Özkan Atıcı:Hoşgörü ve nezaket içinde kenti yönetmeye talibim

Akçakoca TV olarak başlattığımız “ Adaylar Konuşuyor “ sohbet dizimizin ilkini Cumartesi günü Saadet Partisi Akçakoca Belediye Başkan Adayı Özkan Atıcı ile gerçekleştirdik.

Özkan Atıcı:Hoşgörü ve nezaket içinde kenti yönetmeye talibim
24.02.2014 - 10:19
4699

Akçakoca TV olarak başlattığımız “ Adaylar Konuşuyor “ sohbet dizimizin ilkini Cumartesi günü Saadet Partisi Akçakoca Belediye Başkan Adayı Özkan Atıcı ile gerçekleştirdik.

 

Nermin Alpay, Nevzat Cingirt,  Ergun Aşçı ve Tuncay Top’tan oluşan yazı kurulumuzla birlikte sabah kahvaltısında bir araya geldiğimiz sayın Atıcı ile Akçakoca’nın bütün sorunlarını konuştuk.

 

Sorduğumuz bütün sorulara açık ve samimi bir şekilde cevap veren Sayın Atıcı,işsizlik başta olmak üzere kentin bütün sorunlarının çözümüne ilişkin yaptıkları hazırlıkları anlattı.

 

Kahvaltıya Özkan Atıcı ile birlikte Atıcı’nın Akçakoca Belediye Meclisi listesinde yer alan  Bahattin Top’da katıldı…

 

 

İŞTE O SOHBETTEN ÖNE ÇIKANLAR

 

“Ne olursan ol

Yine gel

Kendini fethetmeye değil

Kenti fethetmeye gel”

 

 

HOŞGÖRÜ VE NEZAKET İÇİNDE KENTİ YÖNETMEYE TALİBİM.

 

Belediye Çalışanları ile birlikte ve halk ile diyalog içinde olarak; halka yukarıdan bakan sert bir yönetim anlayışı olmaksızın hizmet vereceğim.

 

Akçakoca’yı Uzman bir ekiple birlikte adaletten şaşmadan, ayırımcılık yapmadan yöneteceğim.

 

ŞEFFAF OLACAĞIM. GİZLİ HEDEFİMİZ YOK.

 

Belli aralıklarla Belediyenin bütçesini, gelir- gider durumunu, ihalelerin kimler tarafından hangi koşullarda verildiğini halka paylaşacağım. Belediyemizde asla gizli kapaklı işler dönmeyecek.

 

Hangi mahallenin, hangi sokağın neye ihtiyacı varsa, o ihtiyaçlara cevap vermeye çalışacağım.

 

Bana oy veren, vermeyen diye ayırımcılık yapmayacağım.

 

Her yere eşit hizmet götüreceğiz ve herkese adil olacağız.

 

3 ASLİ HEDEFİMİZ VAR:

 

1-   Ekonomi ve İşsizlik: Fiskobirliği faaliyete geçirilmesi için çalışacağız. Fındık ürünlerinin işlenmesi, paketlenmesi v.b. üretimin yapılması için ne gerekiyorsa; yatırımcı bulmak veya kooperatifi canlandırmak için aracı olacağım. Fiskobirlik Fabrikasını faaliyete geçirdiğimiz taktirde 500- 600 kişi için iş istihdamı yaratılmış olacaktır. Akçakoca için düşünülen Organize Sanayi Bölgesi veya tarıma dayalı Organize Tarım Bölgesinin kurulması konusunda, halkın tercihlerini dikkate alarak çalışmalar yapmayı düşünüyorum.

 

2-   Yol ve su sorunubitecek. Sarıyayla Barajı bitene kadar susuzluk yaşanmaması için Akçakoca’nın yer altı kaynaklarından yararlanmayı düşünüyorum. Akçakoca’da sondaj yapılarak, kısa vadede su sorunu çözülebilir.

 

3-   Hijyen ve Temizlik: Cadde ve sokaklar iyi temizlenmiyor. Sokakları ilaçlı su ile temizleteceğim.

 

EVLERİN DIŞ YÜZEYLERİNE DÜZENLEME

 

Turistik bir şehir olmak için çalışan Akçakoca’da evlerin dış görünüşleri çok kötü ve bakımsız. Boyanması ve durumlarının düzeltilmesi için ihtiyacı olanlara BOYA Yardımı yapacağız.

 

GENÇLİK VE SPOR MERKEZİ ŞART

 

Okuldan atılan, iş bulamayan, boş vakitlerini değerlendiremeyen gençler merdiven altlarında, kuytu köşelerde uyuşturucuya yönelmekteler. Biz gençleri sokaktan kurtaracak bir gençlik merkezi düşünüyoruz.

Salı Pazarının arka tarafındaki alana, içinde tenis kortundan, bowlinge kadar farklı sporların yapılabildiği, sinemanın ve kitap okuma salonlarının olduğu bir sosyal tesis yapmayı planlıyoruz.

 

TURİZMİN AKÇAKOCA İÇİN ÖNEMİNİ BİLİYORUZ.

 

Plajların halka açık olmasına ve temiz olmasına özen göstereceğiz. İnsanların yaşam biçimlerine, tercihlerine karışmak gibi bir derdimiz yok.

 

Değirmenağzı tarafında Aqua Park ve dereboyunca yürüyüş, fitnes sporlarının yapılabileceği bir park oluşturacağız. 50 tane güvenlik görevlisi alarak yaz boyunca halkın ve misafirlerin sabaha kadar güven içinde dolaşabilecekleri bir şehir yaratmak istiyoruz.

 

YÖRESEL HALK PAZARI

 

Evsel ürünlerin satıldığı; elişinden, reçeline, hurmasına kadar evde yapılan ürünlerin pazarlanabilmesi için daimi bir Pazar düşünüyoruz. Gıda ürünlerinin satışı için gerekli izin ve kontrollerin yapılması, etiketlenmesi ile bizzat ilgileneceğiz.

 

TAŞERON İŞÇİLİĞE KARŞIYIZ.

 

Asgari ücret ve taşeron işçilik, adil bir uygulama değil. Asgari ücretin yükseltilmesi, taşeron işçiliğin kaldırılması için çalışacağız.

 

SOKAK HAYVANLARI İHBAR HATTI

 

Sokak hayvanlarının beslenmesi, tedavi edilmesi, aşılanması için belediyemize düşen sorumlulukları yerine getireceğiz. Ayrıca  belediyemizde Veteriner denetiminde yakalama ekibi oluşturacağız. Yaralı ve hasta hayvan ihbarları direkt bu hattımıza yapılacak ve anında müdahale ederek, hayvanları tedavi edebileceğiz.

 

 

FESTİVAL İÇİNDE KİTAP FUARI DA OLACAK.

 

Gençlerimizin, halkımızın daha çok kitap okuması ve okumaya özendirilmesi için festival içinde kitap fuarı da yer alacak. Yazarları davet edeceğiz ve söyleşiler düzenleyeceğiz.

 

DÜZCE KENDİNİ HALA İLÇE SANIYOR…

 

Düzce il olmasına rağmen hala bunun farkına varmış değil. Biran önce İl olduğunu fark ederek, parti ve ilçe ayırımı yapmaksızın ilçelerle koordineli çalışmaya başlamalıdır. Belediyeler arasında adil bir işbirliği olmalıdır.

 

Düzce ilçe gibi davranma algısından bir an önce kurtulmalıdır.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • saadet şart oldu
  saadet şart oldu
  3.04.2021 18:41

  Atıcı gerçekten donanımlı ve güvenilir bir insan ve kazanacak gibi gözüküyor,aman chp gelmesin saadete yüklenelim

 • AKÇAKOCALI
  AKÇAKOCALI
  3.04.2021 18:41

  akçakocaya spor tesisi şart en büyük eksiklik borling oynamaya bile düzceye gidiyoruz buna bi çare herkesin buna tam fikir olduğundan butun halkımız buna fikirdir...

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız