AK Parti belediye başkan adayı Cüneyt Yemenici ile Akçakoca’yı ve seçimleri konuştuk

30 Mart yerel seçimlerine yönelik olarak belediye başkan adaylarıyla yaptığımız sohbetlerin ikincisini gerçekleştirdik

AK Parti belediye başkan adayı Cüneyt Yemenici ile Akçakoca’yı ve seçimleri konuştuk
13.03.2014 - 09:43
4882

 30 Mart yerel seçimlerine yönelik olarak belediye başkan adaylarıyla yaptığımız sohbetlerin ikincisini gerçekleştirdik.

 

Akçakoca TV.Haber sitesi yazarları Nermin Alpay,Ergun Aşçı,Tuncay Top ve Nevzat Cingirt, daha önce Saadet Partisi belediye başkan adayı Özkan Atıcı’yla yaptığımız kahvaltılı toplantının ikincisini, Ak Parti Akçakoca Belediye Başkan adayı Cüneyt Yemenici ile yaptık.

 

Kahvaltı davetimize, belediye başkan adayı Cüneyt Yemenici ile birlikte, Ak Parti İlçe Başkanı İbrahim Bilgin’in de içinde olduğu dört parti görevlisi icabet etti.

 

Ak Parti heyetiyle yapılan kahvaltı sonrasında, belediye başkan adayı Cüneyt Yemenici ile Akçakoca’yı konuştuk. Aday seçilme sürecinden seçim vaatlerine, halk toplantılarından rakip adayların projeleri hakkındaki tespitlerine kadar bir çok konuyu kendisiyle tartıştık ve Akçakoca kamuoyuyla paylaşmak üzere not aldık.

 

Mahalle Meclisleri oluşturulacak: Bu meclislerde vatandaşın bireysel sorunlarından ilçe ölçeğinde sorun ve taleplere kadar, hatta genel sorunlarla ilgili bir izleme ve tespit anlayışı oluşturularak, meselelerin yerinde çözümü sağlanacak.

 

Kentsel Dönüşüm projesinin imkânları araştırılacak : Seçim vaatlerinde yer almamakla birlikte, özellikle Yeni Mahalle’nin kentsel dönüşümü için etraflı bir çalışma yürütülecek.

 

Ayazlı Mahallesi’nde yapılaşma konusu kamuoyuna sunulacak :Ayazlı Mahallesi’nin bazı bölümlerinin orada yaşayanlar tarafından imara açılması talebi, o bölgede mini bir referandum yapılarak karara bağlanacak.

 

Özkök Kültür Evi kadınların hizmetine sokulacak :Kadınların meslek edinmeleri için kursların verildiği ve kadın çalışmalarının sergilendiği bir yer haline getirilecek.

 

İlgili Bakanlıklarla yakın işbirliği kurulacak :Yukarı Mahalle evlerinin restore edimesi için Bakanlık’la işbirliği halinde olunacak,  Barajın yapımı, çevre yolun yapımı ve dere ıslah projelerinde ilgili Bakanlıklarla işbirliği yapılarak çalışmaların hızlandırılması sağlanacak.

 

Bir çok alanda kurslar verilecek :KOSGEB kurları verilecek. Yabancı dil kursları verilecek. Üniversite ile ilişkiler geliştirilecek.

 

Plajlara el atılacak :Plajlara duş, WC ve cankurtaran hizmeti getirilecek.

 

Şehir içi taşımacılık yeniden düzenlenecek: Taksi durakları yenilenecek. Otobüs hatlarına ilaveler yapılacak.

 

Festivaller, şenlikler hız kesmeyecek :Festivallere devam edilecek. Milli bayramlar festival havasında kutlanacak. Kültür gezileri yapılacak.  Toplu sünnet şölenleri düzenlenecek

 

Medyayla iyi ilişkiler :Medyayla diyalog geliştirilecek. Sosyal medya etkili kullanılacak.

 

Yeni sosyal birimler ve mekânlar açılacak :Beyaz masa birimi kurulacak. Umut Işığı birimi tekrar kurulacak. Çuhallı’ya kapalı pazar yeri yapılacak. Ağaçlandırma çalışması yapılacak. yeni bir şehir mezarlığı açılacak.

 

Gençlik zararlı alışkanlıklardan kurtarılacak, ilçede spor teşvik edilecek: Madde bağımlılığıyla mücadele edilecek. Semt spor sahaları yapılacak.

 

 Su okuma bedelleri derhal kaldırılacak, 24 yeni çocuk parkı yapılacak…

 

Ak Parti Akçakoca belediye başkan adayı Cüneyt Yemenici, başkan seçilmesi halinde hayata geçireceği projelerini ise şu şekilde sıraladı :

 

·         Akçakoca’ya spor kompleksi projesi: Akçakoca’yı milli takımların kamp yeri haline getirerek, gençlerin spor alanında rol modellerle tanışmasını sağlamak ve motivasyonunu arttırmak.

 

·         Değirmenağzı rekreasyon Projesi : Değirmenağzı bölgesinde park ve bahçelerin olduğu ve Cumayanı mesire alanına kadar olan bölümde, dere ıslahlarının yapıldığı sosyal yaşam alanı oluşturmak.

 

·         Kayabaşı rekreasyon projesi : Limoncuk bölgesine ikinci bir kadın plajı kurmak ve kayabaşı falezlerine seyir terasları yapmak.

 

·         Şehir meydanı ve liman projesi : Yeni mendireğin yapılması ile liman içine sosyal tesisler kurmak ve bununla bağlantılı şehir merkezini yepyeni bir çehreye kavuşturmak.

 

·         OSB Projesi : İhtisas organize Sanayi Bölgesi’nin kurulması sürecini Bakanlık desteğiyle ilerletmek ve 3.000 kişiye istihdam olanağı sağlayarak ilçenin işsizlik sorununu çözmek, toplam refah seviyesini arttırmak.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (6)

 • BURCU ÖZDEMİR
  BURCU ÖZDEMİR
  3.04.2021 18:41

  ADAMIMSIN FENERLİ) (

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  Akçakocamız hak ettiği yerlere gelecek

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  cuneyt bey bana beledıye baskanı oldugunuz zaman beledıye olarak yapacagınız projenızı acıklarmısınız... liman osb bunları akcakocada beledıye yapmıyor devlet yapıyor.... hala bu halkı devletın yapacaklarıyla kandırmaya calısıyorsunuz... bırakın bu işlerı...

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  YEMEYE DOYMADINIZ

 • DUNYADAN BİR HABER
  DUNYADAN BİR HABER
  3.04.2021 18:41

  BİRAZ O ADAYIN PROJELERINDEN BIRAZ BU ADAYIN PROJELERINDEN ORTAYA KARISIK BIRSEYLER YAPIP LAF ANLATIYORSUN.BELIYEYLE ALAKALI 1 GR BILGIN VARSA NEYIM.DEVLETIN YAPACAGI PROJELERI KENDI PROJEN GIBI ANLATIYORSUN BU MILLETIN KARNI BUNLARA TOK.MECLISIN EVLERE SENLIK SEN PARADAN BASKA BIRSEY DUSUNMESSIN BUNU HERKES BILIYOR.ZAMANINDA PARTININ BASKAN ADAYIDA SANA BENZIYORDU HALKTAN UZAK SERT TAVIRLI.AYNI SEN NE OLDU HALK CEVABINI VERDI YANLIS ADAY YANLIS MECLIS.BENIM OYUM AKP YE DEGIL ORASI KESIN....

 • ahmet kara
  ahmet kara
  3.04.2021 18:41

  sayın yemenici Otobüs firmalarının kaldırdığı servisler için bir projeniz varmı? bizler servis hizmetinin kalkmasından dolayı çok mağdur olduk. sizden bu konuda çalışma yapmanızı bekliyoruz

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız