’a plaket verdi

Kaynaşlı'nın Yeni Belediye Başkanı Erol Bayraktar da Korkmaz'a ilçeye yaptığı hizmetlerden ötürü plaket takdim etti ve teşekkür etti. Bayraktar, bizler de Başkanımızın izinden devam edeceğiz ve ilçemize verdiğimiz sözleri tutmak için çalışacağız dedi.

Ercan; Soyer'den görevi devraldı

Boğaziçi Belediyesi'nde Devir Teslim Töreni Yapıldı. Koltuğu eski başkan Ali Soyer'den devralan İbrahim Ercan,Belediye Binası önünde yaptığı konuşmada, halkımızın bize verdiği desteği biz de hizmet olarak halkımıza dolu dolu sunacağız “ dedi.

Ercan yapılan dualar eşliğinde Belediye Başkanlığı koltuğuna oturdu ve tebrikleri kabul etti.

Kaynak: Düzce'nin Sesi

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız