Fikret Albayrak yeni dönem projelerini Ayazlı Mahallesi sakinlerine anlattı

Belediye Başkanı Fikret Albayrak yeni dönem projelerini Ayazlı Mahallesi sakinlerine anlattı

Fikret Albayrak yeni dönem projelerini Ayazlı Mahallesi sakinlerine anlattı
28.02.2014 - 08:50
4894

 

30 Mart yerel seçimlerine bir ay kala seçim yarışı hız kazanırken, başkan adaylarından Fikret Albayrak hazırladığı yeni projelerini her gün yeni bir mahalle halkına anlatarak, bütün seçmenlere ulaşma hedefine adım adım yaklaşıyor.

 

·         OTOBÜS YOLUNU GENİŞLETTİK

·         ÇOCUK OYUN PARKINI YAPTIK

·         DOĞALGAZ SONRASI ONARIM ÇALIŞMALARI BİTMEK ÜZERE

·         ÇÖP TOPLAMA ALANIMIZI KALDIRIYORUZ

·         KAYABAŞI’NA SEYİR TERASLARI YAPACAĞIZ

·         ÜMRAN BORU BÖLGESİNE KENT PARKI KURUYORUZ

 

30 Mart yerel seçimlerine bir ay kala seçim yarışı hız kazanırken, başkan adaylarından Fikret Albayrak hazırladığı yeni projelerini her gün yeni bir mahalle halkına anlatarak, bütün seçmenlere ulaşma hedefine adım adım yaklaşıyor.

 

Her gün bir mahalleden ayırım yapılmaksızın davet edilen 200-250 kişilik davetli topluluğuyla kahvaltı yapan Fikret Albayrak, hazırladığı yeni dönem projelerini de konuklara video görüntüleri eşliğinde anlatıyor.

 

Akçakoca Oteli’nde Saat 10.30’da Ayazlı Mahallesi halkıyla kahvaltı yapan ve sonrasında projelerini anlatan Başkan Albayrak, konukların çeşitli sorularını yanıtlarken, yeni döneme ilişkin gelen önerileri de not aldı.

 

Son 5 yıl içinde neler yaptığını anlattı

 

Yeni döneme dair 28 ayrı projeyi sinevizyon gösterisi ve animasyon eşliğinde anlatan Başkan Fikret Albayrak, Ayazlı Mahallesi’nde belediye olarak yaptıkları faaliyetlerle, projesini yaptıkları yeni çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.

 

Göreve geldiğimizde iki araç yan yana geçemiyordu

 

Göreve geldiklerinde yan yana iki otobüsün geçişine uygun olmayan Ayazlı Mahallesi yolunu genişletmek için kolları sıvadıklarını söyleyen Albayrak, mahalle halkının konuya duyarlı davranıp arsalarından 3-5 metreyi yola terk etmesiyle birlikte, İmam-hatip Lisesi’nden Beyaz Evler bölgesine kadar olan yolu genişleterek asfalt yaptıklarını, yol boyunca giden taş duvarların da belediye ekipleri tarafından örüldüğünü sözlerine ekledi.

 

Oyun parkları yaptık

 

Ayazlı Mahallesi’nin çocuk oyun parkını da yaparak mahalleye kazandırdıklarını söyleyen Fikret Albayrak, doğalgaz döşenmesi sonrasında oluşan yol tahribatlarının giderildiğini ve onarım çalışmalarında sona gelindiğini belirtti.

 

Çöp alanı kapatılacak

 

Belediye Başkanı Fikret Albayrak Ümran Boru civarında bulunan Akçakoca’nın vahşi çöp depolama alanının kapatılacağını söyledi. Düzce’de yapılmakta olan ve finansmanına diğer ilçe belediyeleriyle birlikte katkı verdikleri Düzce’deki çöp depolama ve geri dönüşüm tesisinin bitmesiyle birlikte, Akçakoca çöplerinin Düzce’deki tesise götürüleceğini söyleyen Albayrak, çöp yüzünden yaşanan görüntü kirliliğiyle pis koku sorununun ortadan kalkacağını da sözlerine ekledi.

 

Yeni dönem projelerinden de söz eden ve davetlilere projelerin 3 boyutlu animasyon görüntülerini izleten Fikret Albayrak, Kayabaşı mevkiindeki falezlere seyir terasları yapacaklarını söyledi.

 

Çöp alanı Kent Park olacak

 

Fikret Albayrak Ümran Boru Fabrikası bölgesinde Kent Parkı yapacaklarını söyleyerek, bu parkın içerisine yapacakları havuz ve şelalelerden parkın kendi elektriğini kendisinin üreteceğini söyledi. Yurt dışında gördüğü kent parkı projesinin düşük bir maliyetle yapılacağını söyleyen Albayrak, park içerisinde yürüyüş yolu ve çeşitli spor aktivitelerinin yapılabileceği bölümleri oluşturarak eşsiz bir sosyal yaşam alanı kuracaklarını sözlerine ekledi.